ARCAM HDA SA20

Model HDA SA20 ARCAM
1 299,00 €
1 082,50 € bez DPH
Skladom
Cena za kus
Nový zosilňovač SA20 z rady HDA vychádza zo skúseností spoločnosti Arcam ako jednej z najuznávanejších audio spoločností vo Veľkej Británii. Vďaka využitiu najkvalitnejších komponentov a technologických postupov je navrhnutý tak, aby prinášal maximálny hudobný zážitok.
Doprava zadarmo
Odporúčame
ARCAM HDA SA20

U hi-fi zosilňovačov triedy A, ktoré bývajú tradičné voľbou Audiophilov, narážame na dva časté problémy. Využívajúc jediný napájací zdroj ktorý tu pracuje nepretržite na plný výkon a to aj v prípade, že neprechádza žiadny signál. Trieda A je skvelá pre reprodukciu tých najjemnejších detailov pri nízkom výkone, avšak v prípade rýchlej potreby extrémnej sily máva problémy.

Trieda A / B je najbežnejšía trieda zosilňovačov. Prepína medzi dvoma internými zosilňovačmi, jedným pre každú polovicu krivky. Je to ďaleko efektívnejšie, lenže tu  často dochádza k prechodovému skresleniu a detaily ktoré sú duchom hudby a ktoré vyhľadávame sa vyskytujú práve pri nízkom výkone sa strácajú práve počas prepínania medzi oboma polvlnami.

Trieda G je v podstate hybridný zosilňovač, ktorý využíva triedu A špeciálne pre nízkoúrovňové signály, ale v prípade potreby zapína dodatočné napájanie pre napájanie vyššiej časti krivky. Významná časť krivky sa tak pohybuje v triede A s nedeformovanými najjemnejšími detailami, avšak zostáva zachovaná rýchlosť, presnosť a výkon pre dokonalú prezentáciu akéhokoľvek hudobného žánru.

Trieda-G tá najlepšia zo všetkých možností. Vďaka technológii zosilňovacej triedy Class-G spoločnosti Arcam, prináša SA20 najlepší možný zvuk za všetkých okolností. Prvá štvrtina potenciálnej energie (z dostupných 80 wattov) je dodávaná v čistej triede A.

Digitálne vstupy prevodníka ESS DAC pre špičkovú kvalitu zvuku. Kým trieda G zosilňovača sa stará o spracovanie analógových signálov, špičkový DAC prevodník Sabre ESS 9038 vyžmýka z vašich digitálnych zdrojov maximum. Akonáhle ich pripojíte cez digitálne vstupy k SA20, využijete tento integrovaný prevodník a získate vynikajúce prezentáciu a oveľa viac otvorený zvuk so veľkou dynamikou. Dva koaxiálne digitálne vstupy a jeden optický konektor umožňujú pripojenie až troch zdrojov - ideálne pre prehrávače diskov CD / DVD / Blu-ray, streamery alebo dokonca aj televízory!

Vstup pre gramofón (MM).  SA20 je vynikajúca nielen v oblasti digitálnych technológií, ale môžete ho skvele využiť aj pre pripojenie vášho gramofónu. SA20 totiž disponuje tiež integrovaným gramofónovým predzosilňovačom (MM ). Na rozdiel od mnohých iných integrovaných phono predzosilňovačov, ktoré iba dopĺňajú konektivitu, Arcam SA20 využíva starostlivo vyvinutý audiofilský predzosilňovač s minimálnym šumom a vysokou úrovňou detailov v hudbe. Jedná sa o vysoko kvalitný komponent navrhnutý tak, aby plne uspokojil aj náročných milovníkov vinylu.

Technické špecifikácie
 • Integrovaný zosilňovač triedy G s integrovaným referenčným 32-bitovým / 192 kHz DAC prevodníkom SABRE ESS9038K2M
 • Výkon 2 x 80 W na 8 Ω
 • Celkové harmonické skreslenie + šum = 0,003%
 • 5 RCA analógových vstupov, vrátane vstupu PHONO pre MM prenosky
 • 3 digitálne vstupy - 1 x optický a 2 x koaxiálny
 • RCA analogový výstup PRE-OUT
 • slúchadlový výstup
 • USB vstup pro upgrade systému
 • Pripravený pre diaľkové riadenie pomocou RS-232
 • Možnosť využiť jeden zo vstupov pre pripojenie napr. AV receiveru ako vstup s fixnou výstupnou úrovňou hlasitosti
 • diaľkový ovládač
 • Hmotnosť 9,2 kg
 • Rozmery 433 x 323 x 87 mm

Recenzie a ocenenia

«Dvojice nových komponentů Arcam z řady HDA tvoří v ještě zaplatitelné cenové hladině dvoukanálový set, který má v některých svých zvukových aspektech přesah až do high-endových vod a navíc výbavou musí uspokojit i velmi náročné uživatele - v čem pak dominuje nad konkurencí i z dražších sfér, to je rychlost, s jakou reaguje a servíruje hudbu ze síťových zdrojů. Ale i celkově působí systém SA20 + CDS50 mimořádně atraktivním dojmem; široká a všestranná konektivita, parádní kontrola, při alespoň běžné hlasitosti excelentní důraznost, energie a bohatost, to vše dává dohromady zvuk se šmrncem a tahem na branku. Pokud máte rádi nadšený a živý zvuk, sestavu Arcam byste neměli ve svých plánech opomíjet.»

Príďte si vypočuť

ARCAM HDA SA20 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

ARCAM HDA SA20

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty