Dynaudio Contour 20i

Model Contour 20i DYNAUDIO
od 4 990,00 €
Zameraný na detail. Kompaktný? Áno. Kompaktný zvuk? Nie. Vypočujte si rozdiel: nový Contour 20i je pripravený vyraziť vám dych. Nový Contour 20i bol navrhnutý tak, aby prekonal všetky ostatné modely Contour, ktoré sme vytvorili. A to sa mu darí. Nový výškový reproduktor Esotar 2i je turbo verziou obľúbeného Esotar2. Teraz je vybavený väčšou zadnou komorou pre účinnejšie tlmenie a vynaliezavou vnútornou kopulkou Hexis, ktorú možno vidieť na modeloch Confidence, Core a ďalších. Spoločne vyrovnávajú frekvenčnú odozvu a znižujú nežiaduce rezonancie pre ešte jasnejšie a plynulejšie výšky.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Contour 20i
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie orech
Cena za pár
4 158,33 €20.00%4 990,00 €
Prevedenie šedý dub vysoký lesk
Cena za pár
4 158,33 €20.00%4 990,00 €
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
4 158,33 €20.00%4 990,00 €

Vylepšený bol aj basový reproduktor. Samozrejme, stále je vyrobený z nášho vlastného materiálu magnéziumsilikátového polyméru (MSP), stále ho poháňa ľahká hliníková cievka a stále využíva odvetraný systém dvojitých feritových magnetov - ale za charakteristickým čiernym kužeľom sa skrýva úplne nové pavučinové zavesenie. To je vyrobené z aramidových vlákien a zachováva si dômyselné konštrukčné vlastnosti ako predtým (rebrá majú rôznu šírku, čo umožňuje ešte jemnejšiu kontrolu nad výchylkou kužeľa). Boli by ste prekvapení, aký zvukový rozdiel môže spôsobiť takáto malá zmena.

A keďže tieto úpravy meničov zabezpečujú prirodzene plochú frekvenčnú odozvu, mohli sme zjednodušiť aj výhybku. Je to nádhera, však? Už nie sú potrebné žiadne ďalšie obvody na korekciu impedancie - čo znamená ešte priamejšiu cestu signálu. A čistejší zvuk.

Vyrobiť model Contour bez charakteristickej čelnej steny by bolo ako vyrobiť auto bez kolies. Nemysliteľné. Ale vždy je čo zlepšovať - a naši dizajnéri sa radi rozvíjajú. Táto stena je hliníková a je zasadená do skrinky. Jej skosenie je súčasťou koša reproduktorov - čo nielenže skvele vyzerá, ale aj znižuje nežiaduce efekty difrakcie vysokých frekvencií pre jasnejšie výšky a poskytuje pevný základ pre prácu reproduktorov. Pevný základ znamená lepší výkon aj pri nízkych frekvenciách (hoci vaši susedia nám za to možno nepoďakujú).Dokonca aj vnútorné tlmenie je úplne nové - využíva skúsenosti získané z modelov Evoke a Confidence.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť: 86 dB (2,83 V / 1 m)
 • Výkon IEC: 180W
 • Impedancia:  4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: (± 3 dB): 39 Hz - 23 kHz
 • Princíp boxu: Bass reflex so zadným portom
 • Výhybka: 2-pásmová
 • Deliaca frekvencia: 2200 Hz
 • Topológia crossoveru: 2. rád
 • Basový menič: 18cm MSP
 • Výškový reproduktor: 28 mm Esotar2i
 • Hmotnosť: 14kg
 • Rozmery (Š x V x H): 215x440x360mm     
 • Rozmery s nožičkami/mriežkou (š x v x h): 215x440x396mm     

"Už dlho sme fanúšikmi stojanových reproduktorov Contour 20 od spoločnosti Dynaudio. Ich kombinácia výkonného a expresívneho zvuku v spojení s výbornou konštrukciou z nich urobila jednoznačné odporúčanie za danú cenu. Táto najnovšia verzia Contour 20i má za cieľ stavať na týchto pevných základoch bez toho, aby menila základy skvelého produktu. Na prvý pohľad sa zdá, že sa medzi dvoma generáciami Contour 20s zmenilo len málo. Skutočne, porovnajte základné špecifikácie a sú takmer identické. Ak sa na ne pozriete bližšie, ukážu sa rozdiely medzi nimi."