ARCAM A25

Model A25 ARCAM
1 799,00 €
1 499,17 € bez DPH
Cena za kus
Integrovaný zosilňovač triedy G so zabudovaným DAC SABRE ESS9280 PRO, 2 x 100 W pri 8 Ω. Stratégia spoločnosti osloviť novú generáciu zákazníkov cenovo dostupnými, elegantnými a atraktívne navrhnutými audio zariadeniami nadobúda v roku 2023 nový rozmer. Spoločnosť ARCAM predstavuje rad komponentov s novým dizajnovým konceptom Radio Yellow, ktorým sa chce odlíšiť od zvyšku audio priemyslu. Moderný vzhľad, inovatívne riešenia a špičková zvuková a technologická kvalita nového radu predstavujú najvyššiu pridanú hodnotu a vstupenku do sveta luxusného audia.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
ARCAM A25

INTEGROVANÝ ZOSILŇOVAČ A25 - AŽ 15 W V ČISTEJ TRIEDE A

 Zosilňovač A25 je najvyšší model z trojice integrovaných zosilňovačov radu RADIA. Od svojich súrodencov sa líši nielen jemným žltým podsvietením ovládacích prvkov, ale predovšetkým topológiou výkonovej sekcie. Zosilňovač je navrhnutý v triede G 5. generácie, čo citeľne zlepšuje podanie najjemnejších detailov, transparentnosť a celkovú čistotu zvukovej scény. Dokáže totiž reprodukovať najdôležitejšiu časť signálu, až približne 15 W z celkového výkonu 100 W pri 8 Ω, v čistej triede A.INTEGROVANÝ ZOSILŇOVAČ A25 - AŽ 15 W V ČISTEJ TRIEDE A Zosilňovač A25 je najvyšší model z trojice integrovaných zosilňovačov radu RADIA. Od svojich súrodencov sa líši nielen jemným žltým podsvietením ovládacích prvkov, ale predovšetkým topológiou výkonovej sekcie. Zosilňovač je navrhnutý v triede G 5. generácie, čo citeľne zlepšuje podanie najjemnejších detailov, transparentnosť a celkovú čistotu zvukovej scény. Dokáže totiž reprodukovať najdôležitejšiu časť signálu, až približne 15 W z celkového výkonu 100 W pri 8 Ω, v čistej triede A.

TOPOLÓGIA TRIEDY G Pri Hi-Fi zosilňovačoch triedy A, ktoré sú tradičnou voľbou audiofilov, sa vyskytujú dva bežné problémy. Jediný tu použitý napájací zdroj pracuje nepretržite na plný výkon, aj keď ním neprechádza žiadny signál. Trieda A je skvelá na reprodukciu najjemnejších detailov pri nízkom výkone, ale má problémy, keď je rýchlo potrebný extrémny výkon. Trieda A/B je najbežnejšou triedou zosilňovača. Prepína medzi dvoma internými zosilňovačmi, jedným pre každú polovicu krivky. Je oveľa účinnejšia, až na to, že často dochádza k prechodnému skresleniu. Jemné detaily, ktoré sú duchom hudby, sa vyskytujú pri nízkom výkone, ale strácajú sa práve počas prepínania medzi dvoma zosilňovačmi. Trieda G je v podstate hybridný zosilňovač, ktorý využíva triedu A špeciálne pre signály s nízkou úrovňou, ale v prípade potreby zapína ďalší výkon na napájanie vyššej časti výkonovej krivky. Značná časť krivky je teda v triede A s neskreslenými najjemnejšími detailmi, ale rýchlosť, presnosť a výkon sú zachované pre dokonalé podanie akéhokoľvek hudobného žánru.

Trieda G je najlepšia zo všetkých možností.  Vďaka technológii zosilňovača Arcam Class-G poskytuje A25 vždy najlepší možný zvuk. A25 je nepochybne jedným z najkomplexnejších stereo zosilňovačov vo svojej triede. S výkonom 100 W RMS do 8 Ω dokáže naplniť dynamickým a čistým zvukom aj väčšie miestnosti a dobre spolupracuje s väčšinou reproduktorov. Svojou dokonalou kontrolou a vyváženým podaním v celom zvukovom spektre uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov kvalitného zvuku. Prináša transparentnosť a živé podanie, ktoré predtým nebolo v tejto cenovej triede dostupné.

PRIPOJENIE - ANALÓGOVÉ, DIGITÁLNE A USB-C Analógová časť A25 ponúka tri vstupy RCA s linkovou úrovňou signálu + 1 vstup pre gramofóny typu MM alebo MC s vysokým výstupom. Ak potrebujete zvýšiť výkon, k výstupu PRE-OUT možno pripojiť ďalší výkonový zosilňovač, a ak hľadáte viac súkromia pri počúvaní hudby a chcete si vychutnať nerušené počúvanie, môžete pripojiť slúchadlá s 3,5 mm konektorom jack k výstupu pre slúchadlá diskrétne umiestnenému na prednej strane zosilňovača. Všestrannosť zosilňovača podčiarkuje aj režim PROCESOR. Môžete totiž uzamknúť úroveň hlasitosti ľubovoľného analógového vstupu (okrem vstupu PHONO) a potom k tomuto vstupu pripojiť AV prijímač pre priestorový zvuk. Zosilňovač A25 tak môžete ľahko integrovať do kombinovaného stereo systému s viackanálovým systémom domáceho kina. Vývojový tím využil dlhoročné skúsenosti a do konštrukcie modelu A25 vložil veľa úsilia. Nie je to teda len klasický analógový zosilňovač. Ponúka aj digitálnu časť s dvoma koaxiálnymi vstupmi, jedným optickým vstupom a najmodernejším portom USB-C pre váš notebook, či už ide o PC, MAC alebo Raspberry Pie. Vďaka referenčnému DAC čipu ESS ES9280A PRO dokáže digitálna sekcia spracovať hudobné toky až do 32-bit / 384 kHz (cez USB-C). Pokročilý DAC s voliteľnými digitálnymi filtrami zaručuje, že vaše domáce digitálne zvukové zariadenia (CD, TV, BD alebo PC) získajú úplne "nový" zvuk.

BLUETOOTH - BEZDRÔTOVÝ A VSTUPNÝ A VÝSTUPNÝ Mladá generácia audiofilov dnes viac ako kedykoľvek predtým ukladá veľkú časť svojej hudobnej zbierky do mobilných zariadení. Svoju hudbu však chcú počúvať nielen na cestách, ale aj doma a bez akýchkoľvek obmedzení kvality. Integrovaný zosilňovač ARCAM A25 ponúka týmto používateľom dokonalé riešenie - Bluetooth vo verzii 5.2 s technológiou Qualcomm AptX Adaptive. Z mobilného telefónu alebo tabletu môžete bezdrôtovo streamovať hudbu do modelu A25 vo vysokom rozlíšení až 24 bitov. Pri počúvaní obľúbenej hudby vám tak neuniknú ani tie najjemnejšie detaily pri zachovaní maximálneho komfortu. Pokročilú bezdrôtovú technológiu Bluetooth AptX Adaptive však môžete so slúchadlami A25 využívať aj opačným smerom. Má totiž nielen integrovaný prijímač signálu, ale aj vysielač a dokáže prenášať zvuk aj do externých zvukových zariadení s technológiou Bluetooth. Typicky to môžu byť aktívne reproduktory a soundbary Bluetooth alebo slúchadlá Bluetooth. Táto schopnosť zvyšuje pohodlie a flexibilitu a otvára nové dimenzie používania zosilňovača.

ARCAM A25 prináša nielen výkon a najnovšie technológie, ale aj estetiku. Svieži a moderný dizajn s čistými líniami a jemným žltým podsvietením prvkov dosahuje dokonalú rovnováhu medzi nápaditosťou a eleganciou. Konštrukcia využíva vysokokvalitné komponenty s dlhou životnosťou a prináša niektoré netradičné riešenia. Napríklad displej je ukrytý za matným predným panelom a keď sa zosilňovač nepoužíva, nie je viditeľný a neruší estetický dojem. Okrem toho ho možno počas prevádzky vypnúť, aby nerušil poslucháča. Ďalšou dizajnovou inováciou je špecifický zadný kovový nadstavec, ktorý nielenže skrýva konektory (napr. ak potrebujete umiestniť zosilňovač blízko steny), ale funguje aj ako anténa Bluetooth, a tak zostáva elegantne skrytý.

Technické špecifikácie

 • Výstupný výkon (0,5 % THD), na kanál: 2 x 100 W, 20 Hz - 20 kHz, 8 Ω / 2 x 165 W, 20 Hz - 20 kHz, 4 Ω
 • Harmonické skreslenie: 0,002 %, 80 % výkonu, 8 Ω pri 1 kHz
 • Analógové vstupy: 3 x RCAOdstup signálu od šumu (A-wtd, ref. 50 W, 1 V vstup): 106 dB
 • Frekvenčná odozva: 20 Hz - 20 kHz ± 0,2 dB
 • Phono (MM) vstup: 1 x RCA, vstupná impedancia 47 kΩ + 100 pF, frekvenčná odozva (ref. krivka RIAA) 20 Hz - 20 kHz ± 1 dB
 • Digitálne vstupy: 2 x koaxiálny (RCA), 1 x optický (Toslink) Podporované vzorkovacie frekvencie (kHz): koaxiálny (RCA) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1 / optický (Toslink) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1
 • Podporované vzorkovacie frekvencie (kHz) USB-C: 384, 352,8, 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1Bitová hĺbka (bit): 32, 24, 16
 • Frekvenčná odozva (filter 1): 20 Hz - 20 kHz ± 0,2 dB
 • Odstup signálu od šumu (A-wtd, ref. 50 W, 0 dBFS): 110 dB
 • Výstup pre slúchadlá: Maximálna výstupná úroveň (RMS) do 32 Ω / 300 Ω, 2,5 V / 5 V, rozsah zaťaženia 16 Ω - 2 kΩ 
 • Sieťové napätie: 100 V alebo 110 - 120 V alebo 220 - 240 V, 50 - 60 Hz
 • Príkon (maximálny): 500 W
 • Spotreba energie (v pohotovostnom režime): <0,5W
 • Rozmery Š x H (vrátane svoriek reproduktorov) x V (vrátane nožičiek): 431 x 344 x 83 mm
 • Hmotnosť (netto): 9 kg
 • Hmotnosť (balenie): 12 kg​

Súvisiace produkty