Absolute Sound Editor´s Choice 2012 | USA

04.03.2012 • 5 min

TAS

Mozart Grand Symphony Edition

Mozart Concert Grand SE sú výkonné stĺpové reprosústavy ktoré majú dušu a zároveň sú zvukovo  kompaktné. Nádherne skonštruované a vyladené tak, že sa doma môžete cítiť ako v dave ľudí s čiernymi viazankami v Chanel kostýmoch na otváracom gala večere vo Vienna Opera House alebo Musikverein.  A ak toto nie je dôvodom na oslavu tak už naozaj neviem... 

The MUSIC

Reproduktorové sústavy Vienna Acoustics „The Music“ majú naozaj príhodne označenie pretože skutočne reprodukujú hudbu. S jeho širokým plochým stredotónovým meničom v ktorom je osadený výškový menič zdvíha latku výkonu vo viacerých oblastiach. Je to vzrušujúca plno rozsahová  reprosústava s referenčnými vlastnosťami ktoré vám spôsobia „husiu kožu“ , ale taktiež oplýva atribútmi ako súdržnosť, skvelé časovanie, fázová presnosť a dych berúcu zvukovú scénu. Sú to presné ale stále ešte muzikálne reprosústavy s rýchlymi tranzientmi, precíznou rozvrstvenou zvukovou scénou a hlbokým artikulovaným basom. Poznamenajte si moju mnohokrát použitú frázu“ skutočne ako na živom predstavení“ keď popisujem zvukové vlastnosti vlajkovej lode reprosústav Vienna Acoustics. A práve preto je napodiv veľmi jednoduché porovnávať „The Music“ so živým predstavením a to je skutočne veľmi vysoká pochvala.

ProLogue ONE

Milý a cenovo prístupný ProLogue One prichádza s 12AX7, 12AU7, a párom EL-34s na každýkanál vo veľmi jednoduchom obvode. V klasickom EL-34 štýle, ProLogue produkuje veľmi širokú a hlbokú zvukovú scénu a má očarujúce stredné pásmo, ktoré nie je presladené ako u DynacoStereo 70 alebo iného špičkového dizajnu. Je veľmi neutrálny s malým vlastným podpisom.

ProLogue THREE

Elektrónkami poháňaný predzosilňovač ProLogue 3 je ideálnym spoločníkom pre PrimaLuna ProLogue 5 elektrónkový koncový zosilňovač. Tak ako koncový zosilňovač aj predzosilňovač kombinuje elektrónkové teplo a bohatosť s jasným, krehkým a presným podaním pripomínajúcim najlepšie tranzistorové návrhy.

ProLogue FIVE

36 Watový, elektrónkami poháňaný ProLogue 5 znie viac autoritatívne akoby ste očakávali a poskytuje teplý a bohatý zvuk. V skutočnosti neznie ako elektrónkový zosilňovač v nejakom tradičnom zmysle, produkuje čisté, hlboké a pevné basy a veľkolepú zvukovú scénu. Synergicky spolupracuje s firemným predzosilňovačom ProLogue 3.

ProLogue SIX

Tieto skvelo skonštruované a cenovo prístupné 70W monobloky rýchlo pozmenia vaše predsudkyo elektrónkových prístrojoch. Skutočne, ich tranzienty, rýchlosť a schopnosť kontrolovať výkonové špičky vás môžu oklamať, že počúvate vynikajúci hybrid. Sú osadené vynikajúcimi magickými elektrónkami, štyrmi vysoko muzikálnymi EL34 na každý kanál.

ProLogue EIGHT

Úžasná hodnota s unikátnym osadením elektrónky v hodinách. S ich prvotriednym vylepšením základnej dosky sa nachádza tesne za najdrahšou konkurenciou. Je obdarený skvelým jasom, zmyselnými strednými kmitočtami a pekným harmonickým pôvabom. Zobrazenie priestorovej scény je úžasne transparentné. Najvyššie oktávy sú trošku drsnejšie a jasnejšie. Významne pomôžu Tube dampers ako aj špičkové predzosilňovacie elektrónky.

ProLogue Premium Integrovaný zosilňovač

Zvukovo 35 wattový ProLogue Premium nemá  “ružovkasté“  zafarbenie tradičnej triódy alebo single-ended elektrónky. Pravda, je tam záblesk romantiky a jemnosti, ale je to skutočne moderný elektrónkový zosilňovač  prezentujúci sa hlavne neutrálnou líniou a vyzretosťou najjemnejších detailov a delikátnosti.

DiaLogue TWO

Prvý produkt z výkonnejšej línie elektrónkových komponentov je skutočne vynikajúci DiaLogueTwo. Pracuje len na 38 Watoch v ultralineárnom móde, znie skutočne oveľa intenzívnejšie vďaka jeho výstupným transformátorom, ale vyžadujú reproduktory prinajmenšom primerane výkonné. Triódové prepínanie na diaľkovom ovládači a bypass mód domáceho kina sú vítanými doplnkami.

Dialogue THREE

DiaLogue THREE disponuje obrovským „wow“ faktorom...Je ťažké uveriť, že tento zaujímavý a nádherný zvuk v spojení s úžasnou expanzívnou zvukovou scénou je možné zakúpiť za takúto relatívne nízku cenu.

DiaLogue SEVEN

70W  (40 W v triódovom móde) PrimaLuna DiaLogue Seven monobloky používajú unikátny koncový stupeň - dva oddelené zosilňovacie kanály (vrátane výstupných transformátorov ktoré sú paralelne prepojené na reproduktorových vývodoch). Táto technika zabezpečuje čistotu nízkeho atraktívneho dizajnu a zároveň zabezpečuje zosilňovaču vysoký výstupný výkon. " Žiadny elektrónkový zosilňovač ktorý som testoval sa nedokázal priblížiť ani zďaleka ich výkonu, vzhľadom k ich nízkej cene"

Crystal Cable MICRO

Čisté, vyrovnané, transparentné, delikátne a podobné šperku také sú Crystal Micro káble, ponúkajúce otvorenú zvukovú scénu kde sa obrazy dostávajú do centra diania a hudba je prenášaná turbulentne s jemnosťou...“

Ďalšie novinky