ARCAM ST5

Model ST5 ARCAM
949,00 €
790,83 € bez DPH
Skladom
Cena za kus
Elegantný sieťový prehrávač s vysokým rozlíšením a podporou MQA a ROON. Stratégia spoločnosti osloviť novú generáciu zákazníkov cenovo dostupnými, elegantnými a atraktívne navrhnutými audio zariadeniami nadobúda v roku 2023 nový rozmer. Spoločnosť ARCAM predstavuje rad komponentov s novým dizajnovým konceptom Radio Yellow, ktorým sa chce odlíšiť od zvyšku audio priemyslu. Moderný vzhľad, inovatívne riešenia a špičková zvuková a technologická kvalita nového radu predstavujú najvyššiu pridanú hodnotu a vstupenku do sveta luxusného audia.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
ARCAM ST5


ARCAM ST5 sa svojou konštrukciou dokonale hodí k radu zosilňovačov Arcam Radia. Hoci bude spoľahlivo fungovať v akomkoľvek audio systéme, v spojení so zosilňovačom A5, A15 alebo A25 získate esteticky a technologicky harmonický celok. Je to vďaka špecifickému ovládaciemu prepojeniu, ktoré synchronizuje a riadi prevádzku zosilňovača so streamerom, čo umožňuje obom komponentom pracovať v dokonalej harmónii. Na rozdiel od zosilňovačov so zabudovaným sieťovým prehrávačom však toto dvojskriňové riešenie Arcam využíva oddelené napájacie zdroje a individuálne tienené kryty pre lepšiu kvalitu zvuku a nižšie skreslenie.

ST5 je vybavený všetkými funkciami, ktoré moderný sieťový audio prehrávač potrebuje, vrátane podpory Wi-Fi, AirPlay 2, Chromecast, ako aj Tidal Connect a Spotify Connect. Prostredníctvom novej ovládacej aplikácie ARCAM Radio môžete nastaviť pripojenie Wi-Fi a predvoľby internetových rádií a podcastov a získať prístup k službám Amazon Music alebo Qobuz. Pripojte sa k domácemu systému cez Wi-Fi alebo Ethernet a jednoducho streamujte hudbu zo smartfónu, tabletu alebo notebooku a získajte prístup k miestnemu sieťovému úložisku NAS (UPnP). ST5 dokáže prehrávať aj hudobné súbory uložené na pamäťových médiách USB a prehľadávať ich pomocou aplikácie ARCAM Radio. Podporované sú médiá s vysokým rozlíšením až do 24 bitov/192 kHz - FLAC, WAV (LPCM), MQA, AAC, ALAC, AIFF, DSD (128) - ako aj funkcia prehrávania Gapless.

ST5 je kompatibilný s hudobnými súbormi Hi-Res a je ideálny na prehrávanie zvuku v najvyššej kvalite. Podpora MQA znamená, že z aplikácie Tidal získate zvuk vo vysokom rozlíšení. Funkcia Roon Ready deklaruje schopnosť zariadenia ST5 integrovať sa do hudobného systému Hi-Res s viacerými miestnosťami prostredníctvom oceňovanej platformy Roon.

DAC je jednou z najdôležitejších súčastí každého moderného audio systému. Vďaka vysokokvalitnému čipu ESS ES9018K2M DAC dokáže digitálna časť spracovať hudobné toky vo vysokom rozlíšení až 24 bitov/192 kHz. Pokročilý DAC s elimináciou jitteru v časovej oblasti a voliteľnými digitálnymi filtrami zaručuje, že vaše streamované hudobné súbory získajú úplne "nový" zvuk. Na pripojenie k zosilňovaču môžete použiť analógový výstup RCA s pevnou alebo variabilnou úrovňou hlasitosti, alebo ak chcete spracovanie digitálneho signálu prenechať inému zariadeniu a obísť DAC, ST5 ponúka aj digitálne optické a koaxiálne výstupy.

ARCAM ST5 prináša nielen pohodlie pri streamovaní a najnovšie technológie, ale aj sviežu estetiku. Svieži a moderný dizajn s čistými líniami a jemnými žltými detailmi dosahuje dokonalú rovnováhu medzi nápaditosťou a eleganciou. Dizajn využíva vysokokvalitné komponenty s dlhou životnosťou a prináša niekoľko netradičných riešení. Napríklad displej je ukrytý za matným predným panelom a nie je viditeľný, keď sa zariadenie nepoužíva, a neruší estetický dojem. Okrem toho ho možno počas prevádzky vypnúť, aby nerušil poslucháča. Ďalšou dizajnovou inováciou je špecifický zadný kovový nadstavec, ktorý nielenže skrýva konektory (napr. ak potrebujete umiestniť streamer blízko steny), ale funguje aj ako anténa Wi-Fi, a tak zostáva elegantne skrytý.

Pohodlnú obsluhu umožňuje jednoduché diaľkové ovládanie v dizajne Radio Yellow, aplikácia ARCAM Radio control a integrácia IR a 12 V spúšťacích výstupov.

Technické špecifikácie

 • Typ: Streamer / sieťový prehrávač médií
 • Podporované médiá s vysokým rozlíšením: FLAC, WAS (LPCM), MQA, AAC, ALAC, AIFF, DSD (128)
 • Podporované Hi-res Bitová hĺbka: 16, 24
 • Podporované vzorkovacie frekvencie (kHz): 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192
 • Podporované médiá: MP3, MP4, OGG, WMA
 • Podporovaná bitová hĺbka: 16
 • Podporované vzorkovacie frekvencie (kHz): 44.1, 48​
 • Prehrávanie bez medzier: Áno
 • Digitálne výstupy: 1x koaxiálny (RCA), 1x optický (Toslink)
 • Analógové výstupy: 1x Stereo (RCA) pár
 • Frekvenčná odozva (filter 1): 20Hz-20kHz ± 0,05dB
 • Sieťové napätie 100 V alebo 110-120 V alebo 220-240 V, 50-60 Hz
 • Spotreba energie 12W
 • Spotreba energie (pohotovostný režim Eco) <0,5W
 • Rozmery Š x H x V 431 x 344 x 57 mm
 • Hmotnosť (netto) 3,5 kg
 • Hmotnosť (v balení) 5,6 kg

Príďte si vypočuť

ARCAM ST5 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

ARCAM ST5

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty