DALI Oberon 5

Model Oberon 5 DALI
od 898,00 €od 799,00 €
DALI OBERON 5 podávajú ultimatívny výkon - kombinujú nápady, tradície a vynálezy DALI. Sú to kompaktné a elegantné podlahové reprosústavy, ktoré sú osadené dvoma 5¼ " basovými reproduktormi s membránou z drevovlákniny a SMC, výškového meniča s 29 mm ultraľahkou textilnou kalotou. Tieto štíhle reprosústavy prekvapia svojou schopnosťou poskytnúť hlboké pevné basy spolu s jasnými a dobre definovanými stredmi a vzdušnými vysokými frekvenciami. OBERON 5 Vás ohromí svojou prirodzenou a živou reprodukciou ľubovoľnej hudobnej alebo filmovej zvukovej stopy.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
-11%
DALI Oberon 5
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie biele - šedá sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 665,83 € 748,33 € 20.00% 799,00 € 898,00 €
Prevedenie čierne - čierna sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 665,83 € 748,33 € 20.00% 799,00 € 898,00 €
Prevedenie svetlý dub - šedá sieťka
Cena za pár
Skladom 665,83 € 748,33 € 20.00% 799,00 € 898,00 €
Prevedenie tmavý orech - čierna sieťka
Cena za pár
Skladom 665,83 € 748,33 € 20.00% 799,00 € 898,00 €

Spustenie série reprosústav DALI OBERON , prináša najlepšie prvky z našich súčasných reprosústav do tejto série, ktorá prináša vysokú kvalitu zvuku, vzhľad a všestrannosť. OBERON 5 sme odladili tak, že umožňuje ľahkú integráciu v každej miestnosti. Na dosiahnutie širokého spektra disperzie v oblasti počúvania boli starostlivo vybrané materiály a geometria meničov. Rovnaké princípy sa uplatnili aj pri návrhu výhybky. Výsledkom je dobre integrovaný zvuk a to aj pri počúvaní výrazne mimo osi. Toto je dôležité, pretože pri počúvaní hudby zriedka sedíte priamo pred reproduktormi . Ďalšou výhodou je výrazné zníženie harmonického skreslenia a difrakcií spôsobujúcich skreslenie, pretože tieto budú vždy výraznejšie v pri počúvaní v ose. 

Konštrukcia skrine OBERON 5 sa skladá z CNC obrábanej MDF dosky s vysokou hustotou ktorá je potiahnutá starostlivo vybranou vinylovou fóliou. Veľmi pevná konštrukcia skrine OBERON 5 je dosiahnutá pevnými výstužami vo vnútri skrinky. To zlepšuje tuhosť a prakticky eliminuje rezonanciu v skrini. Optimalizovali sme časovanie zladením reproduktorov s akustickým tlmiacim materiálom vo vnútri po stranách, hore a dole. Tým sa vytvorí priamy kontakt medzi basreflexovým portom a basovým meničom. Zvukovým výsledkom je presnejší bas a údernosť na stredobasoch. Basové porty sú umiestnené na zadnej strane OBERON 5 a sú optimalizované na umiestnenie reprosústav priamo k stene pre lepší výkon na basoch .  

Sériá OBERON prináša nový dizajn prednej mriežky. Nová odnímateľná predná mriežka je prispôsobená k svetlejším povrchom reprosústav. "Mountain Gray" je štandardná mriežka dodávaná k povrchom biela a svetlý dub, zatiaľ čo "Shadow Black" je štandardom na tmavých povrchoch čierna a tmavý orech. Pre celý biely vzhľad je ako doplnok k dispozícii aj "Marshmallow White".

Elegantne tvarovaná hliníková podstava dodáva OBERON 5 ľahší vzhľad.​

Technické špecifikácie 

 • 2 pásmové reprosústavy  
 • Frekvenčný rozsah (+/-3 dB): 39 - 26 000Hz  
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 88 dB  
 • Nominálna impedancia 6 ohm   
 • Maximum SPL 108 dB   
 • Doporučený zosilňovač: 20 - 150W   
 • Deliaca frekvencia [Hz] : 2400 
 • Výškový menič: 1 x 29 mm textilná kalota 
 • Stredo-basový menič: 2 x 12,7 cm, SMC 
 • Princíp: Bass Reflex   
 • Ladenie Bassreflexu: 43 Hz   
 • Konektory: Single - Wire 
 • Magnetické tienenie: Nie   
 • Doporučené umiestnenie: podlada
 • Doporučená vzdialenosť od steny: 15 - 80 cm   
 • Rozmery (VxŠxH) [mm]:830 x 162 x 283mm
 • Váha 10,8 kg​ 
 • Katalógový list  
 • Recenzie a ocenenia ​​

​  

EISA citácia:

«Rad OBERON spoločnosti DALI dokazuje, že kombinácia ohromujúceho škandinávskeho dizajnu so zaujímavým zvukovým zážitkom je víťaznou voľbou. Od ultrakompaktnej OBERON 1 a malej reprosústavy OBERON 3, po štíhly OBERON 5 a vlajkovú loď OBERON 7, táto séria ponúka prvotriedny výkon z veľmi atraktívnych skriniek. Pridajte nástenné reprosústavy OBERON ON WALL a center VOKAL a máte flexibilné riešenie na vytvorenie pôsobivého (a dostupného) domáceho kina. Vypožičanie si technológií meničov (vrátane magnetického systému SMC spoločnosti DALI) zo špičkových sérií EPICON a RUBICON prináša výhody či už pri hudbe alebo filmoch, majú tieto reproduktory široké vyžarovacie pole a jasnú, vyváženú a presvedčivú prezentáciu. Vyzerajú skvele a znejú ešte lepšie ... »

"Dali Oberon 5 sú extrémne muzikálne a ľahko sa integrujú do väčšiny miestností."

Príďte si vypočuť

DALI Oberon 5 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

DALI Oberon 5

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.