Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™

Model BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™ Vienna Acoustics
od 7 500,00 €
Zjavenie neočakávaného. Keď prvý krát počúvate naše nové BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE ™, stratíte dych a zamyslíte sa nad niekoľkými pálčivými otázkami: Ako môže táto štíhla kráska na zemi, vytvoriť takú zvukovú scénu? Kde je skrytý subwoofer? A odkiaľ táto intenzita pochádza? Odhaľte nečakané a stratte sa v kráse hudby.
Novinka
Odporúčame
Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
Skladom6 250,00 €20.00%7 500,00 €
Prevedenie exkluzívne ružové drevo
Cena za pár
7 190,00 €20.00%8 628,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
6 250,00 €20.00%7 500,00 €
Prevedenie biely klavírny lak
Cena za pár
6 250,00 €20.00%7 500,00 €

Hlavným prvkom nového dizajnu sú naše patentované Spidercone meniče, jeden 6 palcový stredový a dve 6 palcové basové reproduktory. Tieto nové ploché Spidercone meniče majú úplne novú vnútornú konštrukciu, pozostávajúcu z 2 rôznych vzájomne prepojených membrán  a spolu tvoria úplne novú kompozitnú membránu. 

Rovná plocha Spidercone ponúka výhodu presného pohybu ktorý sa podobá na pohyb piestu. Akákoľvek membrána by sa mala pohybovať dovnútra a von ako jeden celok, nie ako chvejúca sa hmota nekorelujúcich vibrácií. Mala by sa pohybovať ako dokonale pevný piest. Plochá membrána je extrémne tuhá s 18mm výstužami (basový menič) a 14 mm (stredový menič), pričom je veľmi ľahká, materiál je ďalej zosilnený sklenenými vláknami v našej novo vyvinutej zmesi X4P ™. 

Zadné vystuženia sú konštruované tak, že celá impulzná energia je rovnomerne rozložená po celej ploche plochej membrány. Každý centimeter štvorcový dodáva rovnaký impulz ako jeho susediaca plocha, čo vedie k revolučnej kontrole impulznej odozvy. Pretože naša konštrukcia membrány je postavená na veľmi veľkej pohyblivej cievke, vyžarovacia plocha v jej strede je veľká, čím sa stáva významným determinantom zvuku. Bezpočet testov a počúvania prinieslo tak nečakanú a jedinečnú kombináciu, že sme mu dali nové meno, Composite Cone. 5 cm plocha v strede je teraz obrátenou kupolou vyrobenou z tkanej textílie, ktorá je na zadnej strane dvakrát impregnovaná. Dokonalosť sa dosiahla počúvaním rôznych axiálnych polôh s mimoriadne homogénnymi výsledkami pri použití 8 mm výchylky. 

Súčet vlastností jednotlivých prvkov Composite Cone je doslovne bratská symbióza. Okrem toho, jedným z dôvodov prečo stredový kužeľ z textilnej tkaniny tak pekne spolupracuje, je jeho afinita k textilnému materiálu nášho výškového, ručne impregnovaného textilného kalotového reproduktora navrhnutého vo Vienna Acoustics a vyrábaného ručne škandinávskym tímom odborníkov. BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE ™, rovnako ako jeho väčší spoločník, je osadený  novým výškovým reproduktorom s priemerom 1,1 palca je schopný odhaliť aj tie najjemnejšie nuansy najprirodzenejším spôsobom, pričom sám o sebe nevnáša do zvuku žiadne zafarbenie a dokonale sa integruje až do stredného spektra.

Výsledkom tejto starostlivo zvolenej kombinácie je míľnik v oblasti prirodzenosť, jasnosťi a ľahkosti reprodukcie..

Výhybka je elegantne jednoduchá - čistý prvý rád, strmosť 6 dB na oktávu až po Besselov druhý rád. Všetky rozhodnutia týkajúce sa jednotlivých komponentov a usporiadania obvodov boli ako vždy urobené prostredníctvom rozsiahlych testov a počúvania. Špeciálny výber každej zložky vedie k harmonickej muzikálnosti, zatiaľ čo sofistikované rozloženie pomáha pri odhaľovaní inštrumentálnych tónov. 

Skrinka je príkladom najpokrokovejšej dostupnej európskej stolárskej technológie. Očiam je zrejmé teplo z ručne vybraných dýh, ktoré sú na okrajoch jemne zaoblené našou technikou ohýbania dyhy a hĺbka a čistota pravého klavírneho laku. Skvelý dizajn dosahuje rafinovanú formu, ktorá sa prepožičiava kvalite a obsahu.

Technické špecifikácie 
 • Stĺpové reprosústavy 
 • Impedancia: 4 Ohm 
 • Frekvenčný rozsah: 33-23000 Hz 
 • Citlivosť: 89 dB 
 • Doporučený zosilňovač: 40 - 300 Watt 
 • 2 x 6“ basový menič: X4P “Spidercone so zapusteným textilným stredovým kužeľom 
 • 1 x 6“ stredobasobý menič: X4P Membrána, so zapusteným textilným stredovým kužeľom 
 • 1,1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota 
 • Basový systém: Bass Reflex 
 • Basový princíp: Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth) 
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou 
 • Špeciálne práškové jadro pre basovú časť, 
 • Cievky 0,7% tolerancia, vzduchové cievky stredového / výškového úseku, 
 • Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie 
 • Výhybka: 3 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB  
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku. 
 • Váha: 52 kg / pár 
 • Rozmery (ŠxVxH): 260 x 1090 x 330 mm​

Recenzie a ocenenia

«Na trh sa zrazu dostalo niekoľko skutočne výnimočných reprosústav, ktoré rozbili cenový strop, ktorý obmedzoval výkon cenovo dostupných reprosústav. Vrcholom tejto špičky je značka Vienna Acoustics Baby Grand, ktorá udáva tempo a štandard.Svojím takmer fyzickým zmyslom pre hudobnú súdržnosť, schopnosťou prezentovať pútavú a komunikatívnu kvalitu vystúpenia, ale predovšetkým svojím tajomným uchopením hudobných objektov si v jednom kroku uzurpovali naraz rolu High-End stojanovej a stĺpovej reprosústavy. Niektoré reprosústavy majú obrovský zvuk a prinášajú okamžité nadšenie. Niektoré reprosústavy sú presné a ďalšie prekvapujúco bezprostredné. Potom sú reprosústavy neutrálne a tie ktoré dofarbujú zvuk. Ale najlepšie reprosústavy sú mixom všetkého: idú dosť hlboko a dosť hlasno s dostatočnou jasnosťou a hudobnou súdržnosťou a sú skutočne presvedčivé. Nechajú hudbu vystúpiť z reprosústav a dostať ju do miestnosti. Prinesú predstavenie k Vám a vy sa stávate jeho súčasťou. Týchto reprosústav bolo vždy málo a vždy boli na nesprávnej strane cenovej hladiny – až doteraz. „Zoznámte sa s Beethoven Baby Reference, reprosústavami, ktoré by 250 rokov po narodení ich menovca mohli (a pravdepodobne by mali) znamenať pre svet stĺpových reprosústav v strednej cenovej hladine to, čo dokázal Beethoven s klasickou hudbou. “Sú to reprosústavy pri ktorých musíte dôverovať vlastným ušiam. Počujte ako fungujú a rovnako ako ja, naozaj neuveríte vlastným očiam - či už sa pozeráte na tú štíhlu skrinku alebo na cenu za ktorú sa predávajú. »

«Peter Gansterer, zakladateľ a vývojár Vienna Acoustics, nahradí existujúci dizajn len vtedy, ak na to existujú dobré dôvody. A je to tak aj v tomto prípade, pretože výrobca musí ponúknuť novú kľúčovú technológiu pre výrobok, ktorý je novým modelom Grand Series a tieto kľúčové zmeny nielen ospravedlňuje, ale v skutočnosti vyžaduje.... Taký jasný, hmatateľný a stabilný zvuk je známy z jednoznačne drahších reproduktorov alebo z veľmi dobrých aktívnych monitorov......V prípade hlasov môžu obe verzie okúzliť poslucháča úžasnou artikuláciou a správnym množstvom emócií. Nová Reference series je však ešte ľahšia a transparentnejšia, čo znamená, že aj tie najjemnejšie nuansy sa dostanú do uší poslucháča. Beethoven Baby Grand Reference tiež ukazuje v základnom tóne a vo výškach, čo je možné na poli presnosti.......Struna kontrabasu je tak dokonale hmatateľná, že vzhľadom na dva 15 cm basové reproduktory môžete len neveriacky potriasť hlavou ... “…Nový Beethoven Baby Grand Reference sa prezentuje na úplne novej úrovni pokiaľ ide o zvuk, bez toho, aby stratil cnosti svojich predchodcov. Je to tiež veľmi komplexne znejúca reprosústava pre dospelých, ktorá je analytická a zároveň harmonická v celom frekvenčnom rozsahu. Rozlíšenie, impulzná odozva a transparentnosť reprodukcie je bezvadná. To všetko je kombinované s úžasne otvoreným zvukovým obrazom plným sily a emócií...»

«Peter Gansterer je mužom pomerne tichého charakteru. Veľkohubé výroky a závislosť od pozornosti verejnosti nie sú jeho doménou - zdržanlivý Viedenčan čerpá svoju sebadôveru z celosvetového uznania milovníkov hudby a kritikov vďaka svojim výrobkom, ktoré sú zriedka videnou šťastnou symbiózou vedy a umenia... “"Najjemnejšie spracovanie dopĺňa vlastná, prísne vybraná technológia a hudobná jemnosť. Konzervatívne, ale elegantne navrhnuté, prejavujú sa ako neprehliadnuteľná tvár v dave. Ich úprimný a neobvyklý zvukový charakter je absolútne vhodný pre dlhodobé počúvanie."»

Príďte si vypočuť

Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™ si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty