PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated Amplifier

Model EVO 300 Hybrid Integrated Amplifier PrimaLuna®
od 7 425,00 €
Dostupné iba na predajni
Náš prvý hybridný integrovaný zosilňovač PrimaLuna je vybavený elektrónkovou predzosilňovacou sekciou a výkonovým stupňom Floyd - Mosfet z dielňe Jana de Groot. Tento koncept ponúka to najlepšie z oboch svetov - elektrónkového a tranzistorového a veľmi úspešným spôsobom zachováva prednosti oboch. PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated je úžasný zosilňovač. Po prvé, pretože to znie ako PrimaLuna. Za druhé, dodáva basom energiu a kontrolu. Po tretie, pretože je postavený ako PrimaLuna. A nakoniec, pretože používa krásny a inovatívny holandský dizajn zosilňovača.
Novinka
Odporúčame
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated Amplifier
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Čierne prevedenie
Cena za kus
Skladom6 187,50 €20.00%7 425,00 €
Strieborné prevedenie
Cena za kus
Skladom6 187,50 €20.00%7 425,00 €

Zosilňovače PrimaLuna boli v priebehu rokov vylepšované z hľadiska kvality zvuku a technických parametrov. O tom, že táto značka je vysoko spoľahlivá a zvukovo vynikajúca, svedčia celosvetové nadšené recenzie odborníkov a majiteľov komponentov PrimaLuna. Návrh elektrónkových obvodov pochádza od Marcela Croeseho  a v priebehu rokov boli mierne doladené.  Jan de Groot navrhol tranzistorovú časť MOSFET. Jan bol zodpovedný za všetky návrhy Sphinx Audio v období rokov 1995 až 2000.​

AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu). Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť. 

Predzosilňovacia sústava obvodov je optimalizovaná pre používanie troch 12AU7 elektrónok na každý kanál. EVO 300 používa tri 12AU7 elektrónky na kanál. Výsledkom je nižšie skreslenie a väčšia šírka pásma. Predzosilňovacia sekcia PrimaLuna používa dva oddelené zdroje napájania vrátane dvoch samostatných transformátorov. 

Výkonový stupeň Floyd Mosfet používa dvojicu tranzistorov od Linear Systems JFET a 20N20/20P20 Mosfet, Všetky tranzistory JFET pracujú v kaskáde, t. j. výstup sa spája priamo s ďalším tranzistorom, čo zlepšuje ich správanie. Signál je potom pripravený na zosilnenie v prúdovom aj napäťovom režime. Každý kanál využíva dva komplementárne MOSFETy zabudované v obvode, takže nízka ani vysoká impedancia reproduktora nemá vplyv na správanie zosilňovača. Relé na výstupe pre reprosústavy sa pripájajú až po stabilizácii elektrónkového obvodu. Vzhľadom na zvolenú kapacitu chladenia a množstvo priestoru, ktoré je v modeli EVO 300 Hybrid k dispozícii, bol výstupný výkon udržaný na konzervatívnej hodnote 2 x 100 W pri 8 Ohmoch a dosahuje 2 x 160 W pri 4 Ohmoch. Dostatočný výkon pre 99 % reproduktorov používaných v miestnostiach ako sú obývacie izby a pracovne. Dual Mono konfigurácia koncových stupňov je napájaná jedným 500VA transformátorom. Dodávateľom JFET je spoločnosť Linear Systems a MOSFET sú od spoločnosti Exicon. Obe spoločnosti patria k špičke v oblasti FET audio komponentov. Keď sa pozriete cez chladiace otvory v hornom kryte, všimnete si krásnu červenú žiaru. Červené LED diódy výborne plnia úlohu nízkošumových zdrojov napájania pre všetky obvody. Opticky sa to zhoduje s jemným svitom elektrónok.

Zosilňovač je vybavený šiestimi vstupmi (5 x Line RCA, 1 x HT) a výstupmi (páskový výstup, stereo/mono sub, slúchadlá a reproduktory,). Dodáva sa s plne tieneným masívnym kovovým subšasi pre inštaláciu voliteľného MM gramofónového predzosilňovača.

Konštrukcia je ako obvykle veľmi pevná a robustná a váha je 29 kg, pričom vzhľad je na takýto ťažký zosilňovač veľmi elegantný.

Vo všetkých výrobkoch PrimaLuna používame vysokokvalitné diely a kabeláž pre najlepší čo zvuk a spoľahlivosť. Takman, DuRoch, Nichicon, Alps, Linear Systems,Rubycon, Kemet sú niektoré zo značiek súčiastok a dielov ktoré používame.

Masívne celokovové diaľkové ovládanie. Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka.

Všetky výrobky PrimaLuna sa dodávajú s elektrónkami PrimaLuna Silver Label, ktoré sme vopred vybrali podľa nášho jednoduchého pravidla 60 najlepších zo 100 (PTS™ - Premium Tube Selection).

Technické špecifikácie:
 • Výkon 8 Ohm >100 W na kanál (typicky 115 W)
 • Výkon 4 Ohm >150 W na kanál (typicky 170 W)
 • Frekvenčná rozsah: 10 Hz - 80 kHz +/- 3 dB
 • THD < 0.2% 100W @ 8 Ohm
 • Odstup šumu a signálu: -105 dB 
 • Vstupná impedancia: 34 kOhm
 • Vstupná citlivosť: 415 mV
 • Celkový zisk: (Pre + výkonový zosilňovač) 37,2 dB (7 dB + 30,2 dB)
 • Spotreba energie: 99 W (bez vstupného signálu); 645 W@4R
 • Hmotnosť: 29 kg
 • Prepravná hmotnosť: 31 kg
 • Rozmery : 405 x 385 x 205 mm (D x Š x V)
 • Vstupy: 5 párov stereo RCA, 1 pár vstupu domáceho kina
 • Výstupy: Reprosústavy, páskový, stereo/Mono Sub, slúchadlá
 • Elktrónky: 6 x 12AU7
 • Tlmiaci faktor: 160 (1 kHz)
Recenzie a ocenenia

« Mnohí sa pokúšali skombinovať elektrónkový zvuk s tranzistorovým výkonom. Ale akonáhle sa ujme tejto úlohy skutočná elektrónková značka, výsledkom je synergia aká nemá obdobu. Áno, kombinácia jasného 3D pocitu a životne dôležitej dynamiky spolu so stabilitou a jasným záberom znamená , že bolo veľmi ťažké odtrhnúť sa od tohto zosilňovača. Každý, kto si inštinktívne myslel, že lektrónkové hybridy málokedy dokážu vyvolať tú synergiu magického lampového zvuku a solídneho tranzistorového výkonu v ktoré dúfal, zmení svoj názor s úžasnou PrimaLunou »

«  Hybrid nikdy neznel ostro alebo vyumelkovane, ani som nezaznamenal, že by niektorá časť frekvenčného spektra bola prehnaná na úkor inej časti. Basy boli vždy hlboké a melodické, stredné pásmo bolo úderné alebo jemné v závislosti od potrieb hudby a vyššie frekvencie mali nádhernú vzdušnosť a ľahkosť. Už ste si určite vydedukovali, že ma EVO 300 Hybrid ohúril. Jeho kombinácia skvele navrhnutého polovodičového výkonového zosilňovača s jemnosťou a osobitým charakterom elektrónového predzosilňovača poskytuje používateľovi skutočne to najlepšie z oboch svetov. Dodáva solídny výkon 100 W do záťaže osem ohmov, takže má výkon a šírku pásma na prevádzku s takmer akýmkoľvek domácim reproduktorom. Na rozdiel od svojich celoelektrónkových súrodencov je to oveľa univerzálnejší prístroj, pretože šesť elektrónok v predzosilňovači by malo za normálnych podmienok vydržať najmenej 10 000 hodín hrania a kvalita vyhotovenia celého zariadenia je príkladná. Prvý vstup spoločnosti PrimaLuna do sveta hybridov treba považovať za bezvýhradný úspech. »

« Kombinácia elektrónok a tranzistorov v podobe, v akej nám ho ponúka EVO 300 Hybrid,si zaslúži môj najväčší obdiv a uznanie.PrimaLuna sa vo svojej podstate podarilo odstrániť základné neduhy elektrónok a naopakzachovať všetko, prečo máme elektrónkytak radi – sýtosť, plasticitu, skvelú dynamikua detailnosť zvukového prejavu. Ich patentované zapojenia vo výkonovej časti potláčajútranzistorový efekt na minimum, stále mámepocit, že počúvame „celolampový“ zosilňovač, ale na výstupe s prudkosťou, razancioua rýchlosťou predtým neslýchanou. V oblastihifi som doteraz hybridnú technológiu vnímalako kompromis a ten nie je nikdy ideálnymriešením. Po vypočutí EVO 300 Hybrid musímtento svoj názor zásadným spôsobom upraviť.A robím to s nesmiernou radosťou! »

«Chvíľu to trvá kým si zvyknete na obrovský priestor vo zvukovom obraze a uvedomíte si, že je uprostred veľa atmosférického vzduchu. EVO 300 Hybrid zvláda tento vzduch s takou neuveriteľnou ladnosťou a jemnosťou, že som som si nahrávku pustil cez inú a potom hybridnú zostavu. Spároval som elektrónkový predzosilňovač s D'Agostino Momentum výkonovým zosilňovačom, aby som sa uistil že sa nezmenšoval. EVO 300 Hybrid sa umiestnil niekde uprostred s o niečo menším teplom ako pri celo - lampovom prehrávaní, najmä pri ohromujúcich sólach na bicie v skladbe "Panama", ale aj s počuteľne menším dôrazom ako cez Momentum. Ale za koľko? za šesťkrát nižšiu cenu? Čo sa týka môjho konečného testu vokálov Lou Rawlsa "At Last" z rovnomenného albumu [Blue Note CDP 7 91937 2] – skúška reprodukovať dva kontrastné vokály s tak odlišnými textúrami, , bola pre EVO 300 Hybrid detskou hrou. Zábavné, akoby sa elektrónky zaoberali Louom, zatiaľ čo výkonové FETy sa starali o Dianne Reeves. Možno si to tak len predstavujem, ale mne sa to tak naozaj zdá. »

«...PrimaLuna EVO300 Hybrid Integrated je najlepšia PrimaLuna všetkých čias...magické, plné, hmatateľné elektrónkové stredné pásmo je podporené polovodičovými basmi...Prítomnosť hlasov je jedným z mnohých pôvabov modelu EVO300 Hybrid...Znie to skôr ako piena luna (spln) než prima luna (prvý mesiac). Môj fonetický prístup k zvuku zosilňovača je nový a jedinečný a priznávam, že príliš entropický. Dokazuje však, že analýza výkonu sa nevyčerpáva v meraniach získaných počítačom, ktorý vie všetko o elektrických signáloch, ale nič o hudbe pre ľudské počúvanie. Zosilňovač, ktorý nám umožňuje rozlišovať artikulácie foném, nám umožňuje rozlišovať aj timbry, tóny, farby, harmónie, tempá a rytmy.To, že sa nám toto všetko predkladá ako organický a logický kompletný balík, znie ako zázrak, najmä pri kombinácii dvoch rôznych technológií zosilnenia. »

Magazín HIFICLUBE v Portugalsku  ocenil hybridný integrovaný zosilňovač PrimaLuna EVO 300 cenou - PRODUKT ROKA 2021 !

«PrimaLuna EVO 300 Hybrid je poměrně překvapivý úkrok stranou z dosavadního směřování elektronkami proslulého výrobce. Navenek se liší od svých čistě lampových souputníků jen nepatrně, pod kapotou pak podstatně více a zvukově až diametrálně – je to prakticky čistě „tranzistorový“ zvuk, jen okrajovým dotekem zjemněný vřelostí lamp. Pokud si ale ceníte neutrality, transparentnosti a absence líbivých gest, je EVO 300 Hybrid velmi atraktivním přístrojem, který si váží původního charakteru a jen nemnoho do něj zasahuje. Čekáte-li od svého zesilovače díky elektronkám automaticky barevnost, sytost a šťavnatost, sáhněte spíše po klasické firemní sérii, pokud ale chcete poctivý a přirozeně hrající zesilovač, smočte ucho v tom, jak hraje EVO 300 Hybrid – na první výlet firmy do světa polovodičů je to totiž výtečný výsledek.»

«PrimaLuna dosiahla s modelom EVO 300 Hybrid skvelý úspech, keď spojila najlepšie aspekty elektrónkového aj polovodičového zosilňovača do cenovo dostupného prístroja, ktorý znie veľmi moderne, transparentne, otvorene a príjemne. Jeho celková údernosť a basová hutnosť bude vyhovovať tým, ktorí majú neefektívne reproduktory, alebo veľké posluchové miestnosti, ale tento zosilňovač dokáže zázraky aj s reproduktormi menších rozmerov a umožňuje im naplno využiť ich potenciál. Cena tohto zosilňovača je tam, kde by mala byť a v porovnaní so samostatným zosilňovačom a predzosilňovačom má vynikajúcu hodnotu, ale bez všetkých problémov ktoré delený systém prináša. Skúste si ho vypočuť, ak budete dostatočne silní, možno práve s ním odídete od miestneho predajcu pod pazuchou!»

«PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated je úžasný zosilňovač. Predovšetkým preto, že znie ako PrimaLuna. Pokiaľ ide o mňa, to bola pravdepodobne požiadavka číslo jeden. Po druhé preto, že v porovnaní so zosilňovačom EVO400i pridáva na kontrole a energii na basoch. Po tretie preto, že je skonštruovaný ako PrimaLuna. A nakoniec preto, že využíva krásny a inovatívny holandský dizajn. Koncepcia Floyd v EVO 300 ponúka to najlepšie z oboch svetov veľmi úspešným spôsobom, pričom zachováva silné stránky oboch. Krátko pred dokončením tejto recenzie som sa dozvedel odporúčanú maloobchodnú cenu a povedal by som, že v porovnaní so zahraničnými high-endovými produktmi je celkom konkurencieschopná. PrimaLuna možno nemá pôvab a dedičstvo niektorých starých a úctyhodných amerických a japonských high-endových značiek (zatiaľ). Napriek tomu si z hľadiska kvality zvuku, konštrukcie, výberu komponentov, spoľahlivosti, životnosti a servisu bez problémov držia svoju úroveň. Spôsob, akým sa tento zosilňovač zvukovo umiestňuje, je podľa môjho názoru vecou vkusu, nie absolútnej kvality zvuku. EVO 300 Hybrid Integrated však znel pre moje uši ako hudba. Toto je holandský dizajn svetovej úrovne! Neviem o žiadnych plánoch na ďalšie rozšírenie línie Hybrid do ponuky PrimaLuna, ale možno najskôr výkonový zosilňovač, ak môžem byť taký odvážny a vysloviť tento návrh... V každom prípade PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated nepochybne spôsobí medzi fanatickými majiteľmi PrimaLuna poriadny šok. V priateľskej a živej facebookovej skupine majiteľov zosilňovačov PrimaLuna ľudia už niekoľko rokov otvorene snívajú o single ended triode zosilňovačoch PrimaLuna alebo celolampovom gramofónovom stupni. Napriek tomu toto nikto nečakal. Vyzývam však každého, kto v súčasnosti používa lampový predzosilňovač PrimaLuna a polovodičový výkonový zosilňovač inej značky, aby ho porovnal s týmto EVO 300 Hybrid a počúval s otvorenou mysľou. A pripravte sa na to, že najbližších pár rokov budete míňať menej peňazí na dovolenku.»

«PrimaLuna EVO 300 Hybrid musí opäť opustiť moje priestory. Vraciam sa k mojim čisto polovodičovým zosilňovačom. Holandsko, USA a zvyšok sveta čakajú na dodávky, aby mohol každý spotrebiteľ začať snívať o tomto jedinečnom, rýdzo holandskom koncepte. Hoci sa výroba zadáva externým dodávateľom, aby sa zachoval vysoký pomer ceny a kvality, stále ide o značku zosilňovačov holandského pôvodu. Je to dizajn z Holandska, zložený zo švajčiarskych, francúzskych, japonských, anglických, amerických a čínskych komponentov a založený na dlhoročných skúsenostiach Hermana a Kevina s vysokokvalitným zvukom, ktoré realizovali špecialisti po celom svete. Vďaka značke PrimaLuna sa používanie lampového zosilňovača stalo začiatkom roka 2000 opäť populárnym. Značka dokázala, že elektrónky sa dajú prevádzkovať bez problémov. Samozrejme, uvedenie hybridného produktu sa dalo očakávať. Už len preto, že nie každý moderný reproduktor sa dobre kombinuje s výkonovou lampou. Mimochodom, nie vždy je na vine lampa alebo výstupný transformátor, častejšie je to konštruktér reproduktorov. Hybridnému modelu EVO 300 sa podarilo spojiť to najlepšie z oboch svetov. Lampa na vstupe pre špičkovú dynamiku, veľký stereofónny obraz a plynulú reprodukciu, tranzistor FET na výstupe pre pevnosť, vysoký výstupný výkon a kontrolu. Tranzistory MOSFET sa dokonale dopĺňajú s elektrónkami, pretože majú podobnú zvukovú charakteristiku a technické vlastnosti. Zabalenie a vrátenie EVO 300 Hybrid zanecháva u mňa voľné miesto, rovnako ako pri prvom použití. Podľa môjho názoru ide o vynikajúci zosilňovač v cenovej kategórii, kde je už konkurencia skutočnou výzvou a zároveň kategória, kde sa iní výrobcovia PrimaLuny boja. Spoľahlivosť, servis, pomer cena/kvalita, to všetko tu pri tejto značke je. Počúvať EVO 300 Hybrid je radosť. Či sa trafí do Vášho hudobného vkusu pri reprodukcii, nemôže nikto dopredu posúdiť. Už to nie je lampový zosilňovač. Je to tranzistorový zosilňovač, ale na steroidoch so svojimi šiestimi elektrónkami 12AU7 v predzosilňovači. Je to skutočný hybrid a nie pridaný falošný obvod, ktorý má reprodukcii pridať muzikálnu vrstvu a nejaké to skreslenie navyše. Môžeme byť hrdí na to, že sa Holanďania dokážu takto prezentovať na svetovom audio trhu a PrimaLuna bude nepochybne pokračovať vo svojom úspechu s Floyd Design EVO 300 Hybrid.» Skutočný konkurent pre Luxman, McIntosh, Rotel Michi a Accuphase. Zosilňovač mi bude určite chýbať

 • REVIEW PRIMALUNA EVO 300 HYBRID: THE TECHNOLOGY, René van Es, hifi.nl, kompletná recenzia

Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated Amplifier si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated Amplifier

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty