PrimaLuna EVO 200 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 200 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna®
od 3 475,00 €
Premýšľate o kúpe zosilňovača pretože má dobré recenzie? Každý výrobok bez ohľadu na cenu môže získať dobré ohodnotenie. Tak ako zistíte či je jednoducho dobrý, alebo je world-class? Jediným správnym vodítkom je, ak recenzent časopisu míňa svoje vlastné peniaze na to, aby si ho kúpil pre seba! Mnoho recenzentov to urobilo aj vďaka tomu, že každý PrimaLuna zosilňovač je v Stereophile zaradený do triedy A . Trieda A je definovaná ako "najlepší dosiahnuteľný zvuk komponentov rovnakej kategórie, za takmer akúkoľvek cenu" Porovnajte konštrukciu PrimaLuna s akoukoľvek inou značkou za akúkoľvek cenu. Budete sa diviť.
Doprava zadarmo
Odporúčame
PrimaLuna EVO 200 Tube Integrated Amplifier
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Čierne prevedenie
Cena za kus
Skladom2 895,83 €20.00%3 475,00 €
Strieborné prevedenie
Cena za kus
Skladom2 895,83 €20.00%3 475,00 €

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.

Predzosilňovacia sústava obvodov optimalizovaná pre používanie dvoch 12AU7 elektrónok na každý kanál.  S vylepšenými transformátormi produkujú nižšie skreslenie. Navyše,12AU7 to boli vždy populárne elektrónky. Na trhu sú v súčastnosti k dispozícii desiatky tisíc kusov new-old-stock 12AU7 z najväčších tovární ako sú Telefunken, Mullard, Amperex, CIFTA Siemens a ďalšie. Vďaka tomu možete "vydolovať" aj posledné percento perfektného tonálneho vyváženia podľa svojho gusta.

Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené, masívne výstupné transformátory sú vinuté dovnútra pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, Výstupné transformátory sú najdôležitejšou súčasťou každého elektrónkového zosilňovača . Určujú, aké nízke basy dokážu preniesť to isté platí aj o výškach. 250 wattov výkonu nebude mať žiadne horné ani spodné rozšírenie, ak výstupné transformátory nedokážu preniesť dostatočnú šírku pásma . Používame nižšiu energiu na predĺženie životnosti elektrónok a dostatočnú šírku pásma, aby sme vám poskytli kompletné rozlíšenie. Transformátory sú najdrahšími komponentmi v zosilňovači, takže výrobcovia šetria peniaze použitím „off the police“ jednotiek dostupných na trhu.  .

Keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; Nichicon a Solen kondenzátory; super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . 

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.

 AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom.​

EVO 200 zosilňovač je vybavený EL- 34/KT-88 bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

EVO 200 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120, KT150 vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 200 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Vstup pre domáce kino Pass Thruu. Zahŕňa premosťovací obvod, ktorý kompletne obchádza predzosilňovaciu sekciu, tým pádom nevnáša do signálu nežiaduci šum a zafarbenie.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 4 vstupy, 1 vstup Home Theater , Diaľkové ovládanie.

Technické špecifikácie:

 • Výkon: 2 x 44 W /  8 Ω (EL34 ) 
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 65 kHz +/- 1 dB  - 9Hz-95Hz +/- 3dB  
 • Skreslenie THD s AABB: 0,2% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone 
 • Odstup signál šum: 95 dB 
 • Vstupná impedancia: 65 kOhm 
 • Vstupná citlivosť: 275 mV 
 • Maximálny zisk: 35 dB 
 • Váha: 24 Kg 
 • Rozmery: 577mm x 468 mm x 315 mm (HxŠxV) 
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, 
 • Slúchatkový vystup 
 • Elektrónky: 4 x EL-34, 4 x 12AU7​ 
 • Diaľkové ovládanie
Recenzie a ocenenia


«PrimaLuna EVO 200 je po každej stránke, ale hlavne tej zvukovej, bezpochyby výnimočný integrovaný zosilňovač. Dokázal spolupracovať na najvyššej možnej úrovni s reprosústavami z úplne odlišných zvukových konceptov a som presvedčený, že z nich vytiahol skutočne impozantný zvukový zážitok – v prípade Klipsch zrejme ich maximum. Je poctivý, presný, detailný, rytmicky aj výkonovo stabilný. Jeho dramatický, farebne prirodzený a plastický prejav robí z počúvania kvalitne nahranej hudby skvelý zážitok. Mať doma elektrónky som kedysi dávno vždy považoval za niečo výnimočné, ale bohužiaľ cenovo ťažko dostupné. Je to stále z väčšej časti pravda. Spoločnosť PrimaLuna však dokázala efektívnymi návrhmi a racionalizovanou výrobou stlačiť cenu svojich výrobkov na úroveň, ktorá by sa dala označiť aj ako investícia s absolútnou výhodnosťou. A výnimkou nie je ani EVO 200 Tube Integrated Amplifier...»

«Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že tento zosilňovač je typickým predstaviteľom elektrónkového zosilňovača, v skutočnosti ponúka skutočne moderný a dokonale spracovaný prístup k elektrónkovému zosilneniu. Flexibilita, ktorú poskytuje elektrónkový zosilňovač EVO200 , v kombinácii s rozumnou paletou pripojení tiež potvrdzuje, že EVO200 je dokonalým všestranným zosilňovačom na úrovni. Skutočná čerešnička na torte však spočíva v jeho zvukových vlastnostiach, má dostatok výkonu a v kombinácii s organickým zvukom môžete ľahko žiť zo dňa na deň alebo dlhodobo. Ak hľadáte integrovaný zosilňovač v cene okolo 3 000 €, EVO200 musí byť na vrchole vášho nákupného zoznamu.»

«PrimaLuna EVO 200 je mimoriadne všestranné zariadenie , hoci je „iba“ integrovaným zosilňovačom. Jeho zvuk môžeme tvarovať výberom prevádzkového režimu alebo výmenou elektrónok - nielen od iného výrobcu, ale aj úplne iného typu. Na výber máme L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 a KT150. EVO 200 je tiež skvelým elektrónkovým zosilňovačom, ktorý skvele zvláda všetky slúchadlá.Zvuk tohto zariadenia je otvorený, dynamický, je v ňom veľa hlbokých basov a celé to má veľkú dynamiku. Ale je tu aj teplo a intimita, je tu aj hmatateľnosť. Je to elektrónkový zosilňovač, ktorý ponúka všetky atribúty, pre ktoré sú zariadenia tohto typu obľúbené. Tiež to ale nie je „retro“ zosilňovač, ale moderný kúsok tejto techniky v skutočne dobrej verzii .»

«ZÁVER: S Evo200 som zažil veľa zábavy. Tento zosilňovač ponúka detailný a rýchly zvuk s vynikajúcim stredným pásmom, pokojnými výškami s krásnou patinou, vďaka ktorej sa hudba stáva opäť ľudskou. Vyzerá tiež veľmi dobre aj keď používate bezpečnostnú klietku elektrónok. A čo viac, zvuk môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb pomocou adaptívneho automatického nastavenia; EL34 fungujú jednoducho skvele, ale vo vašom voľnom čase môžete voľne experimentovať, existujú ďalšie skvelé typy elektrónok. PL sú známe svojou hodnotou za peniaze a tento produkt to posúva ešte ďalej; za menej ako 3 000 libier je to veľa elektrónok a veľa hudby. »

Kvalita prevedenia: Veľmi dobre vyrobená konštrukcia vrátane bodového prepojenia point-to-point ODPORÚČANÉ a vynikajúce transformátory.Veľmi dobre vyrobená konštrukcia vrátane bodového prepojenia poin-to-point, ODPORÚČANÉ a vynikajúce transformátory. 

Kvalita zvuku: Vynikajúce stredné pásmo a basy sa dobre sa dopĺňajú s čistým a pokojným horným pásmom. Veľmi tichý a rýchly zosilňovač. 

Hodnota za peniaze: 2698 GBP je mimoriadne dobrá hodnota. 

Plusy: Vynikajúce basy a stredné pásmo s pevným a pokojným horným pásmom. Reprodukuje hudbu s ľahkosťou. Môžete upgradovať pomocou rôznych elektrónok. 

Mínusy: Ťažko nájsť nejakú chybu za túto cenu.

"EVO nie je ako môj ťažký solid-state Krell. Je to čisté elektrónkové nebo, ktoré vytvorí nádhernú hudbu, ktorá je veľmi pútavá."

«Elektrónkový zosilňovač EVO200 je vyrobený tak dobre, že je ťažké uveriť, že pochádza z čínskeho výrobného závodu a nie z malej súkromnej remeselníckej dielne. Preukázaný výkon je jednoduchodôsledkom výberu materiálov a perfektnej montáže. K perfektnému zvuku určite prospieva použitie hodnotných komponentov v signálnej ceste. Naozaj ohromujúca je schopnosť tohto zosilňovača ukontrolovať takmer akékoľvek reprosústavy, pri zachovaní kontroly a vynikajúcej artikulácie.Všeobecné nastavenie je mierne teplejšie, celkovo organické a veľmi príjemné. Nástrojesú prezentované v správnom pomere a aj tie najnáročnejšie orchestrálne pasáže sú reprodukovanés veľkou ľahkosť. Trojrozmerná rekonštrukcia scény je presná a v tomto zmysle zachováva tradíciu veľkých elektrónkových zosilňovačov založených na zvuku EL34.»

«EVO 200 je výnimočne výkonný zosilňovač s ktorým sa dá neustále a ľahko žiť, krásne vyrobený, má potrebný výkon aby prakticky rozohral takmer akékoľvek súčasné reprosústavy s moderným dizajnom a je pravdepodobné, že bude apelovať na oveľa širšie množstvo potenciálnych kupcov, ako by mohlo byt spočiatku očakávané.»

 • Pre: Pútavý zvuk; užitočne flexibilný; prevedenie
 • Proti: Len linkové vstupy
 • Záver: Mimoriadne dobre navrhnutý elektrónkový zosilňovač, je ohromne príťažlivý a všestranný.
Recenzie predchádzajúceho modelu ProLogue Premium Integrated ktorého je EVO 200 priamym nástupcom.

«Primaluna ProLogue Premium je vyrobený podľa najvyšších štandardov a ponúka vynikajúcu zvukovú kvalitu za veľmi rozumnú cenu. Počas posluchového testu som ho kombinoval s konvenčnými aj exotickými typmi reprosústav, s oboma typmi podával high-end referencie ktoré vysoko predčia jeho cenu.»

 • ROBERT DEUTSCH, Stereophile USA, Jun 2012, Kompletný test​

« V mojej recenzii z roku 2004 , originál ProLogue získal cenu za Produkt roka v magazíne Absolute Sound. Nová Premium  verzia stojí viac, no stále ponúka audio zážitok neporovnateľný s cenou.  S potešením garantujem túto jednotnosť v cene Exceptional Value Award  pre rok 2012. Podobne ako legendárne elektrónkové zosilňovače od McIntosh a Marantz, je to zosilňovač ktorý  môžete odovzdávať členom svojej rodiny po celé generácie. »

 • Lawrence Devoe, ToneAudio, kompletný test (str.112)
«Pokračujúc v trende ktorý odštartoval zosilňovač ProLogue One, PrimaLuna vyprodukovala jeden z najlepších a najjednoduchších spôsobov ako vstúpiť do sveta elektrónok bez zbytočného stresu za pomoci integrovaného zosilňovača.Vďaka patentovanej  Adaptive AutoBias technológii nie sú potrebné žiadne Bias úpravy a odpadá nutnosť párovať elektrónky. Dokonca nemusíte používajú štyri rovnaké výstupné elekrónky ! V základe vybavený setom EL 34 koncových elektrónok, ProLoguePremium pracuje rovnako dobre s 6550, KT88 alebo 6L6 elektrónkami čo znamená,že si môžete zvuk prispôsobiť podľa vlastného želania z teplého a pohodového, na moderný a pútavý. Stále „skurvene dobrý "po všetkých tých rokoch.»

 • ToneAudio: http://www.tonepublications.com/MAGPDF/TA_041.pdf
« Je veľmi ťažké rozlúčiť sa s týmto zosilňovačom bez toho, aby ste neostali ohromení. Najnovšia snaha v PrimaLuna vedie k podstate toho, čo  High End reprezentuje pre mnohých z nás. Kvalita prevedenia a skvelý zvuk ? Samozrejme. Dobrá cena za výrobok ? Iste. Ale čo je najdôležitejšie, ProLogue Premium umiestni dôraz na zložky ktoré nám často unikajú pri bežnejšej elektronike - živosť a plynulosť hudobnej udalosti. Ak máte toľko skúsenosti ako ja, potom viete aké ťažké je dostatočne oceniť tento produkt. »

 • Neil Gader, Apríl 2011, The Absolute Sound USA, 
«Přemýšlím, zda tato kombinace PrimaLuny má nějakou vadu. Po hluboké úvaze jsem na jednu přišel, a to velmi vážnou: komponenty nelze postavit na sebe, coby „věž“. »

 • Mariusz Zwoliński, Hi-Fi i Muzyka 10/10 , Poland, 
«PrimaLuna ProLogue Premium je výborný zesilovač. A ještě lepší je, když jej osadíte elektronkami EAT KT88 Diamond. Ano, mohli bychom tu psát celé hodiny o tom, co vlastně všechno PrimaLuna umí, zvládá, dokáže a přenese, ale je toho prostě příliš, než aby se to dalo všechno korektně zmapovat v jednom textu - tato PrimaLuna nabízí možnost trávit dlouhé dny, týdny a měsíce hledáním optimálního nastavení, optimálních kombinací a té největší radosti z poslechu, ale stejně tak nabízí možnost jednou zesilovač zapojit přesně tak jak zakoupíte a prostě s ním jen bez stresu a bez problémů žít a poslouchat hudbu, aniž by zbytečnou pozornost strhával zvuk. ProLogue Premium totiž stojí hlavně na tom, že zvuk je pouze prostředníkem hudby a umožní vám poslouchat dlouho a dlouho a dlouho a dlouho.......dokud jen sami budete chtít mít radost z poslechu. »

 • HiFi Voice (Cz.) 
«V čom je ukryté tajomstvo PrimaLuny? Tento zosilňovač nám poskytne nielen plný, hutný zvuk, ale taktiež fascinujúce rozlíšenie a rýchlosť pri živelnom a dynamickom podaní hudby. Možno nie je tak detailný ako Krell, ale nijako neustupuje mnohým ceneným tranzistorovým zosilňovačom.  Jeho podanie bolo po celú dobu počúvania vyvážené, detailné, veľmi spojité a plné dojmov, rychlé ale plné farieb. Toľko vyzdvihnutých pozitív sa vyskytuje len veľmi zriedka. Započúvajte sa do vysokých tónov. Ich čistota a rýchlosť ukazujú, že elektrónka nemusí trpieť v tomto smere žiadnym obmedzením. Nie je pravdou, že lampové zosilňovače musia urobiť vysoké frekvencie lahodnejšími a zaoblenými. Aby toho nebolo málo, ukázalo sa, že PrimaLuna si výborne poradí aj s nízkymi frekvenciami. Mohutná a masívna basová linka v žiadnom prípade nespôsobovala spomalenie rytmu , naopak poskytovala vynikajúci oddych a zaručila veľmi pružný a energický hudobný základ. Majestátnosť najnižších basov vo mne budí srdečný obdiv. Jedná sa o dokonalý zosilňovač? V tejto cenovej kategórii sa určite jedná o veľmi zaujímavú možnosť. Je nádherne prevedený, jeho zvuk je naozaj veľmi vťahujúci, má diaľkové ovládanie a výber elektrónok nám umožňuje väčšiu voľnosť pri hľadaní zvukového ideálu. Čo by ste chceli viac…? »

 • Magazín Audio Video (Poľsko)
« Ó áno, boli sme absolútne očarený a ohromený kúzlom ProLogue Premium integrovaného zosilňovača! Pristihli sme sa ako dookola zas a zas počúvame množstvo nahrávok  čo zvyčajne robíme kvôli úžasnej radosti z posluchu, bez akejkoľvek stopy po neprirodzenosti. Premium vie reprodukovať najzložitejšie štruktúry s unikátnou sviežosťou, s úplnou ľahkosťou zatiaľ čo si stále udržiava uvoľnenú atmosféru. Oproti svojmu skvelému predchodcovi ponúka väčšiu šírku a napätie v nižších polohách a mimoriadnu priezračnosť spoločne s magickou krásou a nádhernou melodickou schopnosťou. Pri  cenách  v ktorých je Premium séria ponúkaná sa môžu jeho možní konkurenti červenať od hanby, dokonca aj za hranicou svojej cenovej kategórie.»

 • STEREO & Image PRESTIGE n°37 (Francúzko) 
« Reprodukcia je veľmi prirodzená a uvoľnená.  Vy sa môžete z tejto zostavy tešiť či už pohodlne  usadený v kresle s knihou v ruke, alebo pri kritickom počúvaní novej hudobnej skladby,  ktorú ste si práve zakúpili. Funkcie sú rovnako jednoduché ako pri akomkoľvek tranzistorovom zosilňovači a viete ich jednoducho prepínať. PrimaLuna Prologue Premium komponenty hrajú bezprostredne, presne tak ako by mali. S rešpektom voči ich predchodcom (ProLogue Séria) boli urobené veľké kroky vpred. Skrinky sú teraz väčšie a prepracovanejšie, sú použité kvalitnejšie súčiastky vo všetkých obvodoch  a najväčší zvukový prírastok skrýva predzosilňovacia sekcia. Rozdiely medzi skúšanými výkonovými elektrónkami  ukazujú, aké skvelé základne vlastnosti týchto produktov v skutočnosti sú. Štandardné KT88s sú plnorozsahové, plné sily a výkonné.  EL 34 sú jemnejšie a sladšie, ale taktiež rafinovanejšie s lepšou priestorovou scénou. EAT KT 88 katapultujú zosilňovač na úplne inú zvukovú úroveň. Vy sami musíte počuť zlepšenie inak tomu nebudete veriť. Naštastie, maloobchodné ceny týchto produktov nie sú snom, ale skutočnosťou. PrimaLuna opäť útočí!!! »

 • Music Emotion (Holandsko) kompletný test

Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 200 Tube Integrated Amplifier si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 200 Tube Integrated Amplifier

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty