Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Symphony Edition

Model Beethoven Baby Grand Symphony Edition Vienna Acoustics
od 4690.00 €
Dostupné iba na predajni
Tieto 3 pásmové reprosústavy najlepšie reprezentujú Grand sériu. Baby Grand je ako nástroj ktorý zdieľa svoje meno. Dovoľuje vytvoriť impozantnú koncertnú sieň s vysokým výkonom a prináša komfort počúvania do štandardne veľkých miestností.
Odporúčame
Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Symphony Edition
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
Skladom3908.33 €20.00%4690.00 €
Prevedenie biely klavírny lak
Cena za pár
Skladom4158.33 €20.00%4990.00 €
Prevedenie rosewood
Cena za pár
4575.00 €20.00%5490.00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
3908.33 €20.00%4690.00 €

Dynamika, otvorenosť a vysoká muzikalita charakterizujú tento 3 pásmový dizajn tvorený dvomi X3P Spider-Cone ™ basovými meničmi, jediný 6" X3P v stredovým meničom a 1" výškovým meničom s hodvábnou kalotou. Sú pozoruhodne prirodzené a transparentné v strednom pásme a výškový menič, spolu s dvoma basový jednotkami, vytvára výraznú rovnováhu, homogénnosť a integruje najjemnejšie výšky s reálnym úderným basovým základom. Nový model Beethoven Baby Grand Symphony Edition prichádza s vylepšeným výškovým meničom, rovnako boli vylepšené stredový X3P menič a basové X3P Spider-Cone™ meniče, čo nám umožnilo vyvinúť novú a kvalitnejšiu výhybku. Zjednodušenie výhybky nám ju umožnilo osadiť kvalitnejšími súčiastkami s menšou ako 1% toleranciou súčiastok. Poslednou a najvýraznejšou zmenou je úplne nová základňa. Špice podstavy sú ďalej od seba čím poskytujú lepšiu celkovú stabilitu. Pridané sú ďalšie masívne zaisťovacie matice ktoré so širšou základňou dopomohli k zníženiu celkovej rezonancie skrine čo sa odrazilo v zlepšení celkového dynamického rozsahu.

Všetky reprosústavy a každý vyrobený pár sú zladené vo veľmi prísnej tolerancii s maximálnou odchýlkou 0,5 dB od referenčných reprosústav navrhnutých Vienna Acoustics týmom. Nádherné, ručne spracované prírodné dyhy dokresľujú celkovú estetiku Vienna Acoustics. Grand Séria ponúka nasledujúci výber, ktorý doplní akýkoľvek interiér: Klavírny lak čierny / biely, čerešňa a ružové drevo. 
Technické špecifikácie:
 • Stĺpové reprosústavy
 • Impedancia: 4 Ohm
 • Frekvenčný rozsah: 30-22000 Hz
 • Citlivosť: 91 dB
 • Doporučený zosilňovač: 40 - 250 Watt
 • 2 x 6“ basový menič: XPP “Spidercone”
 • 6“ stredobasobý menič: X3P Membrána, Transparentná
 • 1,1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota
 • Basový systém: Bass Reflex,  Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth)
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou
 • Vzduchové cievky., Špeciálne práškové jadro pre basovú časť
 • Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie
 • Výhybka: 3 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB 
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku.
 • Váha: 59 kg / pár
 • Rozmery (ŠxVxH): 170 x 987 x 328 mm
 • Recenzie a ocenenia 

«Čo sa vám nemôže páčiť na týchto rakúskych „reprosústavách“ ? Nádherne vypracované a z každého uhla vyžaruje kvalita a zručnosť. Výskum stojaci za dizajnom ich komponentov a prevedením vytvoril reprosústavu, kde je každý kúsok detailne prepracovaný, avšak nie len kvôli obyčajnému doručeniu zvuku ako „tovaru“ pre malú časť v sekcii hudby. Iste, potrebujú kvalitný vstupný zdroj a zosilnenie, ale toto je vrcholne schopný reproduktor, ktorý vám zo seba dá to najlepšie. Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand sú veľmi kvalitné stojanové reprosústavy pre typickú obývaciu izbu, so zvukom tak luxusným ako vyzerajú.»

«„Wow“ tieto reprosústavy zahrajú úžasné detaily," uvádzam ako bod č.1 mojich posluchových poznámok.»

«Solo-piano nahrávky zneli dobre a vyvážene v najnižších polohách s  čistým a jasným stredným pásmom. Baby Grand reagovali rýchlo na nábežné hrany tranzientov.»

«Keď sa prenesiem cez jazykolam v názve, musím konštatovať, že som si dokonale užil čas strávený s Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Symphony Edition. Áno, 6000 dolárov za pár je trochu veľa pre IDS veľkosť na súčasnom trhu, ale nie tak strašne vzhľadom na to, že sa jedná o reprosústavy s  prvotriednym európskym pracovným a dielenským spracovaním.»

«Ich silnou stránkou je rovnováha, sú temperamentné ale vždy prirodzene znejúce čo ma udržiavalo pri ich počúvaní dlho potom, čo som mal ísť testovať ostatné reprosústavy. Beethoven Baby Grand ako hlavné reprosústavy nemusia prirodzene vyhovovať každému, ale pre niekoho to bude určite láska na prvé počutie.»

 • Stereophile, USA
 • THE 2016 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA 
 • THE 2015 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2014 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA

«Alpská symfónia Riacharda  Straussa znie z reprosústav Vienna Acoustics ako zvukové majstrovské dielo. Rozsah nástrojov, zobrazovacie schopnosti do hĺbky a najmä značná časť výkonu na najnižších tónoch odkazujú na oveľa objemnejšie a drahšie reprosústavy. Široká stereo báza doslova riadi „vzostup“ a rozľahlosť krajiny je doslovne viditeľná ušami. Niečo úplne brutálne, šokujúce a odlišné je pokiaľ ide o búrku a víchricu. Tento rozmer zemitej energie aký prinášajú tieto reprosústavy je pri vonkajšom pohľade na ne naozaj neuveriteľný. Na druhej strane sa ukazuje v „Music of the spheres“ od Mika Oldfielda, že dobre zaobchádzajú aj s príliš jemnými a najtichšími zvukmi s maximálnou starostlivosťou. Zvuk trianglu je jasný a kovový, perleťový zvuk piana je veľmi blízko k originálu a celý reťazec tvorí homogénne telo. Veľmi zaujímavé je tiež to, že je možné zamerať pozornosť na rôzne aspekty bez toho, aby došlo k strate kontextu. Bez ohľadu na žáner produkujú živý a jasný zvuk.»

 • Autor: Olaf Sturm, i-fidelity.net

« Ak spojíme všetko dohromady – výkon, zostavenie a kvalitu súčiastok, progresívny a sofistikovaný dizajn, zloženie a prevedenie, fakt že ide o európsku výrobu pracovníkmi, ktorí poberajú mzdu prislúchajúcu EÚ a jej absolútnu krásu – Beethoven Baby Grand Symphony Edition reproduktory ponúkajú mnoho za priam absurdne nízku cenu. Rozhodne (áno, píšem to priamo a čestne) ide o jedny z najhodnotnejších audio komponentov s akými som sa stretol. Perfektná práca ! »

 • Ron Doering, The Absolute Sound USA,

« Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand je najlepšia reprosústava akú som ja som v tejto cene počul. » 

 • The Absolute Sound, USA,