Dynaudio Emit 10

Model Emit 10 DYNAUDIO
od 729,00 €
Pri vývoji všetkých našich produktov venujeme rovnakú pozornosť detailom a zdieľame čo najviac technológií v našich radoch, aby sme do každého reproduktora Dynaudio vniesli autentický výkon. Emit je síce vstupným bodom, ale ponúka oveľa viac než len pohľad do nášho high-endového sveta. Emit 10 je kompaktný dvojpásmový stojanový reproduktor, ktorý využíva technológiu odvodenú z našich ultravysokokvalitných sérií Confidence, Contour i a Evoke. Je to ideálny model pre menšie miestnosti a satelitné kanály v systéme domáceho kina. Emit 10, navrhnutý a skonštruovaný v Dynaudio Labs v Dánsku, bol vyvinutý a vyladený tými istými mozgami, ktoré stoja za našimi oceňovanými high-end modelovými radmi, až do najmenších detailov. Pod kapotou nájdete 14 cm stredobasovú jednotku MSP (Magnesium Silicate Polymer). MSP je materiál, ktorý sme sami vyvinuli a používame už desaťročia. Poskytuje presne tú správnu kombináciu ľahkosti, tuhosti a tlmenia pre mimoriadne jemnú kontrolu bez straty výkonu - čo je nevyhnutné, keď reproduktor reprodukuje nízke basy aj kľúčové stredové frekvencie.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Emit 10
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie biela
Cena za pár.
607,50 €20.00%729,00 €
Prevedenie čierne
Cena za pár
607,50 €20.00%729,00 €
Prevedenie orech
Cena za pár
607,50 €20.00%729,00 €

Legendárny inžiniering: Stredobasový menič Emit 10 je odvodený z meničov Esotec+ použitých v úspešnej rade Evoke. Je osadený úplne novým priestorovým dvojitým magnetickým systémom pre predĺžený zdvih membrány. Výsledkom je vylepšenie frekvenčnej odozvy a dynamiky v basových frekvenciách pri zachovaní kryštalicky čistého podania stredného pásma. Znamená to, že počujete všetko čo očakávate od údernej rytmickej sekcie, gitár, vokálov a ďalších nástrojov - všetko bez skreslenia aj pri vyšších hlasitostiach. Možno si všimnete, že stredový vrchlík nie je k membráne jednoducho prilepený. Je totiž súčasťou povrchu membrány, ktorý vytvára zvuk. Tenká prerušovaná línia okolo jeho okraja je priamo prilepená k 38mm cievke za ním. Je to neuveriteľne silné spojenie s pohonom, ktoré umožňuje preniesť viac energie priamo do membrány.

Za membránou: Samotná zvuková cievka je vyrobená z hliníkového vodiča potiahnutého meďou. Hliník je ľahký, čo dáva meniču švih, ktorý všade nenájdete, zatiaľ čo medený poťah zvyšuje vodivosť pre vyšší výkon. Ide o víťaznú kombináciu pre vyšší detail a údernosť. Vysoko kvalitný dvojitý feritový magnetický systém dodáva silu. Ide o skladanú konštrukciu, ktorá umožňuje dosiahnuť kompaktných rozmerov, ale slúži aj inému účelu: použitie dvoch magnetov umožnilo konštruktérom nasmerovať magnetický tok do zadnej časti cievky, kde je to najviac potrebné. Samozrejme nemožno prekročiť fyzikálne zákony, ale radi ich aspoň trochu ohýbame.

Vysoko kvalitný výškový menič Cerotar: Výškový menič Cerotar je presne ten istý, aký nájdete v rade Evoke. Je založený na konštrukcii, ktorú sme použili v našom mnohokrát ocenenom výškovom meničmi Esotar Forty anniversary a neuveriteľnom Esotar3, ktorý môžete počuť v modeloch Heritage Special a Confidence.Ide o menič s 28mm kalotou z mäkkej tkaniny, potiahnutou špeciálnym povlakom DSR (Dynaudio Secret Recipe). Prečo meniče s mäkkou textilnou kalotou? Sprostredkujú všetky detaily a otvorenosť, ktorú chcete z nahrávok počuť, a zároveň vás nevystaví únave pri dlhom počúvaní. Toto sú reproduktory, ktoré môžete (a dúfame, že budete) počúvať dlho do noci.Za kalotou sedí často zmieňované zariadenie Hexis. Ide o geniálny vnútorný vrchlík s jamkami, ktorý je usadený priamo za hrajúcim povrchom kaloty a tvarovaním prúdenia vzduchu optimalizuje frekvenčný rozsah a zamedzuje nechceným rezonanciám. To znamená, že sa kalota môže pohybovať presnejšie, takže počujete ešte viac detailov. Ako pohon slúži keramický magnetický systém Ferrite+ z uhličitanu strontnatého, ktorý prináša vyššiu citlivosť, vylepšenú jasnosť a prirodzenú dynamickú odozvu.

Výhybka: Výhybka Emit 10 bola navrhnutá tými istými konštruktérmi, ktorí pracovali na modeloch Heritage Special a rade štúdiových referenčných systémov Dynaudio Core. Zapojenie je 1. radu pre výškový menič a druhého radu pre stredobasový menič. Mohli sme použiť jednoduchší obvod, ktorý by znamenal kompromis ohľadom zvuku, ale radšej sme strávili trochu času navyše so správnym riešením. Myslíme, že s nami budete súhlasiť, až ho budete počuť.

Povrchové úpravy: Na zadnej strane uvidíte vyústenie basreflexu. Ide o obojstranne zaoblenú konštrukciu, ktorá redukuje turbulencie vzduchu a minimalizuje nechcené "pradenie" obzvlášť v hlbokých tónoch. Vyladili sme tiež vnútorný tlmiaci materiál (áno, aj to je možné). Jeho hmotnosť bola upravená na gram presne tak, aby poskytoval perfektnú kombináciu zatlmenia a otvorenosti. Skrine sú vyrobené z 18mm MDF, pokrytého krásnym zákazkovým laminátovým povrchom. K dispozícii sú tri prevedenia: čierna, biela a vlašský orech. Všetky prevedenia sú dodávané s magnetickými mriežkami, takže ste dobre zabezpečení, ak chcete iný vzhľad alebo máte doma niekoho, kto rád šťuchá do meničov malými prstíkmi.Emit 10 je ideálnym krokom na vašej ceste do sveta hi-fi. Najmodernejšie technológie, jednoduchý dánsky dizajn a bezkonkurenčný výkon v tejto triede. Vyskúšajte ich sami.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť: 85 dB (2,83 V / 1 m)
 • IEC príkon: 150 W
 • Impedancia: 6 Ohmov
 • Frekvenčná charakteristika (± 3dB): 64 Hz - 25 kHz (-6 dB 52 Hz - 35 Khz)
 • Princíp: Zadný bassreflex
 • Počet pásiem: 2
 • Deliaca frekvencia: 3700 Hz
 • Strmosť výhybky: 1. rád výškový menič, 2 rád basový menič
 • Basový menič: 14 cm MSP
 • Výškový menič: Cerotar textilná kalota s  Hexis
 • Hmotnosť: 6,43 kg
 • Rozmery (š xvxh): 170 x 290 x 271,5 mm
 • Rozmery s nohami / mriežkou (Š x V x H): 170 X 290 X 284,5 mm