PrimaLuna EVO 100 Poweramp / Monoblock

Model EVO 100 Poweramp / Monoblock PrimaLuna®
od 2 875,00 €
Porovnajte konštrukciu elektrónkového koncového zosilňovača PrimaLuna s akoukoľvek inou značkou za akúkoľvek cenu. Budete prekvapení.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
2 395,83 €20.00%2 875,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
2 395,83 €20.00%2 875,00 €

EVO 100 Koncový zosilňovač / monoblok je najnovšiu verziu originálnych prvých členov našej rodiny cenovo dostupných, vysokokvalitných elektrónkových produktov.  Dizajnéri a konštruktéri zariadení PrimaLuna majú dlhodobú skúsenosť v oblasti High-End audia.

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.Luxusné časti ktoré zahrňujú toroidný napájací transformátor; Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené výstupné transformátory pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, keramické objímky pre elektrónky; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . 

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.

Nová generácia AdaptiveAutobias. AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .EVO 100 zosilňovač je vybavený bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. 

PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  

OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí a odpojí sa vysoko napätový napájací zdroj.. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom.EVO 100 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 (EVO 100-1 nie je kompatibilný s KT150) vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka.

Technické špecifikácie

 • Výkon stereo EL34 / KT88 : 40 / 42W
 • Výkon mono EL34/ KT88: 82 / 84 W
 • Frekvenčný rozsah +/- 1dB: 12Hz – 85kHz  Stereo / 10 - 95kHz mono
 • Skreslenie THD s AABB: 0,2% stereo / 0,17% mono
 • Odstup signál šum: 92dB stereo / 93 dB mono
 • Vstupná impedancia: 100 kOhm
 • Vstupná citlivosť: 880 mV
 • Vstupy: RCA
 • Výstupy: 4, 8 a 16 Ohm reprosústavy stereo
 • Výstupy: 2, 4 a 8 Ohm reprosústavy mono
 • Elektrónky: 2 x 12AX7, 2 x 12AU7 a 4 x EL34
 • Rozmery: 405 mm x 280 mm x 210 mm (h x š x V)​