PrimaLuna EVO 300 Tube Preamplifier

Model EVO 300 Tube Preamplifier PrimaLuna®
od 4 550,00 €
Porovnajte konštrukciu elektrónkového predzosilňovača PrimaLuna s akoukoľvek inou značkou za akúkoľvek cenu. Budete prekvapení.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
3 791,67 €20.00%4 550,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
3 791,67 €20.00%4 550,00 €

Všetky výrobky PrimaLuna používajú masívne zapúzdrené toroidné transformátory. Transformátory PrimaLuna sú uzavreté v kovovom kryte  a potom zaliate do nemikrofónovej živice, aby sa znížil hluk  a aby sa navždy chránili vinutia pred vlhkosťou a poškodením. Sú masívne, výsledkom čoho je predzosilňovač s hmotnosťou 24 kg. 

SUPERQUIET LINE VSTUPY Namiesto prepínača sa výber vstupu na čelnom panely dochádza k prepínanie vtupov za pomoci relé vysokej kvality namontovaných v zadnej časti priamo pri vstupných RCA konektoroch, kde zapojíte vaše komponenty. Ak je zvolený vstup, relé sa uzavrie, čím získate najlepšie možné spojenie . Všetky ostatné relé zostávajú otvorené, takže do nich nemôže prenikať šum a signály z iných zdrojov . Signálna dráha teraz takmer neexistuje, takže neexistujú žiadne káble na ktorých by sa zachytilo RFI a EMI rušenie.

Vo svete predzosilňovačov sa odborníci zhodujú na tom, že usmernenie za pomoci vákuových elektrónok je zlatým štandardom.  Je to tichšie ako polovodičové usmerňovače a znižuje sa hladina rušenia. Zároveň ponúka prirodzenejšiu, živšiu, detailnejšiu prezentáciu s lepším rozlíšením. Implementácia je však nákladná a nájdete ju iba v najdrahších predzosilňovačoch, ktoré zvyčajne stoja 10 000 alebo viac dolárov . Nájdenie predzosilňovača s jednou usmerňovacou elektrónku je milé. PrimaLuna ide ešte ďalej  použitím dvoch usmerňovacích elektrónok 5AR4 v úplnom dual mono dizajne, aby bola hudba prezentovaná s 3 rozmernou zvukovou scénou, pri ktorej Vám naskočí husia koža. 

AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu). Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť. 

Najlepšie elektrónkové predzosilňovače používajú analógové ovládače hlasitosti.  Neobsahujú žiadne čipy na kontrolu hlasitosti. Pozrite si mnohé známe značky elektrónkových predzosilňovačov a často tam nájdete čip s názvom DS1666-10 Digital Resistor IC. V spoločnosti Primaluna rozumieme pokušeniu používať tento čip, pretože každý stojí 4 USD. Predzosilňovač bude znieť jemne a bude tichý, ale platí to pre „čip“, ktorý do zvuku pridá polovodičový „charakter“. PrimaLuna preferuje analógové ovládanie hlasitosti, používame zlatý štandard : kultový Alp Blue Velvet . Prečo? Pretože majú dokonalý súbeh, sú tiché a neznejú to ako čipy!

Drahé a exotické predzosilňovače vždy používajú dual mono  dizajn na dosiahnutie vysokej úrovne spracovania signálu, ktorá nie je inak možná. Väčšina výrobcov nevyužíva dual-mono konštrukciu kvôli nákladom. Vyžaduje dva napájacie transformátory, dvojité regulačné obvody  a v skutočnosti .... všetko je zdvojené . V skutočnosti znamená dual-mono zabudovanie dvoch samostatných a predzosilňovačov do jednej skrinky. Je to drahé vyrobiť a je to vzácnosť aj pri vyšších cenách . Všetky predzosilňovače PrimaLuna sú úplné duálne mono konštrukcie pre dosiahnutie dokonalého stereofónneho obrazu  a pocit priestoru.  

Utrácate veľa peňazí za prepojovacie káble? Prečo teda ide signál priamo z RCA konektorov alebo z reproduktorových terminálov do dosiek plošných spojov s medenými spojmi tak tenkými, že ich takmer nevidíte? Čo je na tom špičkové?PrimaLuna používa zapojenie typu Point-to-Point vo všetkých výrobkoch. Celá signálová cesta, vrátane rezistorov a kondenzátorov, je starostlivo ručne poprepájaná káblom velkého priemeru.

SMARTGAIN DIZAJN  Predzosilňovač zvyčajne nie je potrebný na pridanie zisku do systému, keď ho používate. Zvyčajne znižuje zisk zo zdroja, ktorý počúvate. Sťažnosť číslo jedna zo strany audiofilov na výkon predzosilňovača je šum. Prečo je to tak, že množstvo výrobcov navrhuje predzosilňovače so ziskom 20 až 27 dB? A čudujete sa, odkiaľ sa berie to „syčanie“ a prečo sú elektrónky hlučné alebo trpia výraznou  miktofóniou? PrimaLuna predzosilňovače používajú SmartGain so špecifikáciou zosilnenia iba 10,8 dB.  Zistíte, že predzosilňovač PrimaLuna je extrémne tichý. 

Ďalšou exkluzívnou funkciou PrimaLuna je PerfectMatch, obvod navrhnutý tak, aby poskytoval dokonalú impedanciu 100Kohm pre vaše zdrojové komponenty. Toto je životne dôležité najmä pre komponenty ktoré používajú výstupné elektrónky ako sú phonopredzosilňovače a DAC, aby zneli čo najlepšie.

ŽIADNY INTERNÝ DAC / ŽIADNY INTERNÝ Phonopredzosilňovač. Nikdy nekupujte predzosilňovač s interným DAC. Prečo? Pretože digitálne zmeny a história ukazujú, že predzosilňovače so „starým“ digitálnym prevodníkom sú nepredajné a nemajú takmer žiadnu ďalšiu hodnotu. Vstavané phonodiely sú zriedka dobrej kvality, pretože výrobcovia predpokladajú, že 90% kupujúcich ich nepoužije. Trh s externými predzosilňovačmi je veľmi konkurencieschopný. Môžete získať niečo oveľa lepšie za relatívne málo peňazí a kúpiť si taký, ktorý skutočne vyhovuje parametrom vašich prenosiek a vášmu rozpočtu.

Nová predzosilňovacia sústava obvodov optimalizovaná pre používanie troch 12AU7 elektrónok na každý kanál. EVO 300 a EVO 400 používajú tri 12AU7 elektrónky na kanál. Výsledkom je nižšie skreslenie a väčšia šírka pásma. Navyše,12AU7 to boli vždy populárne elektrónky. Na trhu sú v súčastnosti k dispozícii desiatky tisíc kusov new-old-stock 12AU7 z najväčších tovární ako sú Telefunken, Mullard, Amperex, CIFTA Siemens a ďalšie. Vďaka tomu možete "vydolovať" aj posledné percento perfektného tonálneho vyváženia podľa svojho gusta.V kombinácii s vylepšenými napájacími transformátormi produkujú nižšie skreslenie. Hladiny skreslenia sa znížili na faktor 20 pri vysokých úrovniach nad 1V ! čo prinieslo dramatické zlepšenie zvukovej kvality. Elektrónkové žhavenie je jednosmerné , teda bude menej náročný výber elektrónky. Napájací zdroj je skvele oddelený ultra širokým pásmom ( niekoľko MHz) od konštantného zdroja impedancie s nízkou uhlovou frekvenciou nad dve oktávy pod audio vlnovou šírkou (4 Hz).

Takman rezistory, DuRoch kondenzátory. Ak ste si zakúpili lacnejší zosilňovač, platili by ste za túto inováciu stovky. Tieto prémiové rezistory z Japonska, ktoré sa ľahko identifikujete pre ich ružovú farbou, sú obľúbené u tých, ktorí prestavujú a modernizujú svoje vybavenie. "Vylepšovači" milujú TAKMAN pre ich nízky šum, linearitu a muzikálnosť.

2 páry výstupov možno použiť pre pripojenie Bi-Amping zosilňovačov, plus fixný výstup pre nahrávanie alebo pripojenie sluchákového predzosilňovača. Skrinka pokrytá 5 vrstvami ručne lešteného laku s čiernym alebo strieborným čelným panelom. Rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka. Diaľkové ovládanie. 

Vstup pre domáce kino Pass Thruu, zahŕňa premosťovací obvod, ktorý kompletne obchádza predzosilňovaciu sekciu, tým pádom nevnáša do signálu nežiaduci šum a zafarbenie.

Technické špecifikácie

 • Výstup 2V / CH
 • Frekvenčná charakteristika 12Hz – 75 kHz +/- 3 dB
 • THD < 0,5%@ 2V
 • Odstup S / Š : 93 dB
 • Vstupná impedancia 220 kOhm
 • Vstupná citlivosť 650 mV (pre menovitý výkon pri nastavení maximálnej hlasitosti)
 • Zisk 9,7 dB
 • Spotreba energie 61 Wattov
 • Čistá hmotnosť: 24 kg
 • Rozmery 405 mm x 385 mm x 205 mm (H x Š x V)
 • Vstupy 5 párov Stereo RCA,  pár stereo HT
 • Výstup 1 pár RCA fixný, 
 • Výstupy: 2 páry RCA konektorov
 • Elektrónky: 2 x 5AR4, 6 x 12AU7
 • Impedancia výstupu 256 Ohm​​
 • Diaľkové ovládanie​

Súvisiace produkty