DALI Oberon 7

Model Oberon 7 DALI
od 1 298,00 €od 990,00 €
DALI OBERON 7 kombinujú nápady, tradície a vynálezy DALI to všetko zabalené v elegantnom a modernom dizajne. Znova definujeme to, čo je možné vytvoriť na poli kvality zvuku, ako aj vizuálnom dizajne vo svojej cenovej kategórii. Osadené dvoma 7 " basovými reproduktormi s membránou z drevovlákniny a SMC a výškového meniča s 29 mm ultraľahkou textilnou kalotou prinášajú to najlepšie pri reprodukcii hlbokých basov vo veľkom priestore. Napriek svojej veľkosti sú tieto reprosústavy prekvapivo jemné a dokážu reprodukovať akýkoľvek hudobný štýl prirodzene a realisticky.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
-24%
DALI Oberon 7
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie svetlý dub - šedá sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 825,00 € 1 081,67 € 20.00% 990,00 € 1 298,00 €
Prevedenie tmavý orech - čierna sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 825,00 € 1 081,67 € 20.00% 990,00 € 1 298,00 €
Prevedenie biele - šedá sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 825,00 € 1 081,67 € 20.00% 990,00 € 1 298,00 €
Prevedenie čierne - čierna sieťka
Cena za pár
3 - 5 dní 825,00 € 1 081,67 € 20.00% 990,00 € 1 298,00 €

Spustenie série reprosústav DALI OBERON , prináša najlepšie prvky z našich súčasných reprosústav do tejto série, ktorá prináša vysokú kvalitu zvuku, vzhľad a všestrannosť. Tieto veľké podlahové reprosústavy, sú osadené dvoma 7 " basovými reproduktormi s membránou z drevovlákniny a SMC a výškového meniča s 29 mm ultraľahkou textilnou kalotou. Táto kombinácia spolu s veľkou, ale elegantnou skrinkou, prináša to najlepšie pri reprodukcii hlbokých basov vo veľkom priestore. Napriek svojej veľkosti je zvuk týchto reprosústav prekvapivo jemný a pôsobivý.  OBERON 7 sme odladili tak, že umožňuje ľahkú integráciu v každej miestnosti. Na dosiahnutie širokého spektra disperzie v oblasti počúvania boli starostlivo vybrané materiály a geometria meničov. Rovnaké princípy sa uplatnili aj pri návrhu výhybky. Výsledkom je dobre integrovaný zvuk a to aj pri počúvaní výrazne mimo osi. Toto je dôležité, pretože pri počúvaní hudby zriedka sedíte priamo pred reproduktormi . Ďalšou výhodou je výrazné zníženie harmonického skreslenia a difrakcií spôsobujúcich skreslenie, pretože tieto budú vždy výraznejšie v pri počúvaní v ose. 

Konštrukcia skrine OBERON 7 sa skladá z CNC obrábanej MDF dosky s vysokou hustotou ktorá je potiahnutá starostlivo vybranou vinylovou fóliou. Veľmi pevná konštrukcia skrine OBERON 7 je dosiahnutá pevnými výstužami vo vnútri skrinky. To zlepšuje tuhosť a prakticky eliminuje rezonanciu v skrini. Optimalizovali sme časovanie zladením reproduktorov s akustickým tlmiacim materiálom vo vnútri po stranách, hore a dole. Tým sa vytvorí priamy kontakt medzi basreflexovým portom a basovým meničom. Zvukovým výsledkom je presnejší bas a údernosť na stredobasoch. Basové porty sú umiestnené na zadnej strane OBERON 7 a sú optimalizované na umiestnenie reprosústav priamo k stene pre lepší výkon na basoch .  

Sériá OBERON prináša nový dizajn prednej mriežky. Nová odnímateľná predná mriežka je prispôsobená k svetlejším povrchom reprosústav. "Mountain Gray" je štandardná mriežka dodávaná k povrchom biela a svetlý dub, zatiaľ čo "Shadow Black" je štandardom na tmavých povrchoch čierna a tmavý orech. Pre celý biely vzhľad je ako doplnok k dispozícii aj "Marshmallow White".

Elegantne tvarovaná hliníková podstava dodáva OBERON 7 ľahší vzhľad.​

Technické špecifikácie 

 • 2 pásmové reprosústavy  
 • Frekvenčný rozsah (+/-3 dB): 36 - 26 000Hz  
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 88,5 dB  
 • Nominálna impedancia 6 ohm   
 • Maximum SPL 110 dB   
 • Doporučený zosilňovač: 30 - 180W   
 • Deliaca frekvencia [Hz] : 2300 
 • Výškový menič: 1 x 29 mm textilná kalota 
 • Stredo-basový menič: 2 x 16,8 cm, SMC 
 • Princíp: Bass Reflex   
 • Ladenie Bassreflexu: 39,5 Hz   
 • Konektory: Single - Wire 
 • Magnetické tienenie: Nie   
 • Doporučené umiestnenie: podlada
 • Doporučená vzdialenosť od steny: 20 - 80 cm   
 • Rozmery (VxŠxH) [mm]:1015 x 200 x 340mm
 • Váha 14,8 kg​ 
 • Katalógový list 
 • Recenzie a ocenenia ​​​


EISA citácia:

«Rad OBERON spoločnosti DALI dokazuje, že kombinácia ohromujúceho škandinávskeho dizajnu so zaujímavým zvukovým zážitkom je víťaznou voľbou. Od ultrakompaktnej OBERON 1 a malej reprosústavy OBERON 3, po štíhly OBERON 5 a vlajkovú loď OBERON 7, táto séria ponúka prvotriedny výkon z veľmi atraktívnych skriniek. Pridajte nástenné reprosústavy OBERON ON WALL a center VOKAL a máte flexibilné riešenie na vytvorenie pôsobivého (a dostupného) domáceho kina. Vypožičanie si technológií meničov (vrátane magnetického systému SMC spoločnosti DALI) zo špičkových sérií EPICON a RUBICON prináša výhody či už pri hudbe alebo filmoch, majú tieto reproduktory široké vyžarovacie pole a jasnú, vyváženú a presvedčivú prezentáciu. Vyzerajú skvele a znejú ešte lepšie ... »

Príďte si vypočuť

DALI Oberon 7 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

DALI Oberon 7

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.