REL Classic 98

Model Classic 98 REL Acoustics
1 495,00 €
1 245,83 € bez DPH
3 - 5 dní
Cena za kus
Classic 98 má v panteóne REL svoje osobitné miesto. Nie je síce súčasťou žiadnej bežnej série produktov REL, ale predstavuje vlastné riešenie pre každého, kto vlastní a miluje vintage audio zariadenia alebo ich moderné ekvivalenty, ktoré označujeme ako retro. Classic 98 s odlišnými ambíciami ponúka o niečo jemnejší akcent a prináša široký záber basov vypĺňajúcich miestnosť. Aj keď môže trochu ustúpiť z rýchlosti, čistoty a najhlbších basov, ktorými sú známe naše štandardné modely, ako napríklad T/9x, kompenzuje to svojou prívetivou hrejivosťou. Klasický model 98 vás láka, aby ste si pustili platňu, naliali si cenený nápoj, opreli sa do pohodlného kresla a oddali sa hudbe. Jeho klasická prírodná orechová dyha a moderný štýl z polovice storočia doplní širokú škálu interiérov. Okrem toho sa ľahko umiestňuje a používa. Jeden z recenzentov ho výstižne nazval "dokonalým guilty pleasure audiofila".
Doprava zadarmo
Odporúčame
REL Classic 98

Model Classic 98 predstavuje esenciu našich preslávených 10" modelov so zníženým výkonom z konca 90. rokov. Bohatá prírodná orechová dyha vyžaruje teplo a autentickosť, pripomínajúc stereofónne zariadenia z polovice storočia. Radiálne zakrivenie, zvýraznené jemnou odhalenou líniou, prezentuje moderné remeselné spracovanie a zároveň ctí dizajn z minulosti. Zadný panel zosilňovača s bielou zlatou hodvábnou potlačou a kontrastnými gombíkmi evokuje spomienky na túto éru, zatiaľ čo lesklé čierne logo zasadené do matného pozadia dodáva moderný nádych.

10" menič s dolným vyžarovaním, vyrobený našou tradičnou technikou papierovej membrány, oživuje vintage zvuk REL. Tento menič, skonštruovaný tak, aby zvládol množstvo výkonu, ktoré ponúka model Classic 98, zaručuje zvuk, ktorý nie je len hlasný, ale aj čistý a hlboko znejúci. Hoci si Classic 98 zachováva estetiku našich historických modelov, hrá hlasnejšie a hlbšie a ponúka zvukový zážitok, ktorý spája spoľahlivosť a technológiu moderných reproduktorov REL s retro vzhľadom a zvukom. Majstrovstvo papierovej membrány: Vonkajšie 2/3 membrány tvorí za tepla lisovaný, ľahký papier. Vnútornú čiapočku tvorí prémiový vzduchom sušený papier, ktorý spevňuje menič, vďaka čomu Classic 98 prekonáva mnohé naše výrobky z minulosti. Prírodný butylový obvod vytvára jemnú, dobovo korektnú dynamiku, ktorá je trvácna.

V 90. rokoch bola ponuka 300W zosilňovača za prijateľnú cenu veľkou výzvou. Dnes sme využili jednu z našich najnovších konštrukcií zosilňovača - vysokoprúdový, bleskovo rýchly zosilňovač triedy D. Tento moderný zosilňovač je nielen dynamický, ale je aj dôkazom našej snahy poskytovať špičkový výkon bez kompromisov v oblasti cenovej dostupnosti.Pripojenie a filtre na vysokej úrovni: Tento výkonný zosilňovač sme spojili s konektivitou High-Level a modernou technológiou vstupných filtrov. Tieto filtre s rýchlou, 8ms odozvou sú intuitívne a efektívne. A ak ste sa čudovali nad starými, mätúcimi filtrami ABC, nuž, niektoré veci je najlepšie nechať v minulosti! Aby sme ešte viac umocnili zážitok, zakomponovali sme jedinečné verzie limitérov LimitLess™ a Perfect Filters™, čím sme zabezpečili, že zosilňovač Classic 98 je harmonickou zmesou moderného a vintage.

V rámci produktového radu REL si Classic 98 vydobyl svoju jedinečnú medzeru, pretože je cenovo tesne pod modelom T9/x. Oba modely sú vzorom špičkového výkonu, ale ponúkajú odlišné zážitky. Model Classic 98 je určený pre nadšencov, ktorí túžia po historickom zvuku a štýle REL, a ponúka nostalgickú cestu späť do zlatého veku stereofónnej techniky, ale zároveň je naplnený pokrokom a spoľahlivosťou modernej technológie.Model T9/x je zasa stelesnením výkonu a hĺbky zabalených do elegantného, moderného dizajnu. Je prispôsobený pre tých, ktorí hľadajú špičkový výkon, a je to všestranný výkonný model, ktorý je schopný podávať výkon v hudobnom prostredí aj v prostredí domáceho kina, čím zabezpečuje komplexný zvukový zážitok.

Základom našej značky je snaha posúvať hranice. Naša bezdrôtová technológia je toho dôkazom, pretože je lídrom v oblasti inovácií a výkonu. Našou prioritou nie je len dynamický rozsah; zabezpečujeme, aby bol poskytovaný s nulovou kompresiou. Výsledkom tohto odhodlania je špičková kvalita zvuku spojená s používateľsky prívetivým ovládaním.V prípade modelu Classic 98 sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť dve špičkové bezdrôtové možnosti prispôsobené rôznym potrebám:

AirShip II, vytvorený pre naše referenčné modely, je majákom pokročilej bezdrôtovej technológie. Pracuje na frekvencii 5,8 GHz a podporuje vysokoúrovňové pripojenie aj pripojenie .1/LFE, a to dokonca súčasne. To zaručuje špičkový kino výkon a robí z neho voľbu pre tých, ktorí vyžadujú to najlepšie.

HT-Air MKII, ktorý je poklonou našim modelom HT, ponúka elegantné a cenovo výhodné bezdrôtové riešenie. Vysiela na frekvencii 5,8 GHz a bezchybne prenáša buď stereo signály nízkej úrovne, alebo signály .1/LFE bez kompresie. Treba však poznamenať, že model HT-Air MKII nepodporuje funkciu High-Level Connectivity.

Technické špecifikácie

  • Aktívny subwoofer - 250 mm,
  • Pasívny radiátor NIE
  • Výkon 300 W RMS 
  • Najnižšia frekvencia -6 dB / 27 Hz
  • Zosilňovač trieda D
  • Šírka x výška x hĺbka:  350mm x 470mm x 298.5mm
  • Čistá hmotnosť: 22 kg​
  • Recenzie a ocenenia

"Zatiaľ čo Classic 98 môže reprodukovať skvelé basy "aaach", ako Strata III pred štvrťstoročím o to tu nejde. Toto je vylepšenie, ktoré sa neobmedzuje len na basy a to je to, čo ho robí skvelým pre zvuk."​

hi-fi+