Dynaudio Contour 30i

Model Contour 30i DYNAUDIO
od 7 990,00 €
Vráť sa do čias, keď záležalo len na ďalšej skladbe na albume. Contour 30 sa oproti dvadsiatke posúva o stupienok vyššie. Samozrejme, stále kráča tou istou cestou - cestou úprimnosti, transparentnosti a čistej zábavy, ale to všetko dáva do väčšieho obalu. Rovnako ako zvyšok novej rodiny Contour i, aj model 30i je vybavený úplne novým výškovým reproduktorom Esotar 2i - s vnútornou kopulkou Hexis, ktorú nájdete v celom našom vlajkovom rade Confidence a tiež v sérii profesionálnych štúdiových referenčných monitorov Core (technológia trickle-down je úžasná vec, však...). Esotar 2i dostal aj novú, väčšiu zadnú komoru. Tá spolu s technológiou Hexis pomáha znižovať nežiaduce rezonancie a vyhladzovať frekvenčnú odozvu pre ešte jasnejšie a sladšie vysoké frekvencie. Rad Contour i je zásadnou aktualizáciou existujúceho radu Contour. Ponúka výrazné akustické vylepšenia a vylepšenú kvalitu prevedenia. Zatiaľ čo celkový dizajn je totožný s predchádzajúcou sériou Contour, skrinky nových reproduktorov, vnútorné tlmenie, výhybka a meniče sa zlepšili na základe poznatkov z vývoja novej vlajkovej rady Confidence.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Contour 30i
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie orech
Cena za pár
6 658,33 €20.00%7 990,00 €
Prevedenie šedý dub vysoký lesk
Cena za pár
6 658,33 €20.00%7 990,00 €
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
6 658,33 €20.00%7 990,00 €

Basový menič v modeli Contour 30i má nový tlmiaci vlnovec z materiálu Nomex. Jeho konštrukcia a dizajn (s premennou šírkou zvlnenia pre jemnejšiu kontrolu pohybu) je zhodná s tou, použitou v pôvodnej rade Contour z roku 2016. Ale nový materiál znie jednoducho lepšie - výsledok mnohých hodín počúvania v Dynaudio Labs.

Contour 30i má aktualizovanú konštrukciu výhybky. Vďaka úpravám meničov, ktoré umožnili dosiahnutie prirodzene lineárnej frekvenčnej odozvy, bolo možné úplne odstrániť obvody kompenzácie impedancie. Celé zapojenie výhybky je teda jednoduchšie, čo prospieva výslednému zvuku.

Nové je tiež vnútorné zatlmenie skrine, ktoré vychádza z vývoja rád Evoke a Confidence.Nový rad Contour i bol samozrejme rozsiahlo optimalizovaný vo svetovo známom meracom zariadení Dynaudio Jupiter predtým, než firemný odborníci absolvovali nespočetné hodiny počúvania v Dynaudio Labs.

Vylepšení sa dočkali aj povrchové prevedenia. Nový rad Contour i je v predaji v troch povrchových prevedeniach, všetky s vylepšenou kvalitou povrchu.Na želanie je možné reprosústavy objednať aj s prednou ozvučnicou, nohami a konektormi v svetlosivej farbe. Príplatok za toto prevedenie je 10%.

Obsah balenia (pár je dodávaný v dvoch drevených boxoch): reprosústava Dynaudio Contour 30i s namontovanými nohami s odhmotňovacími hrotmi, chránič výškového meniča, odnímateľná mriežka s magnetickým uchytením, dvojdielna upchávka basreflexu, návod, karta pre predĺženie záruky.

Technické špecifikácie:

 • Citlivosť: 87dB (2.83V / 1m)
 • Zaťažiteľnosť: 300W
 • Impedancia: 4 ohmy
 • Frekvenčný rozsah (± 3 dB): 32Hz–23kHz
 • Typ ozvučnice: Otvorená so zadným basreflexom
 • Výhybka: 2,5 pásmová, 2. radu, deliaca frekvencia 300 a 2200Hz
 • Stredobasový menič: 2x Dynaudio 18cm MSP
 • Výškový menič: Dynaudio 28mm Esotar2 s mäkkou textilnou kalotou
 • Hmotnosť: 31,4kg
 • Rozmery (š x v x h): 215 x 1140 x 360 mm
 • Rozmery s mriežkou (š x v x h): 300 x 1169 x 403 mm