Vienna Acoustics BEETHOVEN Concert Grand REFERENCE™

Model BEETHOVEN Concert Grand REFERENCE™ Vienna Acoustics
od 9 900,00 €
Dostupné iba na predajni
Beethoven Concert Grand Reference ™ je nekompromisná reprosústava a znamená prielom pri stanovení nových štandardov v oblasti najmodernejšej reprodukcie hudby. Konštatovaniu, že cieľom návrhu týchto reprosústav bola vysoká účinnosť,vynikajúci dynamický rozsah, vynikajúce rozšírenie basov a veľmi široký frekvenčný rozsah z primerane kompaktnej skrinky, chýba ďalší, väčší rozmer. Hlavným cieľom reprosústav Beethoven je reprodukovať hudbu v natoľko presvedčivom rozsahu, že zmení vašu miestnosť na muzikálne javisko, v ktorom sa ocitnete ako poslucháč. Úžasné spojenie umenia a technológie umožňuje Beethoven Concert Grand Reference ™ ohromiť esteticky a nepochopiteľne podávať skvelý výkon v akomkoľvek obytnom priestore. Všetky vášnivo navrhnuté črty sa spoja a vytvárajú výnimočnú charakteristiku našej novej série Grand Beethoven: schopnosť priniesť uvoľnenú emóciu hudby do vášho domova.
Novinka
Odporúčame
Vienna Acoustics BEETHOVEN Concert Grand REFERENCE™
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
8 250,00 €20.00%9 900,00 €
Prevedenie exkluzívne ružové drevo
Cena za pár
9 490,00 €20.00%11 388,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
8 250,00 €20.00%9 900,00 €
Prevedenie biely klavírny lak
Cena za pár
8 250,00 €20.00%9 900,00 €

ReceHlavným prvkom nového dizajnu sú naše patentované Spidercone meniče, jeden 6 palcový stredový a tri 7 palcové basové reproduktory. Tieto nové ploché Spidercone meniče majú úplne novú vnútornú konštrukciu, pozostávajúcu z 2 rôznych vzájomne prepojených membrán  a spolu tvoria úplne novú kompozitnú membránu. 

Rovná plocha Spidercone ponúka výhodu presného pohybu ktorý sa podobá na pohyb piestu. Akákoľvek membrána by sa mala pohybovať dovnútra a von ako jeden celok, nie ako chvejúca sa hmota nekorelujúcich vibrácií. Mala by sa pohybovať ako dokonale pevný piest. Plochá membrána je extrémne tuhá s 18mm výstužami (basový menič) a 14 mm (stredový menič), pričom je veľmi ľahká, materiál je ďalej zosilnený sklenenými vláknami v našej novo vyvinutej zmesi X4P ™. 

Zadné vystuženia sú konštruované tak, že celá impulzná energia je rovnomerne rozložená po celej ploche plochej membrány. Každý centimeter štvorcový dodáva rovnaký impulz ako jeho susediaca plocha, čo vedie k revolučnej kontrole impulznej odozvy. Pretože naša konštrukcia membrány je postavená na veľmi veľkej pohyblivej cievke, vyžarovacia plocha v jej strede je veľká, čím sa stáva významným determinantom zvuku. Bezpočet testov a počúvania prinieslo tak nečakanú a jedinečnú kombináciu, že sme mu dali nové meno, Composite Cone. 5 cm plocha v strede je teraz obrátenou kupolou vyrobenou z tkanej textílie, ktorá je na zadnej strane dvakrát impregnovaná. Dokonalosť sa dosiahla počúvaním rôznych axiálnych polôh s mimoriadne homogénnymi výsledkami pri použití 8 mm výchylky. 

Súčet vlastností jednotlivých prvkov Composite Cone je doslovne bratská symbióza. Okrem toho, jedným z dôvodov prečo stredový kužeľ z textilnej tkaniny tak pekne spolupracuje, je jeho afinita k textilnému materiálu nášho výškového, ručne impregnovaného textilného kalotového reproduktora navrhnutého vo Vienna Acoustics a vyrábaného ručne škandinávskym tímom odborníkov. Tento výškový reproduktor s priemerom 1,1 palca je schopný odhaliť aj tie najjemnejšie nuansy najprirodzenejším spôsobom, pričom sám o sebe nevnáša do zvuku žiadne zafarbenie a dokonale sa integruje až do stredného spektra.

Výhybka je elegantne jednoduchá - čistý prvý rád, strmosť 6 dB na oktávu až po Besselov druhý rád. Všetky rozhodnutia týkajúce sa jednotlivých komponentov a usporiadania obvodov boli ako vždy urobené prostredníctvom rozsiahlych testov a počúvania. Špeciálny výber každej zložky vedie k harmonickej muzikálnosti, zatiaľ čo sofistikované rozloženie pomáha pri odhaľovaní inštrumentálnych tónov.

Skrinka je príkladom najpokrokovejšej dostupnej európskej stolárskej technológie. Očiam je zrejmé teplo z ručne vybraných dýh, ktoré sú na okrajoch jemne zaoblené našou technikou ohýbania dyhy a hĺbka a čistota pravého klavírneho laku. Skvelý dizajn dosahuje rafinovanú formu, ktorá sa prepožičiava kvalite a obsahu.

Technické špecifikácie

 • Stĺpové reprosústavy
 • Impedancia: 4 Ohm
 • Frekvenčný rozsah: 28-23000 Hz
 • Citlivosť: 90 dB
 • Doporučený zosilňovač: 50 - 400 Watt
 • 3 x 7“ basový menič: X4P “Spidercone so zapusteným textilným stredovým kužeľom
 • 1 x 6“ stredobasobý menič: X4P Membrána, so zapusteným textilným stredovým kužeľom
 • 1,1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota
 • Basový systém: Bass Reflex
 • Basový princíp: Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth)
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou
 • Špeciálne práškové jadro pre basovú časť, Cievky 0,7% tolerancia, vzduchové cievky stredového / výškového úseku,
 • Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie
 • Výhybka: 3 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB 
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku.
 • Váha: 75 kg / pár
 • Rozmery (ŠxVxH): 205 x 1191 x 380 mm​

Recenzie a ocenenia

«Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference sú reprosústavy s vysokým rozlíšením par excellence. Nekriticky so zosilňovačmi všetkých typov, budete odmenení bohatými detailami, živým a rýchlym zvukom, čisto odstupňovanými vrstvami hudby a vynikajúcim zrozumiteľným vokálom »

«Reprosoustavy Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference mají možná dlouhý a rozvláčný název, ale zato zvukově jdou pěkně "přímo na komoru". Jejich estetika sice navazuje na firemní tradici, nicméně u některých detailů, ať už jde o atypický vzhled měničů či na obou stranách zkosené svislé stěny se zdá, že účel trošku světil prostředky (nicméně samo zpracování plně odpovídá cenovce). Důležité je nicméně to, že použitá řešení zjevně fungují a reprosoustavy jsou mimořádně agilní, velmi ochotné a až živelně energické, aniž by nicméně ztratily schopnost kontrolovat, rozlišovat a svádět vás hudebními finesami. Faktem každopádně je, že reprosoustavy jsou to odlišné od většiny a tím atraktivní, pročež jejich "Grand Concert" stojí rozhodně za to zažít.»

Príďte si vypočuť

Vienna Acoustics BEETHOVEN Concert Grand REFERENCE™ si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Vienna Acoustics BEETHOVEN Concert Grand REFERENCE™

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.