PrimaLuna EVO 400 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 400 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna®
od 5 825,00 €
PrimaLuna EVO 400 Integrated prekonal svojho predchodcu, DiaLogue Premium HP Integrated, čím zdedil trón najlepšieho integrovaného elektrónkového zosilňovača na svete. Ak chcete výrazné črty, detaily a hudobné kúzlo, je to skutočne veľmi silná ponuka. Máte nejaké klasické rockové albumy, ktoré ste veľmi milovali, ale už niekoľko rokov ležia zabudnuté na polici? Čo tak jazzové, alebo klasické nahrávky zo 60-tych rokov? Každý audiofil má albumy, ktoré si častokrát púšťal, ale prestal pretože v súčasnej dobe sú drsné, zastreté bez detailu alebo ostré. Existuje riešenie. EVO 400 predstavuje majstrovské dielo, jemne vytvarovaného zvuku elektrónok. Má extrémne otvorenú a priestrannú zvukovú scénu, priezračnú čistotu a úderné hlboké basy.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
PrimaLuna EVO 400 Tube Integrated Amplifier
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
Skladom4 854,17 €20.00%5 825,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
Skladom4 854,17 €20.00%5 825,00 €

Mohli sme jednoducho zdvojnásobiť výstupný výkon ako to robia ostatní: zaťažte elektrónky čo najviac. Určite ste videli elektrónkový zosilňovač s 2 elektrónkami na kanál, ktoré bežia na svojom limite a produkujú 75W až 100W. Oni tiež produkujú nešťastných zákazníkov, ktorí musia meniť elektrónky každých 12 mesiacov, zatiaľ čo poniektorí zákazníci PrimaLuna to robia raz za 10 rokov.

Lepším, aj keď oveľa drahším spôsobom ako to dosiahnuť je prevádzkovať elektrónky v bezpečnom pásme a radšej pridať ďalšie štyri elektrónky. To vyžaduje zväčšiť toroidný napájací transformátor, pridať druhú Adaptive AutoBiass dosku a urobiť množstvo zmien v obvodoch elektrónok.Výsledkom je jeden z najvýkonnejších elektrónkových integrovaných zosilňovačov na trhu. Prináša 70W na kanál s elektrónkami EL34, 72W s KT88, 85W s KT120 a 85 W s KT 150. Rovnako ako u všetkých modelov PimaLuna je prevádzka jednoduchá, čiže ho môžete používať každý deň a relaxovať pri počúvaní hudby. Nakoniec sme pridali celo-elektrónkový slúchadlový zosilňovač. V skutočnosti sa jedná o jeden z najlepších slúchadlových zosilňovačov aký si môžete zakúpiť. Nezabúdajte, že reproduktorový menič  namontovaný v skrini alebo v slúchadlách je stále len reproduktorovým meničom. 

Triodové a Single Ended Triode (SET) zosilňovače sú populárne pre ich teplejšie, plnší zvukový charakter. Ale triódové zosilňovače majú svoje obmedzenia.  Ultra-lineárny režim má viac rozšírenia v hornej aj spodnej časti hudobného spektra, nehovoriac o vyššom výkone. Majú väčší „drive“ s väčším rozdielom medzi svetlou a tmavou, rovnako medzi hlasnou a jemnou častou spektra. Najlepšou možnosťou je mať triodový aj ultra-lineárny režim.  Inžinieri spoločnosti PrimaLuna v Holandsku navrhli dômyselný obvod, ktorý vám umožní prejsť z triody na ultra-lineárny režim stlačením tlačidla na dodanom diaľkovom ovládači . Nie je potrebné vstať a vypnúť zosilňovač. Urobte si okamžité porovnanie pri počúvaní a výbere toho, čo sa vám najviac páči pre danú skladbu alebo album. Triódový / Ultralineárny prepínač dovoľuje automaticky prepnúť výkonové elektrónky počas prevádzky.

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii. Modely EVO 300 a EVO 400 používajú švajčiarsky, strieborný, bezkyslíkatý kábel s dlhými kryštálmi (OCC) a teflónovým dielektrikom v kritickej signálovej dráhe pre lepšiu rýchlosť signálu a zvýšenú jasnosť.
EVO 300 a EVO 400 používajú tri 12AU7 elektrónky na kanál. Výsledkom je nižšie skreslenie a väčšia šírka pásma. Viac info .  Navyše,12AU7 to boli vždy populárne elektrónky. Na trhu sú v súčastnosti k dispozícii desiatky tisíc kusov new-old-stock 12AU7 z najväčších tovární ako sú Telefunken, Mullard, Amperex, CIFTA Siemens a ďalšie. Vďaka tomu možete "vydolovať" aj posledné percento perfektného tonálneho vyváženia podľa svojho gusta.

Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené, masívne výstupné transformátory sú vinuté dovnútra pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, Výstupné transformátory sú najdôležitejšou súčasťou každého elektrónkového zosilňovača . Určujú, aké nízke basy dokážu preniesť to isté platí aj o výškach. 250 wattov výkonu nebude mať žiadne horné ani spodné rozšírenie, ak výstupné transformátory nedokážu preniesť dostatočnú šírku pásma . Používame nižšiu energiu na predĺženie životnosti elektrónok a dostatočnú šírku pásma, aby sme vám poskytli kompletné rozlíšenie. Transformátory sú najdrahšími komponentmi v zosilňovači, takže výrobcovia šetria peniaze použitím „off the police“ jednotiek dostupných na trhu.  .Keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; RuDoch kondenzátory, Takman rezistory super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku. 


AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu). Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť. 

AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase . Adaptívne AutoBias tiež poskytuje bezkonkurenčnú flexibilitu  tým, že umožňuje použitie takmer akejkoľvek elektrónky na súčasnom trhu. Má dokonca bias prepínač jemného doladenia pre typy  EL-34 a KT88 / KT120 / KT150.

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s novým Adaptive Auto - Bias obvodom.

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.

EVO 400 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120, KT150 vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 400 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Vstup pre domáce kino Pass Thruu. Zahŕňa premosťovací obvod, ktorý kompletne obchádza predzosilňovaciu sekciu, tým pádom nevnáša do signálu nežiaduci šum a zafarbenie.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 5 vstupov, 1 vstup Home Theater , Výstup pre subwoofer, Diaľkové ovládanie.

Kompletné informácie o použitých technológiách a životnosti elektrónok ​

Technické špecifikácie:

 • Model EVO 400 elektrónky: EL34 / KT88 / KT120 / KT150
 • Výkon  Ultralinear : 70  / 72 / 85 / 88 W na kanál
 • Výkon Trioda: 38 / 40 / 45 / 50 W na kanál
 • Frekvenčný rozsah: 9Hz - 50 kHz +/- 1 dB  -  8Hz-68kHz +/- 3dB  
 • Skreslenie THD s AABB: 0,2% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone 
 • Odstup signál šum: 90 - 98 dB 
 • Vstupná impedancia:  100kOhm
 • Vstupná citlivosť: 320 / 320 / 360 / 370 mVmV 
 • Maximálny zisk: 37dB / 37.5 dB / 37.5 dB / 36.9 dB
 • Váha: 31 Kg 
 • Rozmery: 405 mm x 385 mm x 205 mm (HxŠxV) 
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, 
 • Slúchatkový vystup, výstup pre subwoofer
 • Elektrónky: 8 x EL-34, 6 x 12AU7​ 
 • Diaľkové ovládanie​​
Recenzie a ocenenia

« Od EVO 400 som očakával fantastické výkony a nebol som sklamaný. Dokonca aj počas prvých dní, keď sa zariadenie udomácňovalo, reprodukovalozvuk, ktorý bol dokonca lepší, než si pamätám z testu jeho menšieho súrodenca, ale mojím úmyslom bolo prehrať niekoľko strieborných diskov, ale nie vysedávať a počúvať, takže som si vložil SACD od Analog Productions s nahrávkou PinkFloyd Wish You Were Here, stlačil play a odišiel z miestnosti.Ako sa ukázalo, asi o päť minút. zvuk vychádzajúci z miestnosti ma pritiahol späťa zostal som tam, pustil som si niekoľko rôznych skladieb hudby, kým sa pani Kelly nevrátila z práce. Dokonca aj po niekoľkých hodinách som mal pocit, že zosilňovačsa naplno rozbiehal a v ten večer sme si pozreli akčný film, EVO 400 zvládolobrovský dynamický rozsah zvukovej stopy naozaj dobre, pričom dialógy boli úžasnézneli zreteľne a realisticky. Mali sme skutočný pocit, že sme v trojrozmernom zvukovom svete, dokonca aj keď všetko vychádzalo z jedného párureproduktorov. Nasledujúce dni to boli naozaj orgie počúvania, väčšinou skrz Linn/Gold Note vinylového systému, aj dlhšie sedenia boli celkom nezabudnuteľnými. Prehrával som svoj obvyklý výber testovacích albumov a každý z nich znel pútavejšieako už dlho nie. Namiesto úryvkov som sa pristihol, že počúvam celú skladbu.stranu albumu, potom som nahrávku otočil a počúval druhú stranu. Čo elektrónkovézosilňovače obzvlášť dobre reprodukujú je stredné pásmo takým spôsobom, že vokály a gitary naozaj vystupujú z mixu, čo vyhovuje mojim typickým hudobným výberom veľmi dobre. EVO 400 však produkuje aj veľmi kvalitné basové frekvencie- basgitara a akustická basgitara sa prejavujú s skvelým tempom a tonalitou.Pri počúvaní albumu Woyaya od Osibisa z roku 1971 na mojom originálnom výlisku MCA UK, príspevok ich basgitaristu Spartaka R je živo vykreslený nikdy nedominuje alebo neznie príliš veľkolepo a nafúknuto. V skutočnosti sa tento album ukázal ako skvelý spôsob, ako si vypočuť, ako dokonalý je EVO 400 ako hudobný komunikátor, od éterických flaut až po bicie som bol pohltený čistou radosťoua vitalitou hráčov.Po dokončení testu mal byť tovar zabalený do škatule a s vďakou vrátený, ale pretože rovnako ako vy, aj ja považujem tento koníček za nekonečne fascinujúci - tentoraz milý čitateľ, zosilňovač nie je zabalený do krabice a nejde si svojou obvyklou cestou. Sám som sa dohodol na jeho kúpe, pretože si myslím, že by mi príliš chýbal - veľmi chýbal. Nenapadá ma nič silnejšie ako toto odporúčanie. »

« EVO 400 od spoločnosti PrimaLuna je umelecké dielo. Ak hľadáte prvotriedny integrovaný lampový zosilňovač za menej ako päťmiestnu sumu, je ťažké si predstaviť, že by ste mohli kúpiť lepší!"»

 Rovnako ako ostatné modely PrimaLuna aj Evo 400 je výnimočný integrovaný zosilňovač. Kombinuje nenáročnú údržbu so skvelým prvotriednym elektrónkovým zosilňovačom v kombinácii s miestom raja a zvukovej expresivity lampových zosilňovačov. Možnosť zmeny medzi ultralineárnym a triódovým režimom jedným stlačením tlačidla na diaľkovom ovládaní v kombinácii s možnosťou používať rôzne typy elektrónok znamená, že tento zosilňovač môže byť skutočne univerzálnym zariadením, alebo "cakeism", ako hovorí moderná fráza. Je to nielen vzdelávací zážitok, ale aj mimoriadne uspokojivé počúvanie. Dobre premyslené dobre vymyslené a dobre zrealizované nastavuje veľmi vysokú latku pre tých niekoľko konkurentov v tejto cene. »

«Je to skutočne veľmi pekný zosilňovač, ktorý kombinuje zvodnú priehľadnosť elektrónok s dostatkom energie na pohon reproduktorov, ktoré by nefungovali s väčšinou iných elektrónkových zosilňovačov."“Páči sa mi flexibilita a funkčnosť pri zachovaní obrovskej hudobnej výhody Ultra-lineárneho režimu alebo s režimom Triode, ktorý využijú reproduktory, plne s ním kompatibilné.“"Ak chcete výrazné črty, detaily a hudobné kúzlo, je to skutočne veľmi silná ponuka.»

«EVO 400 predstavuje majstrovské dielo, jemne vytvarovaného zvuku elektrónok. Má extrémne otvorenú a priestrannú zvukovú scénu, priezračnú čistotu a úderné hlboké basy. »

 • Noel Keywood - časopis Hi-Fi World. kompletný test 
«PrimaLuna EVO 400 Integrated prekonal svojho predchodcu, DiaLogue Premium HP Integrated, čím zdedil trón najlepšieho integrovaného elektrónkového zosilňovača na svete»

«Sotva bude možné kúpiť polovodičový integrovaný zosilňovač s takouto kvalitou zvuku za túto cenu. Sotva bude možné za túto cenu kúpiť iný integrovaný elektrónkový zosilňovač s touto kvalitou zvuku.»
PrimaLuna EVO 400 integrated získal ocenenie časopisu HIFICLUBE.NET v Portugalsku ako elektrónkový zosilňovač roka!

Recenzie predchádzajúceho modelu DiaLogue Premium HP, ktorého je EVO400 priamym nástupcom.

Neuveriteľne úžasný! Zázrak menom PrimaLuna  

«Integrovaný zosilňovač PrimaLuna DiaLogue Premium HP patrí po zvukovej stránke medzi to najlepšie čo sme počuli bez ohľadu na cenu. Je vynikajúco skonštruovaný a dobre premyslený z hľadiska funkčnosti. Ak ste niekedy uvažovali o kúpe elektrónkového zosilňovača už nemusíte hľadať nič iné. Je to jedno z najneuveriteľnejších zariadení o ktorom sa v súčastnosti v High-Ende veľa rozpráva. »

 • Jeff Dorgay of ToneAudio USA,   

«PrimaLuna Dialogue Premium HP je plnokrevný zesilovač, který plně ukazuje výhody různých elektronek - jejich schopnost vytěžit z nahrávky všechny nuance, vytvořit sugestivní zobrazení prostoru, podat bohatství barev a dynamiku tak, že se blíží tranzistorům. Kvalita provedení, kterou lze vidět na první pohled, zaručuje mnoho let bezproblémového provozu. Mimochodem, proč měnit něco, co je ve své třídě skvělé?  »

 • Janusz Michalski, HiFi i Muzyka, Poland,  

«PrimaLuna DiaLogue Premium HP je integrovaný zosilňovač, ktorého kvalita zvuku sa tesne blíži k delenej zostave pozostávajúcej z predzosilňovača referenčnej triedy A a výkonových zosilňovačov.»

 • Stereophile USA,

Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 400 Tube Integrated Amplifier si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 400 Tube Integrated Amplifier

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty