Vienna Acoustics THE MUSIC

Model THE MUSIC Vienna Acoustics
od 25 540,00 €
Dostupné iba na predajni
„Pre čas je to umenie, pre umenie je to sloboda“ Toto sú slová pri vstupe slávnej secesie do centra Viedne. Od jej začiatku najväčší prispievateľ a otec , Gustav Klimt, sa stal znovu a znovu nesmrteľný v továrni na umenie ktorou Viedeň nepochybne je. Vzrušenie, inovácia a harmónia sú len niektoré slová pri ktorých Klimtovo umenie ožíva.
Odporúčame
Vienna Acoustics THE MUSIC
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie Sappele
Cena za pár
7-10 dní21 283,33 €20.00%25 540,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
7-10 dní21 283,33 €20.00%25 540,00 €

Pre reprodukciu „vzduchu“ využívame Murata super-menic a na reprodukciu najhlbších basov 3 x 23cm basové meniče využívajúce našu X3P technológiu. 

The Music reprezentuje nový prístup pri reprodukcii hudby. Je vyvinutý okolo nášho revolučného stredo-basového meniča s plochým strediacim prvkom a ručne vyrábaného hodvábneho kalotového výškového meniča. 

„THE MUSIC“ od Vienna Acoustics predstavuje skutočne revolučný nový plochý, sústredný 18 cm reproduktor, ktorý sa tesne približuje platónskemu ideálu o ktorý sa návrhári reproduktorov usilujú. Umiestňuje 7 oktáv hudby do jednej fázovej koherentnej časovej roviny. Vďaka vyžarovaniu vĺn, ktoré je podobné „kamienku spadnutému do stojatého rybníka“, tento pozoruhodný menič reprodukuje priestorovú koherenciu, ktorá je pre mnohých neznáma, okrem pôvodného nahrávacieho inžiniera.

Zatiaľ čo horná jednotka zvláda stredné a vyšie basy v svojej vlastnej oddelenej skrinke, pod touto primárnou jednotkou sme zostavili samostatný veľký priestor, ktorý obsahuje 3 špeciálne basové meniče, každý s vlastnými 25 cm ultra tuhými membránami NAWI s odlievaným Spidercone-rebrovaním (nakoniec ich konštruuje aj Eton v Nemecku), ktorý pracuje s frekvenciami od 18 Hz do 100 Hz. Tieto 3 meniče pracujú paralelne. 

Na konci je pozoruhodný Supertweeter, vyrobený dánskym špičkovým špecialistom ScanSpeak, ktorý sa nachádza na vrchole spodnej skrinky a rozširuje odozvu z 20 000 Hz na 100 000 Hz. Počas vývoja sme odhalili, že piezo technológia, ktorá sa používa v super tweeteri, má vynikajúce výhody nad 20 000 Hz (optimálna disperzia, pôsobiaca ako nafukovanie balónov).

Celkové oddelenie od basovej komory umožňuje, aby koaxiálny menič vo svojej vlastnej skrinke dosiahol absolútne optimum v čistote a prirodzenosti zvuku. Skrinka je jednoznačne vyvinutá tak, aby čo najlepšie využívala túto technológiu; ozvučnica separátnej jednotky je oddelená od basovej ozvučnice otočným kĺbom z vysoko-pevného ťahaného hliníka, ktorý umožňuje optimálne doladenie miestnosti nastavením nielen v horizontálnej ale aj vertikálnej rovine. Takto môžete vytvoriť skôr širšiu ako úzku posluchovú zónu. Nastavením vyhradenej skrinky ktorá je zdrojom koaxiálneho bodového vyžarovania a nasmerovaním ako otočením baterky môžete ľahko vytvoriť posluchovú zónu kdekoľvek chcete. Ďalej to umožňuje optimalizáciu zvuku pre akékoľvek podmienky v miestnosti, pretože veľa miestností bude mať veľký úžitok zo zníženia rušivých prvých odrazov, ktoré ľudské ucho nedokáže správne oddeliť od priameho signálu.

Technické špecifikácie
 • Typ reprosústav:  3- pásmová stĺpová reprosústava, integrovaný subwoofer
 • Frekvenčný rozsah: 22Hz – 100kHz
 • Basový menič:  3 x 9" Vienna Acoustics Spidercones, vyrobený firmou Eton v Nemecku
 • Spoločný Stredobasový / Výškový menič:  Vienna Acoustics Patentovaný Flat-Spider-Cone 18cm stredový menič , 
 • Ručne vyrobený ventilovaný výškový menič s  meodymiovým magnetom a hodvábnou kalotou.
 • SuperTweeter: 0,5“ Murata
 • Citlivosť: 91db 
 • Impedancia: 4Ohm
 • Doporučený zosilňovač: 50 – 500 watts
 • Váha: 82 kg 
 • Rozmery: (ŠxVxH) 273 x 1295 x 630 mm
Recenzie a ocenenia

THE 2013 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2012 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2011 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2010 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2009 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA


«Elegantné línie reprosústav The Music od Vienna Acoustics predstavujú technologický husársky kúsok, ktorý priniesol pôsobivo tvarovaný svet zvuku rovnako dokonalý ako aj oslnivo podmaňujúci. »
-positive-fedback.com

«Vienna Acoustic The Music je ďalší skvelý príklad mnohých nových reproduktorových systémov ktoré sa snažia presadiť sa na trhu s nepatrne odlišnou prezentáciou a výzvou. Rovnako ako v produktovej rade reprosústav Magico alebo Hansen môžete získať úžasný zmysel pre rýchlosť a detail, správne zafarbenie tónu so stále plnohodnotnou textúrou. The Music je jeden z najviac neutrálnych systémov ktoré som mal možnosť počúvať. A všetko toto za veľmi rozumnú cenu $27,500 USD! Áno je to stále mimoriadna čiastka peňazí, no The Music majú mnoho z vlastností reproduktorov cenovo niekoľkonásobne drahších. Zdá sa vám cena 27,500$ (20 000€) privysoká? Je to ťažké rozhodnutie, no spoľahlivo o tom rozhodnú vaše uši.»
-Robert S. Youman, Positive-Feedback.com, kompletný test


« Po zahorení a pripojení na množstvo prístrojov sa táto vlajková loď VA postupne vyvinula do úžasného hudobného nástroja a pravdivého zdroja potešenia schopného osvetliť tie najjemnejšie zvukove nuanse vyextrahované z použitých komponentov. Technologické korene výtvoru majstra Gangsterera priniesli ovocie, ktoré je viac ako hodné Viedenského rodokmeňa. A nakoniec sa THE MUSIC stali mojimi novými referenčnými reprosústavami. »
-Kompletný test: http://www.positive-feedback.com/Issue59/vienna.htm


« Elegantný, dynamický a neuveriteľne prirodzený zvuk, Vienna Acoustics "The Music" podľa mojích skúseností nastavuje štandard pre hudobnú komunikáciu. Vždy pútavé, vybalancované a skvelé na basoch sú dokonalé pre rock a populárnu hudbu, bohaté na výškach s artikulovaným stredným pásmom. »
-Richard Stevenson – hi-fi News (UK), Kompletný test


« Reproduktorové sústavy Vienna Acoustics „The Music“ majú naozaj príhodne označenie pretože skutočne reprodukujú hudbu. S jeho širokým plochým stredotónovým meničom v ktorom je osadený výškový menič zdvíha latku výkonu vo viacerých oblastiach. Je to vzrušujúca plno rozsahová reprosústava s referenčnými vlastnosťami ktoré vám spôsobia „husiu kožu“ , ale taktiež oplýva atribútmi ako súdržnosť, skvelé časovanie, fázová presnosť a dych berúcu zvukovú scénu. Sú to presné ale stále ešte muzikálne reprosústavy s rýchlymi tranzientmi, precíznou rozvrstvenou zvukovou scénou a hlbokým artikulovaným basom. Poznamenajte si moju mnohokrát použitú frázu“ skutočne ako na živom predstavení“ keď popisujem zvukové vlastnosti vlajkovej lode reprosústav Vienna Acoustics. A práve preto je napodiv veľmi jednoduché porovnávať „The Music“ so živým predstavením a to je skutočne veľmi vysoká pochvala. »
-Jim Hannon, The Absolute Sound, (USA), Kompletný test

Súvisiace produkty