The Absolute Sound 2011 Editiors´ Choice Award | USA

23.02.2011 • 3 min

PrimaLuna opäť na víťaznej vlne...


ProLogue ONE

Milý a cenovo prístupný ProLogue One prichádza s 12AX7, 12AU7, a párom EL-34s na každýkanál vo veľmi jednoduchom obvode. V klasickom EL-34 štýle, ProLogue produkuje veľmi širokúa hlbokú zvukovú scénu a má očarujúce stredné pásmo, ktoré nie je presladené ako u DynacoStereo 70 alebo iného špičkového dizajnu. Je veľmi neutrálny s malým vlastným podpisom.

ProLogue THREE

Elektrónkami poháňaný predzosilňovač ProLogue 3 je ideálnym spoločníkom pre PrimaLuna ProLogue 5 elektrónkový koncový zosilňovač. Tak ako koncový zosilňovač aj predzosilňovač kombinuje elektrónkové teplo a bohatosť s jasným, krehkým a presným podaním pripomínajúcim najlepšie tranzistorové návrhy.

ProLogue FIVE

36 Watový, elektrónkami poháňaný ProLogue 5 znie viac autoritatívne akoby ste očakávali aposkytuje teplý a bohatý zvuk. V skutočnosti neznie ako elektrónkový zosilňovač v nejakom tradičnom zmysle, produkuje čisté, hlboké a pevné basy a veľkolepú zvukovú scénu. Synergicky spolupracuje s firemným predzosilňovačom ProLogue 3.

ProLogue SIX

Tieto skvelo skonštruované a cenovo prístupné 70W monobloky rýchlo pozmenia vaše predsudkyo elektrónkových prístrojoch. Skutočne, ich tranzienty, rýchlosť a schopnosť kontrolovaťvýkonové špičky vás môžu oklamať, že počúvate vynikajúci hybrid. Sú osadené vynikajúcimimagickými elektrónkami, štyrmi vysoko muzikálnymi EL34 na každý kanál.

ProLogue EIGHT

Úžasná hodnota s unikátnym osadením elektrónky v hodinách. S ich prvotriednym vylepšením základnej dosky sa nachádza tesne za najdrahšou konkurenciou. Je obdarený skvelým jasom, zmyselnými strednými kmitočtami a pekným harmonickým pôvabom. Zobrazenie priestorovej scény je úžasne transparentné. Najvyššie oktávy sú trošku drsnejšie a jasnejšie. Významne pomôžu Tube dampers ako aj špičkové predzosilňovacie elektrónky.

DiaLogue TWO

Prvý produkt z výkonnejšej línie elektrónkových komponentov je skutočne vynikajúci DiaLogueTwo. Pracuje len na 38 Watoch v ultralineárnom móde, znie skutočne oveľa intenzívnejšie vďaka jeho výstupným transformátorom, ale vyžadujú reproduktory prinajmenšom primerane výkonné. Triódové prepínanie na diaľkovom ovládači a bypass mód domáceho kina sú vítanými doplnkami.

DiaLogue SEVEN

70W  (40 W v triódovom móde) PrimaLuna DiaLogue Seven monobloky používajú unikátny koncový stupeň - dva oddelené zosilňovacie kanály (vrátane výstupných transformátorov ktoré sú paralelne prepojené na reproduktorových vývodoch). Táto technika zabezpečuje čistotu nízkeho atraktívneho dizajnu a zároveň zabezpečuje zosilňovaču vysoký výstupný výkon. " Žiadny elektrónkový zosilňovač ktorý som testoval sa nedokázal priblížiť ani zďaleka ich výkonu vzhľadom k ich nízkej cene"

 

Ďalšie novinky