DALI Oberon 1

Model Oberon 1 DALI
od 458,00 €od 349,00 €
DALI OBERON 1 je ultra kompaktná regálová reprosústava. Veľkosť skrinky zabezpečuje optimálnu rovnováhu medzi vnútorným objemom pre basovú zložku a kompaktným vzhľadom pre jednoduchú integráciu - sú vhodné pre menšie miestnosti, diskrétne zvukové nastavenia, alebo montáž na stenu. Sú vybavené rovnakým výškovým meničom s 29 mm ultraľahkou textilnou kalotou ako jeho väčší súrodenci a stredobasovým reproduktorom z drevovlákniny s priemerom 5,25 " a SMC, OBERON 1 je vyvinutý na najinovatívnejších nápadoch, tradícii a patentoch DALI - spojených v elegantnom kompaktnom dizajne.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
-24%
DALI Oberon 1
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie svetlý dub - šedá sieťka
Cena za pár
Skladom 290,83 € 381,67 € 20.00% 349,00 € 458,00 €
Prevedenie tmavý orech - čierna sieťka
Cena za pár
Skladom 290,83 € 381,67 € 20.00% 349,00 € 458,00 €
Prevedenie biele - šedá sieťka
Cena za pár
290,83 € 381,67 € 20.00% 349,00 € 458,00 €
Prevedenie čierne - čierna sieťka
Cena za pár
290,83 € 381,67 € 20.00% 349,00 € 458,00 €

Spustenie série reprosústav DALI OBERON , prináša najlepšie prvky z našich súčasných reprosústav do tejto série, ktorá prináša vysokú kvalitu zvuku, vzhľad a všestrannosť. Kompaktný dizajn OBERON 1 umožňuje ľahkú integráciu v každej miestnosti. Na dosiahnutie širokého spektra disperzie v oblasti počúvania boli starostlivo vybrané materiály a geometria meničov. Rovnaké princípy sa uplatnili aj pri návrhu výhybky. Výsledkom je dobre integrovaný zvuk a to aj pri počúvaní výrazne mimo osi. Toto je dôležité, pretože pri počúvaní hudby zriedka sedíte priamo pred reproduktormi . Ďalšou výhodou je výrazné zníženie harmonického skreslenia a difrakcií spôsobujúcich skreslenie, pretože tieto budú vždy výraznejšie v pri počúvaní v ose. 

Konštrukcia skrine OBERON 1 sa skladá z CNC obrábanej MDF dosky s vysokou hustotou ktorá je potiahnutá starostlivo vybranou vinylovou fóliou. Veľmi pevná konštrukcia skrine OBERON 1 je dosiahnutá pevnými výstužami vo vnútri skrinky. To zlepšuje tuhosť a prakticky eliminuje rezonanciu v skrini. Optimalizovali sme časovanie zladením reproduktorov s akustickým tlmiacim materiálom vo vnútri po stranách, hore a dole. Tým sa vytvorí priamy kontakt medzi basreflexovým portom a basovým meničom. Zvukovým výsledkom je presnejší bas a údernosť na stredobasoch. Basové porty sú umiestnené na zadnej strane OBERON 1 a sú optimalizované na umiestnenie reprosústav priamo k stene pre lepší výkon na basoch . Nad basreflexom je  integrovaný otvor na pripevnenie na stenu. 

Sériá OBERON prináša nový dizajn prednej mriežky. Nová odnímateľná predná mriežka je prispôsobená k svetlejším povrchom reprosústav. "Mountain Gray" je štandardná mriežka dodávaná k povrchom biela a svetlý dub, zatiaľ čo "Shadow Black" je štandardom na tmavých povrchoch čierna a tmavý orech. Pre celý biely vzhľad je ako doplnok k dispozícii aj "Marshmallow White".

Technické špecifikácie

 • 2 pásmové reprosústavy 
 • Frekvenčný rozsah (+/-3 dB): 51 - 26 000Hz 
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 86 dB 
 • Nominálna impedancia 6 ohm  
 • Maximum SPL 106 dB  
 • Doporučený zosilňovač: 25 - 100W  
 • Deliaca frekvencia [Hz] : 2800
 • Výškový menič: 1 x 29 mm textilná kalota
 • Stredo-basový menič: 1 x 12,7 cm, SMC
 • Princíp: Bass Reflex  
 • Ladenie Bassreflexu: 50 Hz  
 • Konektory: Single - Wire
 • Magnetické tienenie: Nie  
 • Doporučené umiestnenie: stena, polica
 • Doporučená vzdialenosť od steny: 1 - 50 cm  
 • Rozmery (VxŠxH) [mm]:274 x 162 x 234 mm
 • Váha 4,2 kg​
 • Katalógový list 
 • Recenzie a ocenenia ​

​ 

EISA citácia:

«Rad OBERON spoločnosti DALI dokazuje, že kombinácia ohromujúceho škandinávskeho dizajnu so zaujímavým zvukovým zážitkom je víťaznou voľbou. Od ultrakompaktnej OBERON 1 a malej reprosústavy OBERON 3, po štíhly OBERON 5 a vlajkovú loď OBERON 7, táto séria ponúka prvotriedny výkon z veľmi atraktívnych skriniek. Pridajte nástenné reprosústavy OBERON ON WALL a center VOKAL a máte flexibilné riešenie na vytvorenie pôsobivého (a dostupného) domáceho kina. Vypožičanie si technológií meničov (vrátane magnetického systému SMC spoločnosti DALI) zo špičkových sérií EPICON a RUBICON prináša výhody či už pri hudbe alebo filmoch, majú tieto reproduktory široké vyžarovacie pole a jasnú, vyváženú a presvedčivú prezentáciu. Vyzerajú skvele a znejú ešte lepšie ... »

Príďte si vypočuť

DALI Oberon 1 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

DALI Oberon 1

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.