NAD C 298

Model C 298 NAD
2 199,00 €
1 832,50 € bez DPH
Cena za kus
Nové State of the Art s technológiou Purifi. Spoločnosť NAD predstavila niektoré z najinovatívnejších technológií zosilňovačov vo svojej takmer 50-ročnej histórii, počnúc modelom 3020 až po špičkové modely ako 2200, 208 a M2. Teraz sprístupňujeme úžasnú novú technológiu Eigentakt™ (samočinné taktovanie), ktorá bola nedávno predstavená svetu v modeli Masters M33, ktorý získal ocenenie EISA, širšiemu publiku prostredníctvom cenovo veľmi dostupného modelu C 298. Sme nadšení, že môžeme poskytnúť túto bezprecedentnú úroveň výkonu. Skrátka ide o dokonalého spoločníka pre predzosilňovač C 658 BluOS Streaming DAC.

Úžasná flexibilita NAD C 298 by mohol byť základným výkonovým zosilňovačom, ale nie, pretože sme starostlivo prešli všetky spôsoby použitia, s ktorými sa môžeme stretnúť. Prítomnosť symetrických vstupov umožňuje prirodzené prepojenie s high-end predzesilovačmi a procesormi. Vstupy majú možnosť nastavenia zisku a tým aj perfektné doladenie k ostatným komponentom. Linkový výstup umožňuje navýšenie výkonu v tom samom kanáli pre pripojenie ďalších reprosoustáv alebo subwooferov. Automatické zapnutie pri prítomnosti signálu na vstupe s nastaviteľnou citlivosťou je ideálna pri integrácii do riadiacich systémov alebo ak zosilňovač skryjete do nábytku. K dispozícii je taktiež uzemňovacie oko, ktoré môže pomôcť eliminovať zemné slučky a brumy v komplexných systémoch s viac jednotkami. Spolu s touto konektivitou je k dispozícii prepínač do mostíkového režimu, v ktorom pracuje NAD C 298 ako výkonný monoblok. Začnite s jedným C 298 a zadovážte si druhý, ak už budete mať iné náročnejšie reproduktory.

Správne základy Je prekvapivé, koľko na prvý pohľad pokročilých produktov na súčasnom trhu často postrádajú mnoho najzákladnejších podmienok pre uspokojivé podanie zvuku. Obvody s nízkym šumom, presný súbeh kanálov, správna charakteristika vstupnej a výstupnej impedancie, veľké rozpätia pre preťaženie a stabilita pri pripojení náročných reprosoustáv. NAD začína precíznym splnením týchto podmienok a naďalej na nich stavia. K našim linkovým vstupom, ako symetrickým, tak nesymetrickým, môžete pripojiť všetky druhy analógových zdrojov zvuku, pretože vytvoríte charakteristickú vstupnú impedanciu s lineárnymi zosilňovačmi s ultra nízkym šumom. Vďaka tomu je eliminovaná degradácia zvuku, ktorá vznikla nesprávnou záťažou pripojeného zdroja zvuku. Toto všetko sú detaily, ktoré môžete počuť.

Sofistikovaný výkon NAD opustil zastaralé a veľmi energeticky náročné lineárne napájacie zdroje a výkonové obvody v triede AB, ktoré premarnia takmer polovicu energie produkujúcu teplo miesto zvuku. Miesto toho sme vyvinuli obvody s lepším výkonom, založené na spínaných napájacích zdrojoch a výkonových obvodoch triedy D. Kedysi bolo toto riešenie považované za horšie než tradičné zapojenie, ale usilovná práca NADu v tejto oblasti vyústila do vytvorenia jedného z najlepších zosilňovačov. Tieto nové konstrukce sú velmi lineárne v širokom frekvenčnom pásme, dodávajú konzistentný výkon do všetkých reproduktorových záťaží a dosahujú dramatického posunu oproti predchádzajúcim modelom.Štedro dimenzovaný napájací zdroj ľahko dodáva 185 W trvalého výkonu so špičkami až 570 W okamžitého výkonu pre krátkodobé hudobné prechody. Inovatívne asymetrické napájanie Power-Drive plne využíva každý dostupný watt so svojou obrovskou rezervou dynamického výkonu, dostupného pre presnú reprodukciu dynamických špičiek bez skreslenia alebo kompresie. Tento vysoko efektívny zdroj energie má taktiež takmer dokonalú reguláciu napätia v širokom spektre prevádzkových podmienok a poskytuje pevný základ bez šumu pre výkonové stupne.

Zosilňovacia technológia Purifi ‘Eigentakt’Purifi je dánska technologická spoločnosť, ktorá dala dohromady niekoľko špičkových inžinierov, ktorí majú pomocou pokročilého matematického modelovania posledné zostávajúce obmedzenie zvukových zosilňovačov. Zatiaľ čo je na súčasnom trhu mnoho dobre znejúcích zosilňovačov, Purifi zvolilo čerstvý pohľad na každý aspekt zvukového podania zosilňovača a našlo veľa zdanlivo malých nelinearít, ktoré môžu mať dramatický vplyv na celkový zvuk. Tento návrat k základným princípom viedol k úžasne jednoduchému prístupu k riešeniam niektorých pozoruhodne komplexných problémov. S vlastnosťami a technológiou neporovnateľnou s rôznymi zosilňovačmi rovnakých tried, je NAD C 298 jednoduchým upgradom akéhokoľvek systému a prekvapivý partner pre najsofistikovanějšie a nejpokročilejšie reprosústavy na trhu.

Technické špecifikácie

 • 2 x 185 W menovitý výkon do 8 ohmov
 • 2 x 340 W menovitý výkon do 4 ohmov
 • 260 / 490 / 570 W stereo dynamický výkon do 8 / 4 / 2 Ohmov
 • 1 x 620 W menovitý výkon do 8 ohmov v mostíkovom režime1000 / 1100 W mono dynamický výkon do 8 / 4 Ohmov
 • Symetrický linkový vstup XLR
 • Nesymetrický linkový vstup RCA
 • Ovládanie vstupnej úrovne
 • Linkový výstup pre možnosť reťazenia viac zesilovačov
 • 12V spúšťací vstup / výstup
 • Automatické zapnutie s voliteľnou prahovou úrovňou
 • IR vstup / výstup
 • Uzemňovacie oko
 • Odnímatelný napájací kábel​
 • Frekvenčný rozsah: ±0.1 dB (20 Hz – 20 kHz)
 • SNR>120 dB (IHF; 20 Hz – 20 kHz, ref. 2V out)
 • Separácia kanálov>110 dB (1 kHz), >100 dB (10 kHz)
 • Vstupná impedancia 56 kohm + 280 pF
 • Rozmery435 x 120 x 390mm (Š x V x H)
 • Hmotnosť11.2kg

„Spoločnosť NAD sa venuje výskumu a výrobe zosilňovačov už viac ako pol storočia. A práve to sa ukazuje na nenápadne vyzerajúcom koncovom zosilňovači C 298, navrhnutom na použitie do akéhokoľvek systému, od konvenčných hi-fi zostáv a domácich kín, až po skryté inštalácie na mieru. Zosilňovač má nesymetrické a symetrické vstupy zaisťujúce flexibilitu a prepínateľné automatické rozpoznanie prichádzajúceho signálu pre vzdialené ovládanie, zatiaľ čo energeticky efektívna technológia zosilnenia Purifi Eigentakt mu dáva možnosť bezproblémovo zvládať takmer akýkoľvek reproduktor. Zvuk je veľkolepý a dá sa aj vylepšiť – prepnite ho do režimu mostíka a máte monoblok s výkonom viac ako 600W!“„Cieľom C 298 bolo vytvoriť obrovský výkon bez takmer žiadneho skreslenia, čo dodáva zosilňovaču všestrannosť,“ hovorí Cas Oostvogel, produktový manažér spoločnosti NAD Electronics. „Preto sme spolupracovali s talentovanými ľuďmi zo spoločnosti Purifi na vytvorení zosilňovača Eigentakt, ktorý by dosiahol dokonalú rovnováhu medzi výkonom, cenou a kvalitou zvuku, pre ktorú je NAD známy.“

Príďte si vypočuť

NAD C 298 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

NAD C 298

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty