Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition

Model Haydn Grand Symphony Edition Vienna Acoustics
od 1 799,00 €
Dostupné iba na predajni
Od roku 1995 vyrábame tieto kompaktné reprosústavy ktoré sme pomenovali podľa známeho rakúskeho skladateľa Jozefa Haydna. Tento názov bol vybraný aby prezentoval v menšom meradle dokonalosť Haydnovej hudby, ale tiež poukazuje na to, že neexistujú žiadne obmedzenia v technickej vyspelosti. S touto novou, treťou generáciou reprosústav Haydn – Haydn Grand Symphony Edition pokračujeme v tradícii kvality bez kompromisov.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Vienna Acoustics Haydn Grand Symphony Edition
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
1 499,17 €20.00%1 799,00 €
Prevedenie biela
Cena za pár
1 499,17 €20.00%1 799,00 €
Prevedenie rosewood
Cena za pár
1 666,67 €20.00%2 000,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
1 499,17 €20.00%1 799,00 €

Okamžite rozpoznateľné je použitie nového patentovaného Spider - Cone™ hlavného meniča. Rovnako došlo k dôkladnej optimalizácii výhybky, ktorá je osadená kvalitnejšími, prísnejšie selektovanými súčiastkami. Konečným výsledkom  týchto nových technických zlepšení  je väčšia dynamická schopnosť a lineárnejšia basová odozva. Rovnako ako všetky reprosústavy Vienna Acoustics aj tieto sa ručne vyrábajú vo Viedni v Rakúsku. 

Všetky reprosústavy a každý vyrobený pár sú zladené vo veľmi prísnej tolerancii s maximálnou odchýlkou 0,5 dB od referenčných reprosústav navrhnutých Vienna Acoustics týmom. Nádherné, ručne spracované prírodné dyhy dokresľujú celkovú estetiku Vienna Acoustics. Grand Séria ponúka nasledujúci výber, ktorý doplní akýkoľvek interiér: Klavírny lak čierny / biely, čerešňa a ružové drevo. 
Technické špecifikácie
 • Stojanové reprosústavy
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 40-20000 Hz
 • Citlivosť: 88,5 dB
 • Doporučený zosilňovač: 50 - 180 Watts
 • 6“ stredobasový menič: Spider-Cone™ X3P Membrána, Transparentná
 • 1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota, 
 • Basový systém: Predný bassreflex, Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth)
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou, Výhradne vzduchové cievky s 0,7% tol., Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie
 • Výhybka: 2 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB 
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku.
 • Váha: 20 kg / pár
 • Rozmery (ŠxVxH): 174 x 361 x 265 mm
 • Recenzie a ocenenia 

«Kompaktní reprosoustavy Vienna Acoustics Haydn Grand jsou reprezentativní, pěkně vyrobené a nenásilně, muzikálně hrající. Jejich zvuk je elegantní, vstřícný, nekonfliktní a uvolněný, šťavnatý a houpavě radostný, prostě se dobře poslouchá a přitom to není vyladěné na pompézní efekt jako třeba Quadral. Haydn Grand mají i audiofilské kvality jako solidní rozlišení nebo vysloveně moc pěkný prostor. Pokud je vám pak blízký bohatý a barevný zvuk a pokud je vaším cílem příjemně a dlouhodobě poslouchat v relativně menších prostorách z relativně menší vzdálenosti, tohle jsou velmi solidní regálovky právě k tomu.»

 • Hi-Fi Voice (cz)

«Haydn Grand Symphony Edition - iné meno pre spokojnosť, istotu a relaxáciu. Prináša šancu stráviť čas plnohodnotne. Toto vyjadrenie definuje spomínané reprosústavy. Vienna Acoustics Haydn  sú na prvý pohľad nádherné , luxusne zostavené a definované, s  výkonom ďaleko lepším ako ich drobný vzhľad predpokladá. Snúbi sa tu schopnosť dať srdce hudbe ktorú reprodukujú  a vyhnúť sa stereotypu  „ plachosti basov a ostrosti „ audiofilských mini monitorov.  Aj keď je mnoho možností z ktorých si možno vybrať v tejto cenovej hladine, zastávam názor že Haydn reprezentujú  najlepšiu kúpu v danej kategórii. Kúpte si nejaké stojany a ak budete mať adekvátne zosilnenie zistíte, že toto sú reprosústavy s ktorými môžete žiť šťastne už navždy.  

 • Peter D'Amario, HiFi Zine,

« Ak disponujete menšou miestnosťou a nebude vám chýbať posledná oktáva basov, Vienna Acoustics Haydn Grand SE nemajú v tejto cene  prakticky žiadne chyby. Existuje niekoľko malých monitorov ktoré ponúkajú viac basov a rozlíšenia, ale stoja tri až päťkrát toľko. Ak si to dáte do súvislosti so súčiastkami ktoré sú pravdepodobne spárované, mali by byť tieto reprosústavy schopné uspokojiť aj tých najnáročnejších audiofilov.  Vzhľadom k ich veľkosti, viacerým možnostiam prevedenia a skutočnosti, že nepotrebujú výkonný zosilňovač a je ľahké ich ukontrolovať  sa zdá, že Haydn čo sa týka všestrannosti nepozná žiadne hranice. »

 • TONEAudio magazine USA,

« Úžasná transparentnosť a muzikalita robí z tohto mini Viedenčana takého sladkého ako Sacherová torta. Disponuje skvostnou konštrukciou a celkovým prevedením, absolútne detailným stredobasom a skvelou zvukovou scénou. Výsledkom nie je nič menej ako jeden malý exkluzívny  High End zázrak. »

 • THE 2010 EDITORS´ CHOICE AWARD.  The Absolute Sound USA
 • THE 2009 EDITORS´ CHOICE AWARD.  The Absolute Sound USA

« Na rovinu, určite by ste to nemali v hlave v poriadku ak by ste sa netešili z týchto reprosústav. Malý, nevnucujúci sa vzbudzuje estetické a zvukové potešenie.  Vienna Acoustics Haydn Grand je obrovský zabijak zo starej školy. Láska na prvý pohľad ? Čertovsky presný, poodhalí vám v hudbe miesta ktoré ste si doteraz nevšimli a ostanete príjemne prekvapení. » 

 • Neil Gader, The Absolute Sound USA,

« Pre mňa je na nich najpríťažlivejšia tónová rovnováha a reálna farba nástrojov a tiež to, že prinášajú hudbu. Vďaka tomu poskytujú aj po niekoľkých hodinách počúvania uvoľňujúci a nezabudnuteľný zážitok. Moja recenzia musí byť v skutočnosti chápaná v súvislosti s ich prekvapujúcou cenou, prevedením a výkonom, ktorý je charakteristický pre oveľa drahšie reprosústavy. Nemôžem sa dočkať, či Vienna Acoustics zopakuje tento trik s oveľa väčšími a drahšími reprosústavami. »

 • Chris Thomas, HiFi+,

« Oni by mali by veľmi vysoko na vašom  výberovom zozname - úprimne: virtuózny výkon...»

 • HI-FI World June 2008 UK,

« Vienna Acoustcs Haydn Grand je príjemná malá reprosústava ako pre oko tak aj pre ucho. »

 • HIGH fidelity, Denmark,