Dynaudio Contour 60i

Model Contour 60i DYNAUDIO
od 9 990,00 €
Nechajte inžinierov spoločnosti Dynaudio s reproduktorom osamote a oni ho zlepšia. Nemôžu si pomôcť. A nič nemajú radšej ako vylepšovanie legendy. Všetko vo vnútri nového modelu Contour i bolo rozobrané, prepracované, vylepšené a znovu zložené. Očakávajte väčšiu otvorenosť, väčšiu razanciu a viac detailov. Pocítite, ako vám naskočí husia koža, keď budete počuť nové rozmery svojich obľúbených nahrávok. Preneste sa späť do čias, keď jediné, na čom záležalo, bola ďalšia skladba na albume. S novým výškovým reproduktorom, novými woofermi, novými výhybkami - a novými vzrušujúcimi prvkami - Contour i preberá všetko, čo ste na tejto rodine milovali od roku 1986, pridáva know-how z roku 2020 a vracia vašej hudbe život. Rad Contour i je zásadnou aktualizáciou existujúceho radu Contour. Ponúka výrazné akustické vylepšenia a vylepšenú kvalitu prevedenia. Zatiaľ čo celkový dizajn je totožný s predchádzajúcou sériou Contour, skrinky nových reproduktorov, vnútorné tlmenie, výhybka a meniče sa zlepšili na základe poznatkov z vývoja novej vlajkovej rady Confidence.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Contour 60i
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie orech
Cena za pár
8 325,00 €20.00%9 990,00 €
Prevedenie šedý dub vysoký lesk
Cena za pár
8 325,00 €20.00%9 990,00 €
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
8 325,00 €20.00%9 990,00 €

Úplne nový výškový menič Esotar 2i, ktorý pochádza z top modelov značky Dynaudio sa používa vo všetkých modeloch novej rady Contour i. Po novom má geniálny vnútorný vrchlík Hexis, zamedzujúci rezonanciám a tiež novú, väčšiu vnútornú komoru. Tieto nové konštrukčné prvky znižujú skreslenie a umožňujú dosiahnuť rovný frekvenčný priebeh.

Contour 60i má nové basové meniče s väčším magnetickým systémom, odlišnou konštrukciou cievky a ich nosiča zo sklenených vlákien, ktorý bol prvýkrát použitý v rade Confidence a v subwooferi Sub 6. Prináša ešte pevnejší bas a vyššiu hlasitosť. 

A stredopásmový menič u Contour 60i? Samotný menič je rovnaký, ale je zasadený do nového liateho uchytenia odvodeného z vlajkovej lodi profesionálnych referenčných monitorov Dynaudio Core.

Contour 60i má kompletne novú výhybku kvôli novým basovým meničom a výškovému meniču Esotar 2i. Nové usadenie stredového meniča a použitie tlmiča Nomex umožnilo vývojárom posunúť deliacu frekvenciu výhybky ľahko nahor. Teraz tak funguje lepšie vo vyšších frekvenciách (až do cca 300 Hz). Frekvenčný priebeh je v tejto oblasti tiež viac vyrovnaný a obvody výhybky jednoduchšie, čo sa pozitívne odráža na podaní stredného pásma.

Nové je tiež vnútorné zatlmenie skrine, ktoré vychádza z vývoja rád Evoke a Confidence.Nový rad Contour i bol samozrejme rozsiahlo optimalizovaný vo svetovo známom meracom zariadení Dynaudio Jupiter predtým, než firemný odborníci absolvovali nespočetné hodiny počúvania v Dynaudio Labs.

Vylepšení sa dočkali aj povrchové prevedenia. Nový rad Contour i je v predaji v troch povrchových prevedeniach, všetky s vylepšenou kvalitou povrchu.Na želanie je možné reprosústavy objednať aj s prednou ozvučnicou, nohami a konektormi v svetlosivej farbe. Príplatok za toto prevedenie je 10%.

Obsah balenia (pár je dodávaný v dvoch drevených boxoch): reprosústava Dynaudio Contour 60i s namontovanými nohami s odhmotňovacími hrotmi, chránič výškového meniča, odnímateľná mriežka s magnetickým uchytením, dvojdielna upchávka basreflexu, návod, karta pre predĺženie záruky.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť: 88dB (2.83V / 1m)
 • Zaťažiteľnosť: 390W
 • Impedancia: 4 ohmy
 • Frekvenčný rozsah (± 3 dB): 28Hz–23kHz
 • Typ ozvučnice: Otvorená so zadným basreflexom
 • Výhybka: 3 pásmová, 2. radu, deliaca frekvencia 300 a 4500Hz
 • Basový menič: 2x Dynaudio 23cm MSP
 • Stredopásmový menič: Dynaudio 15cm MSP
 • Výškový menič: Dynaudio 28mm Esotar2 s mäkkou textilnou kalotou
 • Hmotnosť: 50kg
 • Rozmery (š x v x h): 255 x 1330 x 420 mm
 • Rozmery s mriežkou (š x v x h): 343 x 1359 x 454 mm​


Príďte si vypočuť

Dynaudio Contour 60i si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Dynaudio Contour 60i

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty