Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition

Model Mozart Grand Symphony Edition Vienna Acoustics
od 3 590,00 €
Dostupné iba na predajni
Je takmer nemožné plne vyjadriť aký dopad mal Wolfgang Amadeus Mozart na identitu nášho domova Viedne. Rovnakú dôležitosť vo Vienna Acoustics prikladáme aj najnovšej tretej generácii reprosústav ktoré sme nazvali po tomto najslávnejšom hudobnom skladateľovi.
Odporúčame
Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
2 991,67 €20.00%3 590,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
2 991,67 €20.00%3 590,00 €
Prevedenie biely klavírny lak
Cena za pár
2 991,67 €20.00%3 590,00 €
Prevedenie rosewood
Cena za pár
3 325,00 €20.00%3 990,00 €

Je takmer nemožné plne vyjadriť aký dopad mal Wolfgang Amadeus Mozart na identitu nášho domova Viedne. Rovnakú dôležitosť vo Vienna Acoustics prikladáme aj najnovšej tretej generácii reprosústav ktoré sme nazvali po tomto najslávnejšom hudobnom skladateľovi. V novom modely Mozart Grand Symphony Edition došlo k vylepšeniu prakticky všetkých kritických komponentov. Počínajúc naším dlhoročným presvedčením, že základ správneho dizajnu reprosústav leží v rámci kvality jeho meničov sme pracovali na výrobe meničov s nižšou a nižšou toleranciou. Je to dané neustálim testovaním a zlepšovaním výroby meničov ktoré nám ukázalo spôsob vylepšenia tohto modelu. Okrem týchto zložitých zlepšení pri produkcii meničov sme nahradili druhý basový menič novým Spider - Cone™ reproduktorom. Zatiaľ čo by bolo možné ukončiť tento nový produkt týmito zlepšeniami, rozhodli sme sa pokračovať vo vývoji výhybky a našli sme spôsoby jej vylepšenia. Finálne zvukové zlepšenia ktoré priniesli tieto kolektívne zmeny sú väčšie rozlíšenie, rýchlosť a rovnako došlo k zlepšeniu rozlíšenia na basoch bez vzdania sa akéhokoľvek atribútu z povestnej hudobnej kvality a muzikálnosti ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich návrhoch. Finálnou odmenou tejto snahy sú naše nové reprosústavy: Mozart Grand Symphony Edition. Táto najnovšia generácia prináša zvukové predstavenie s novou úrovňou rozlíšenia a autority.

Všetky reprosústavy a každý vyrobený pár sú zladené vo veľmi prísnej tolerancii s maximálnou odchýlkou 0,5 dB od referenčných reprosústav navrhnutých Vienna Acoustics týmom. Nádherné, ručne spracované prírodné dyhy dokresľujú celkovú estetiku Vienna Acoustics. Grand Séria ponúka nasledujúci výber, ktorý doplní akýkoľvek interiér: Klavírny lak čierny / biely, čerešňa a ružové drevo. 
Technické špecifikácie:
 • Stĺpové reprosústavy
 • Impedancia: 4 Ohmy
 • Frekvenčný rozsah: 30-22000 Hz
 • Citlivosť: 90 dB
 • Doporučený zosilňovač: 30 - 200 Watt
 • 6“ stredobasový menič: X3P Membrána, Transparentná
 • 6" basový menič: Spider-Cone™ X3P Membrána, Transparentná
 • 1,1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota
 • Basový systém: Bass Reflex
 • Basový princíp: Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth)
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciouVýhradne vzduchové cievky s 0,7% tol., Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie
 • Výhybka: 2 ½ pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB 
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku.
 • Váha: 52,6 kg / pár
 • Rozmery (ŠxVxH): 170 x 940 x 295 mm
 • Recenzie a ocenenia

VA:mozart

«Reprosústavy Mozart Grand SE si môžete zakúpiť v prevedení ružové drevo, čerešňa alebo čierny klavírový lak v ktorom prišli na testovanie. Za príplatok sú dostupné v nádhernom bielom klavírovom laku. Nádherné prevedenie týchto reprosústav mi dovoľuje pripomenúť, že vo svete kde 20 000 USD je relatívne bežná cena za reprosústavy je osviežujúce nájsť reprosústavy za 3 500 USD ktoré sú postavené s rovnakou starostlivosťou a pozornosťou k detailu ako tie s päť násobne vyššou cenou.Vienna Acoustics Mozart Grand SE kombinuje hudobnú presnosť a dynamické schopnosti v kompaktnom a štýlovom balení. Sú hodné nielen ocenenia Exceptional Value Awards 2012 , ale sú to jedny z najlepších reprosústav s úžasnou hodnotou s ktorými sa náš recenzent stretol po dlhej dobe.»

 • ToneAudio Magazine (USA)
 • THE 2015 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2014 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2013 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2012 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA

« Tí, ktorí pravidelne čítajú moje posudky vedia, že presnosť je skoro na vrchole môjho zoznamu požadovaných kvalít pri reprosústavách. Ako je uvedené vyššie, Vienna Acoustics Mozart  Grand SE nebude v tomto smere sekať dobrotu v presnosti na entú, ale sú to celkovo dobre vyvážené reprosústavy a k ich skutočným prednostiam patria: veľkoryso plné basy ktoré sú v rozpore s veľkosťou reprosústav, hodvábne sladké dôkladne rozlíšené výšky a hladké zmyselné stredné pásmo, ktoré dáva zvuku skutočnú prítomnosť a prináša  absolútnu radosť pri používaní týchto reprosústav na počúvanie všetkých žánrov hudby.  Celkovo  Mozart Grand SE sú viac o vysokej muzikálnosti než nemilosrdnej presnosti a nijako sa za to nemusia ospravedlňovať. Zatiaľ čo ja si cením učebnicovú presnosť, musím ako  prvý povedať, že v mojej izbe zneli Mozart Grand SE skvele a prostredníctvom nich som popočúval oveľa viac hudby než som si na začiatku myslel. A samozrejme existuje taktiež aj vzhľad a kvalita konštrukcie, ktoré môžu zostať nepovšimnuté alebo ignorované.  Pre všetkých, pre ktorých je rovnako dôležitý vzhľad a chcú predvádzať svoje audio zariadenie skôr ako ho ukrývať, predstavuje Mozart Grand SE vzácnu úroveň remeselného spracovania a ponúka starosvetský pôvab ktorý dáva tejto cenovo dostupnej reprosústave skutočne luxusné odvolanie. Celkovo sú Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition  rovnako ľahké pre oči ako aj pre uši - za $3500 to nie sú iba výborné reprosústavy ale aj ohromná hodnota. »

 • Doug Schneider, SoundStage HiFi, (USA), Oktober 2011,

« Mozart Concert Grand SE sú výkonné stĺpové reprosústavy ktoré majú dušu a zároveň sú zvukovo  kompaktné. Nádherne skonštruované a vyladené tak, že sa doma môžete cítiť ako v dave ľudí s čiernymi viazankami v Chanel kostýmoch na otváracom gala večere vo Vienna Opera House alebo Musikverein.  A ak toto nie je dôvodom na oslavu tak už naozaj neviem... »

 • Neil Gader, The AbsoluteSound Maj/June 2011,

« Len zriedkakedy sa stretnete s kvalitou spracovania akú ponúka Mozart Grand SE pretože je typická pre reprosústavy v tri krát vyššej cene. »

« Myslím,že aj keby som „veľké Mozarty“ nevidel pretože by stály za záclonou, vedel by som popísať ich vzhľad len na základe zvuku. Pravdepodobne by bol výsledok veľmi blízky ich skutočnému vzhľadu. Tato korelácia však platí aj opačne. Pohľad na nich nám s veľkou pravdepodobnosťou dáva tušiť, ako budú hrať. V krátkosti by sme mohli povedať, že to bude zvuk na úrovni. Sú nádherne prevedené, majú veľmi dobré proporcie a adekvátny zvuk ku svojmu vyšľachtenému vzhľadu. »

 • WOJCIECH PACUŁA, highfidelity.pl,

« Rock me Amadeus - sme si istí. že Mozart Grand má predpoklady stať sa absolútnym hitom. » 

 • HiFi, Deutschland, 

«... Sme si istí, že [Wolfgang Amadeus Mozart], by sa do Vienna Acoustics Mozart zamiloval. »

 • Stereo, Austria,

« Oni reprodukujú priestor v nahrávke takým spôsobom, že mi vstávajú vlasy dupkom na zadnej strane krku. » 

 • AV guide, USA,

Príďte si vypočuť

Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty