DALI Oberon 9

Model Oberon 9 DALI
od 2 198,00 €od 1 650,00 €
Výkonný OBERON 9 je špičkovým modelom v rade OBERON. Vďaka dvom 23cm basovým reproduktorom s veľkou výchylkou, ponúka dynamický rozsah o ktorom môže väčšina reprosústav iba snívať. OBERON 9 sú skutočné trojpásmové špičkové Hi-Fi reprosústavy, ktoré kombinujú dokonale kultivovaný prejav a prekvapujúce detaily s ľahkosťou a dynamikou pri reprodukcii hudby a filmu pri reálnych úrovniach hlasitosti. OBERON 9 prináša skutočné zážitky z koncertov a kín až k vám domov.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
-25%
DALI Oberon 9
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne - čierna sieťka
Cena za pár
1 375,00 € 1 831,67 € 20.00% 1 650,00 € 2 198,00 €
Prevedenie tmavý orech - čierna sieťka
Cena za pár
Skladom 1 375,00 € 1 831,67 € 20.00% 1 650,00 € 2 198,00 €

Po niekoľkých prvých tónoch sa človek čuduje. či naozaj počúvate pár reproduktorov za 2000 eur.Oberon 9 reprodukujú "Communication Breakdown" od Led Zeppelin. "Communication Breakdown" z albumu "Mothership" s takým ťahom, že sinemôžete pomôcť, ale máte dojem.že ide o (sľubný) pokus odstrániť vrstvu prachu z 50 rokov starej rockovej hudby v čo najkratšom čase. Ale ešte prekvapujúcejšie je, že to všetko Oberon 9 sprostredkúva od prvého tónu, čistota a bohatosť detailov nie sú potlačené. "Veľkoobjemový podlahový reproduktor za konkurencieschopnú cenu. Reprosústava prekypuje radosťou a silou a vždy udrie na správnu nôtu aj v tých najjemnejších momentoch. Tonálne vyvážený, veľmi hlboký a energický na basoch. Ak je to možné, miestnosť by nemala byť príliš malá."

Spustenie série reprosústav DALI OBERON , prináša najlepšie prvky z našich súčasných reprosústav do tejto série, ktorá prináša vysokú kvalitu zvuku, vzhľad a všestrannosť. Tieto veľké podlahové reprosústavy, sú osadené dvoma 23cm basovými a jedným 18cm reproduktorom s membránou z drevovlákniny a SMC a výškového meniča s 29 mm ultraľahkou textilnou kalotou. Táto kombinácia spolu s veľkou, ale elegantnou skrinkou, prináša to najlepšie pri reprodukcii hlbokých basov vo veľkom priestore. Napriek svojej veľkosti je zvuk týchto reprosústav prekvapivo jemný a pôsobivý.  OBERON 9 sme odladili tak, že umožňuje ľahkú integráciu v každej miestnosti. Na dosiahnutie širokého spektra disperzie v oblasti počúvania boli starostlivo vybrané materiály a geometria meničov. Rovnaké princípy sa uplatnili aj pri návrhu výhybky. Výsledkom je dobre integrovaný zvuk a to aj pri počúvaní výrazne mimo osi. Toto je dôležité, pretože pri počúvaní hudby zriedka sedíte priamo pred reproduktormi . Ďalšou výhodou je výrazné zníženie harmonického skreslenia a difrakcií spôsobujúcich skreslenie, pretože tieto budú vždy výraznejšie v pri počúvaní v ose. 

Konštrukcia skrine OBERON 9 sa skladá z CNC obrábanej MDF dosky s vysokou hustotou ktorá je potiahnutá starostlivo vybranou vinylovou fóliou. Veľmi pevná konštrukcia skrine OBERON 9 je dosiahnutá pevnými výstužami vo vnútri skrinky. To zlepšuje tuhosť a prakticky eliminuje rezonanciu v skrini. Optimalizovali sme časovanie zladením reproduktorov s akustickým tlmiacim materiálom vo vnútri po stranách, hore a dole. Tým sa vytvorí priamy kontakt medzi basreflexovým portom a basovým meničom. Zvukovým výsledkom je presnejší bas a údernosť na stredobasoch. Basové porty sú umiestnené na zadnej strane OBERON 9 a sú optimalizované na umiestnenie reprosústav priamo k stene pre lepší výkon na basoch. 

DALI predstavuje v rámci radu OBERON úplne nový dizajn prednej sieťky. Nová zaoblená predná sieťka ​​dodáva sériám reproduktorov ľahší a modernejší vizuálny vzhľad. „Shadow Black“ je štandardná mriežka dodávaná s tmavými povrchovými úpravami Black Ash a Dark Walnut. Elegantne tvarovaný hliníkový podstavec dodáva veľkým OBERON 9 odľahčený vzhľad.

Technické špecifikácie 

 • 3 pásmové reprosústavy  
 • Frekvenčný rozsah (+/-3 dB): 35 - 26 000Hz  
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 90,5 dB  
 • Nominálna impedancia 4 ohm   
 • Maximum SPL 113 dB   
 • Doporučený zosilňovač: 50 - 400W   
 • Deliaca frekvencia [Hz] : 780/3400
 • Výškový menič: 1 x 29 mm textilná kalota 
 • Stredový menič: 1 x 18 cm, SMC 
 • Basový menič: 2 x 23"
 • Princíp: Bass Reflex   
 • Ladenie Bassreflexu: 31 Hz   
 • Konektory: Single - Wire 
 • Magnetické tienenie: Nie   
 • Doporučené umiestnenie: podlada
 • Doporučená vzdialenosť od steny: 20 - 80 cm   
 • Rozmery (VxŠxH) [mm]:1172 x 260 x 406mm
 • Váha 37,1 kg​ 
 • Katalógový list 
 • Recenzie a ocenenia ​​​​
Recenzie a ocenenia

«Vstúpte do obchodu s audiotechnikou a povedzte predavačovi, že chcete pár reproduktorov, ktoré dokážu reprodukovať jemné detaily ženského vokálu, syntetizovaný kopák vo veľkej aréne a basy na úrovni subwoofera do 20 Hz. Potom mu (alebo jej) povedzte, že máte 2 500 dolárov, ktoré môžete minúť, a pravdepodobne vám povie: "To je nemožné." Navštívte predajňu s audiotechnikou, ktorá má v ponuke DALI OBERON 9, a povedia vám: " Poďte sem, máme presne to, čo potrebujete". Jedným z najťažších produktov, ktoré sa dnes vo svete audia dajú nájsť, je reproduktor, ktorý dokáže poskytnúť hudbu v plnom rozsahu, a to za prijateľnú cenu. Svet audia v posledných rokoch zaznamenal aj oživenie dvojkanálového zvuku. Zlatým vekom dvojkanálového zvuku bol koniec 70. rokov. V tejto ére bol jedným z najvyhľadávanejších reproduktorov model Acoustic Research AR-90. Predával sa za 1 100 dolárov za pár alebo približne 4 200 dolárov za pár v roku 2022. Bol primerane presný, poskytoval 32 Hz basy a dokázal hrať nahlas, ak mal človek dostatočne výkonný zosilňovač. S týmito AR som mal veľa skúseností počas štúdia na vysokej škole v rokoch 1978 - 1982. Boli to reproduktory, o ktorých ak sa človek zmienil, že ich vlastní, okamžite ho schválili ako audiofila, ktorý vie, ako sa hrá rock n' roll. Advent, Acoustic Research, Altec Lansing a Electro-voice boli známe tým, že mali audiofilské reproduktory, ktoré boli žiadané, výkonné a cenovo dostupné. Reproduktory DALI OBERON 9 sú z hľadiska výkonu reinkarnáciou týchto legiend z konca 70. rokov. Preberajú výkon týchto reproduktorov z minulého storočia a povyšujú ho v každom aspekte. Skvelé výsledky môžete dosiahnuť s dvojkanálovými zosilňovačmi od spoločností Rotel, NAD, Marantz alebo s množstvom ďalších kvalitných zosilňovačov od iných spoločností. Za 2500 dolárov budete len ťažko hľadať reproduktor s takouto úrovňou výkonu.»

«Po niekoľkých prvých tónoch sa človek čuduje. či naozaj počúvate pár reproduktorov za 2000 eur.Oberon 9 reprodukujú "Communication Breakdown" od Led Zeppelin. "Communication Breakdown" z albumu "Mothership" s takým ťahom, že sinemôžete pomôcť, ale máte dojem že ide o (sľubný) pokus odstrániť vrstvu prachu z 50 rokov starej rockovej hudby v čo najkratšom čase. Ale ešte prekvapujúcejšie je, že to všetko Oberon 9 sprostredkúva od prvého tónu, čistota a bohatosť detailov nie sú potlačené. Veľkoobjemový podlahový reproduktor za konkurencieschopnú cenu. Reprosústava prekypuje radosťou a silou a vždy udrie na správnu nôtu aj v tých najjemnejších momentoch. Tonálne vyvážený, veľmi hlboký a energický na basoch. Ak je to možné, miestnosť by nemala byť príliš malá.»

«Zvukovo vyvážené nové Dali Oberon 9 poskytujú všetky potrebné basy a ešte omnoho viac, nádherný zvuk v strednom pásme a krásne vyvážené vysoké frekvencie. Ich veľmi vysoká citlivosť vyťaží maximum z akéhokoľvek zosilňovača, ktorý použijete na ich pohon a zabezpečí vám vysoko dynamickú a realistickú reprodukciu hudby bez ohľadu na žáner.»

Príďte si vypočuť

DALI Oberon 9 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

DALI Oberon 9

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty