ARCAM A5

Model A5 ARCAM
849,00 €
707,50 € bez DPH
Cena za kus
Integrovaný zosilňovač so zabudovaným 24-bitovým / 192 kHz DAC SABRE ESS9018, 2 x 50 W pri 8 Ω. Stratégia spoločnosti osloviť novú generáciu zákazníkov cenovo dostupnými, elegantnými a atraktívne navrhnutými audio zariadeniami nadobúda v roku 2023 nový rozmer. Spoločnosť ARCAM predstavuje rad komponentov s novým dizajnovým konceptom Radio Yellow, ktorým sa chce odlíšiť od zvyšku audio priemyslu. Moderný vzhľad, inovatívne riešenia a špičková zvuková a technologická kvalita nového radu predstavujú najvyššiu pridanú hodnotu a vstupenku do sveta luxusného audia.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
ARCAM A5

INTEGROVANÝ ZOSILŇOVAČ A5 - PRVÝ KROK DO SVETA HI-FI. Hoci je zosilňovač A5 navrhnutý ako vstupný bod medzi trojicou integrovaných zosilňovačov série RADIA, jeho skutočná sila spočíva v jeho schopnostiach. Je to bezpochyby jeden z najkomplexnejšie vybavených stereo zosilňovačov vo svojej triede. S výkonom 50 W RMS pri 8 Ω v triede A/B dokáže naplniť malé až stredne veľké miestnosti dynamickým a čistým zvukom a s dostatočnou rezervou si poradí s väčšinou reproduktorov. Začiatočníci aj nároční milovníci hudby budú spokojní s jeho kultivovanosťou a vyváženým podaním v celom zvukovom spektre. Prináša transparentnosť a živé podanie, ktoré predtým nebolo v tejto cenovej triede dostupné.

KONEKTIVITA - ANALÓGOVÁ AJ DIGITÁLNA Analógová sekcia A5 ponúka tri vstupy RCA s linkovou úrovňou signálu + 1 vstup pre gramofóny s vysokým výstupom MM alebo MC. Ak potrebujete zvýšiť výkon, k výstupu PRE-OUT možno pripojiť ďalší výkonový zosilňovač, a ak hľadáte pri počúvaní hudby viac súkromia a chcete si vychutnať nerušené počúvanie, môžete pripojiť slúchadlá s 3,5 mm konektorom jack k slúchadlovému výstupu diskrétne umiestnenému na prednej strane zosilňovača. Všestrannosť zosilňovača podčiarkuje aj režim PROCESOR. Môžete totiž uzamknúť úroveň hlasitosti ľubovoľného analógového vstupu (okrem vstupu PHONO) a potom k tomuto vstupu pripojiť AV prijímač pre priestorový zvuk. Zosilňovač A5 tak môžete ľahko integrovať do kombinovaného stereo systému s viackanálovým systémom domáceho kina. Vývojový tím využil dlhoročné skúsenosti a do návrhu modelu A5 vložil veľa úsilia. Nie je to teda len klasický analógový zosilňovač. Ponúka aj digitálnu časť s dvoma koaxiálnymi vstupmi a jedným optickým vstupom. Všetky dokážu spracovať hudobné toky až do 24 bitov / 192 kHz vďaka technologicky vyspelému čipu ESS ES9018 DAC. Prvotriedny DAC s tromi voliteľnými digitálnymi filtrami zaručuje, že vaše domáce digitálne zvukové zariadenia (CD, TV, BD) získajú "nový" zvuk. Nezvyčajná je aj možnosť ovplyvniť fázový posun PLL. Predvolené nastavenie je STD (Standard), ale môžete si vybrať aj možnosť WIDE, ktorá je tolerantnejšia k digitálnym zdrojom zvuku s premenlivou kvalitou, ako sú napríklad satelitné prijímače.

BLUETOOTH - BEZDRÔTOVO DOVNÚTRA AJ VON Mladá generácia audiofilov dnes viac ako kedykoľvek predtým ukladá veľkú časť svojej hudobnej zbierky do mobilných zariadení. Svoju hudbu však chcú počúvať nielen na cestách, ale aj doma a bez akýchkoľvek obmedzení kvality. Integrovaný zosilňovač ARCAM A5 ponúka týmto používateľom dokonalé riešenie - Bluetooth 5.2 s technológiou Qualcomm AptX Adaptive. Z mobilného telefónu alebo tabletu môžete bezdrôtovo streamovať hudbu do modelu A5 vo vysokom rozlíšení až 24 bitov. Pri počúvaní obľúbenej hudby vám tak neuniknú ani tie najjemnejšie detaily, a to pri zachovaní maximálneho komfortu. Pokročilú bezdrôtovú technológiu Bluetooth AptX Adaptive však môžete so zariadením A5 využiť aj opačným smerom. Má totiž integrovaný prijímač aj vysielač signálu a dokáže prenášať zvuk do externých zvukových zariadení podporujúcich technológiu Bluetooth. Typicky to môžu byť reproduktory a soundbary Bluetooth alebo slúchadlá Bluetooth. Táto schopnosť zvyšuje pohodlie a flexibilitu a otvára nové dimenzie používania zosilňovača.

ARCAM A5 prináša nielen výkon a najnovšie technológie, ale aj estetiku. Svieži a moderný dizajn s čistými líniami a jemnými žltými prvkami mu dodávajú elegantný a nadčasový vzhľad. Dizajn využíva vysokokvalitné komponenty s dlhou životnosťou a prináša niekoľko netradičných riešení. Napríklad displej je ukrytý za matným predným panelom a keď sa zosilňovač nepoužíva, nie je viditeľný a neruší estetický dojem. Navyše sa dá počas počúvania vypnúť, aby nerušil poslucháča. Ďalšou dizajnovou inováciou je špecifický zadný kovový nadstavec, ktorý nielenže skrýva konektory (napr. ak potrebujete umiestniť zosilňovač blízko steny), ale má aj funkciu antény Bluetooth, ktorá zostáva elegantne skrytá.

Technické špecifikácie

 • Výstupný výkon (0,5 % THD), na kanál: 2 x 50 W, 20 Hz - 20 kHz, 8 Ω / 2 x 75 W, 20 Hz - 20 kHz, 4 Ω
 • Harmonické skreslenie: 0,003 %, 80 % výkonu, 8 Ω pri 1 kHz
 • Analógové vstupy: 3 x RCA
 • Odstup signálu od šumu (A-wtd, ref. 50 W, 1 V vstup): 106 dB
 • Frekvenčná odozva: 20 Hz - 20 kHz ± 0,2 dB
 • Phono (MM) vstup: 1 x RCA, vstupná impedancia 47 kΩ + 100 pF, frekvenčná odozva (ref. krivka RIAA) 20 Hz - 20 kHz ± 1 dB
 • Digitálne vstupy: 2 x koaxiálny (RCA), 1 x optický (Toslink) 
 • Podporované vzorkovacie frekvencie (kHz): koaxiálny (RCA) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1 / optický (Toslink) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1
 • Bitová hĺbka (bit): 24, 16
 • Frekvenčná odozva (filter 1): 20 Hz - 20 kHz ± 0,2 dB
 • Odstup signálu od šumu (A-wtd, ref. 50 W, 0 dBFS): 109 dB
 • Výstup pre slúchadlá: Maximálna výstupná úroveň (RMS) do 32 Ω / 300 Ω, 2,5 V / 5 V, rozsah zaťaženia 16 Ω - 2 kΩ​
 • Sieťové napätie: 100 V alebo 110-120 V alebo 220-240 V, 50-60 Hz
 • Príkon (maximálny): 350 W
 • Spotreba energie (pohotovostný režim): < 0,5 W
 • Rozmery Š x H (vrátane svoriek reproduktorov) x V (vrátane nožičiek): 431 x 344 x 83 mm
 • Hmotnosť (netto): 8 kgHmotnosť (balenie): 11 kg

"...Arcam A5 je tak presvedčivý stereo zosilňovač, že ak uvažujete o kúpe na tejto úrovni, mal by byť na vrchole vášho užšieho výberu. Je naozaj tak dobrý..."

 WHAT HI-FI

"...Arcam A5 vstúpil na trh s cenovo dostupnými stereo zosilňovačmi ako blesk z jasného neba; je to super vyspelý umelec..."​

"A5 je dostatočne dobrý na to, aby vystrašil súčasných lídrov v tejto triede."

Príďte si vypočuť

ARCAM A5 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

ARCAM A5

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty