Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition

Model Haydn Grand Symphony Edition Vienna Acoustics
od 1 630,00 €
Od roku 1995 vyrábame tieto kompaktné reprosústavy ktoré sme pomenovali podľa známeho rakúskeho skladateľa Jozefa Haydna. Tento názov bol vybraný aby prezentoval v menšom meradle dokonalosť Haydnovej hudby, ale tiež poukazuje na to, že neexistujú žiadne obmedzenia v technickej vyspelosti. S touto novou, treťou generáciou reprosústav Haydn – Haydn Grand Symphony Edition pokračujeme v tradícii kvality bez kompromisov.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
Skladom 1 249,17 € 1 358,33 € 20.00% 1 499,00 € 1 630,00 €
Prevedenie biela
Cena za pár
1 383,33 €20.00%1 660,00 €
Prevedenie rosewood
Cena za pár
1 496,67 €20.00%1 796,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
1 358,33 €20.00%1 630,00 €

Okamžite rozpoznateľné je použitie nového patentovaného Spider - Cone™ hlavného meniča. Rovnako došlo k dôkladnej optimalizácii výhybky, ktorá je osadená kvalitnejšími, prísnejšie selektovanými súčiastkami. Konečným výsledkom  týchto nových technických zlepšení  je väčšia dynamická schopnosť a lineárnejšia basová odozva. Rovnako ako všetky reprosústavy Vienna Acoustics aj tieto sa ručne vyrábajú vo Viedni v Rakúsku. 

Všetky reprosústavy a každý vyrobený pár sú zladené vo veľmi prísnej tolerancii s maximálnou odchýlkou 0,5 dB od referenčných reprosústav navrhnutých Vienna Acoustics týmom. Nádherné, ručne spracované prírodné dyhy dokresľujú celkovú estetiku Vienna Acoustics. Grand Séria ponúka nasledujúci výber, ktorý doplní akýkoľvek interiér: Klavírny lak čierny / biely, čerešňa a ružové drevo. 
Technické špecifikácie
 • Stojanové reprosústavy
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 40-20000 Hz
 • Citlivosť: 88,5 dB
 • Doporučený zosilňovač: 50 - 180 Watts
 • 6“ stredobasový menič: Spider-Cone™ X3P Membrána, Transparentná
 • 1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota, 
 • Basový systém: Predný bassreflex, Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth)
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou, Výhradne vzduchové cievky s 0,7% tol., Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie
 • Výhybka: 2 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB 
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku.
 • Váha: 20 kg / pár
 • Rozmery (ŠxVxH): 174 x 361 x 265 mm
 • Recenzie a ocenenia 

«Kompaktní reprosoustavy Vienna Acoustics Haydn Grand jsou reprezentativní, pěkně vyrobené a nenásilně, muzikálně hrající. Jejich zvuk je elegantní, vstřícný, nekonfliktní a uvolněný, šťavnatý a houpavě radostný, prostě se dobře poslouchá a přitom to není vyladěné na pompézní efekt jako třeba Quadral. Haydn Grand mají i audiofilské kvality jako solidní rozlišení nebo vysloveně moc pěkný prostor. Pokud je vám pak blízký bohatý a barevný zvuk a pokud je vaším cílem příjemně a dlouhodobě poslouchat v relativně menších prostorách z relativně menší vzdálenosti, tohle jsou velmi solidní regálovky právě k tomu.»

 • Hi-Fi Voice (cz)

«Haydn Grand Symphony Edition - iné meno pre spokojnosť, istotu a relaxáciu. Prináša šancu stráviť čas plnohodnotne. Toto vyjadrenie definuje spomínané reprosústavy. Vienna Acoustics Haydn  sú na prvý pohľad nádherné , luxusne zostavené a definované, s  výkonom ďaleko lepším ako ich drobný vzhľad predpokladá. Snúbi sa tu schopnosť dať srdce hudbe ktorú reprodukujú  a vyhnúť sa stereotypu  „ plachosti basov a ostrosti „ audiofilských mini monitorov.  Aj keď je mnoho možností z ktorých si možno vybrať v tejto cenovej hladine, zastávam názor že Haydn reprezentujú  najlepšiu kúpu v danej kategórii. Kúpte si nejaké stojany a ak budete mať adekvátne zosilnenie zistíte, že toto sú reprosústavy s ktorými môžete žiť šťastne už navždy.  

 • Peter D'Amario, HiFi Zine,

« Ak disponujete menšou miestnosťou a nebude vám chýbať posledná oktáva basov, Vienna Acoustics Haydn Grand SE nemajú v tejto cene  prakticky žiadne chyby. Existuje niekoľko malých monitorov ktoré ponúkajú viac basov a rozlíšenia, ale stoja tri až päťkrát toľko. Ak si to dáte do súvislosti so súčiastkami ktoré sú pravdepodobne spárované, mali by byť tieto reprosústavy schopné uspokojiť aj tých najnáročnejších audiofilov.  Vzhľadom k ich veľkosti, viacerým možnostiam prevedenia a skutočnosti, že nepotrebujú výkonný zosilňovač a je ľahké ich ukontrolovať  sa zdá, že Haydn čo sa týka všestrannosti nepozná žiadne hranice. »

 • TONEAudio magazine USA,

« Úžasná transparentnosť a muzikalita robí z tohto mini Viedenčana takého sladkého ako Sacherová torta. Disponuje skvostnou konštrukciou a celkovým prevedením, absolútne detailným stredobasom a skvelou zvukovou scénou. Výsledkom nie je nič menej ako jeden malý exkluzívny  High End zázrak. »

 • THE 2010 EDITORS´ CHOICE AWARD.  The Absolute Sound USA
 • THE 2009 EDITORS´ CHOICE AWARD.  The Absolute Sound USA

« Na rovinu, určite by ste to nemali v hlave v poriadku ak by ste sa netešili z týchto reprosústav. Malý, nevnucujúci sa vzbudzuje estetické a zvukové potešenie.  Vienna Acoustics Haydn Grand je obrovský zabijak zo starej školy. Láska na prvý pohľad ? Čertovsky presný, poodhalí vám v hudbe miesta ktoré ste si doteraz nevšimli a ostanete príjemne prekvapení. » 

 • Neil Gader, The Absolute Sound USA,

« Pre mňa je na nich najpríťažlivejšia tónová rovnováha a reálna farba nástrojov a tiež to, že prinášajú hudbu. Vďaka tomu poskytujú aj po niekoľkých hodinách počúvania uvoľňujúci a nezabudnuteľný zážitok. Moja recenzia musí byť v skutočnosti chápaná v súvislosti s ich prekvapujúcou cenou, prevedením a výkonom, ktorý je charakteristický pre oveľa drahšie reprosústavy. Nemôžem sa dočkať, či Vienna Acoustics zopakuje tento trik s oveľa väčšími a drahšími reprosústavami. »

 • Chris Thomas, HiFi+,

« Oni by mali by veľmi vysoko na vašom  výberovom zozname - úprimne: virtuózny výkon...»

 • HI-FI World June 2008 UK,

« Vienna Acoustcs Haydn Grand je príjemná malá reprosústava ako pre oko tak aj pre ucho. »

 • HIGH fidelity, Denmark,

Príďte si vypočuť

Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.