PrimaLuna EVO 400 Poweramp / Monoblock

Model EVO 400 Poweramp / Monoblock PrimaLuna®
od 5 425,00 €
Najvýkonnejší model koncového zosilňovača PrimaLuna. Porovnajte konštrukciu elektrónkového koncového zosilňovača PrimaLuna s akoukoľvek inou značkou za akúkoľvek cenu. Budete prekvapení. K dispozícii symetrické XLR vstupy. Ak ste nikdy nepočuli PrimaLuna zosilňovače, stojí za to si ich vypočuť. Sú to jedny z najlepších elektrónkových komponentov, aké sme mali možnosť a potešenie počúvať. Zosilňovače EVO 400 zostanú u nás ako stála referencia.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
Skladom4 520,83 €20.00%5 425,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
4 520,83 €20.00%5 425,00 €

EVO 400 Koncový zosilňovač / monoblok je najnovšiu verziu originálnych prvých členov našej rodiny cenovo dostupných, vysokokvalitných elektrónkových produktov.  Dizajnéri a konštruktéri zariadení PrimaLuna majú dlhodobú skúsenosť v oblasti High-End audia.

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.Luxusné časti ktoré zahrňujú toroidný napájací transformátor; Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené výstupné transformátory pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, keramické objímky pre elektrónky; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . Všetky kritické signálové cesty sú prepojené postriebrenými káblami z bezkyslíkatej medi s dlhými kryštálmi (OCC) s teflónovým dielektrikom made in Swiss. Prémiové súčiastky z celého sveta, DuRoch  kondenzátory a Takman rezistory z Japonska. 

Exkluzívne AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu) je navrhnutý s 12 rýchlymi diódami s jemným zotavením. Táto dióda znesie 10A s časom zotavenia 105ns. Sú hermeticky uzavreté v plastovom puzdre typ STTH8L06FP. Funkciu filtrácie zabezpečujú kvalitné kondenzátory. Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť.

Nová predzosilňovacia sústava obvodov. Optimalizovaná pre používanie troch 12AU7 elektrónok na každý kanál. viac info S vylepšenými transformátormi produkujú nižšie skreslenie.

Triódový / Ultralineárny prepínač. Dovoľuje automaticky prepnúť výkonové elektrónky počasprevádzky. Zvukové zlepšenie prinieslo preloženie dosky UL / TR relé prepínača bližšie kvýstupným transformátorom. 

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.Nová generácia AdaptiveAutobias. 

AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .

EVO 400 zosilňovač je vybavený bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. EVO 400 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120, KT150 vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí a odpojí sa vysoko napätový napájací zdroj.. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom. 

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka.

Technické špecifikácie

 • Výkon mód ULTRALINEAR:  EL34 / KT88 / KT120 / KT150 : 70 / 72 / 85 /89 W, Výkon mono EL34/ KT88 / KT120 / KT150: 140 / 145 / 175 / 188 W
 • Výkon mód TRIÓDA:   EL34 / KT88 / KT120 / KT150 : 38 / 43 / 45 / 51 W, Výkon mono EL34/ KT88/KT120/KT150 : 82 / 88 / 94 / 109 W
 • Frekvenčný rozsah +/- 1dB: 9Hz – 60kHz / 8 - 70kHz +/- 3 dB
 • Skreslenie THD s AABB: 0,1% stereo / 0,17% mono
 • Odstup signál šum: 95dB 
 • Vstupná impedancia: 100 kOhm
 • Vstupná citlivosť: 1100 mV
 • Vstupy: 1 pár RCA / 1 pár  XLR , 1x RCA mono, 1x XLR Mono
 • Výstupy: 4, 8 a 16 Ohm reprosústavy stereo
 • Výstupy: 2, 4 a 8 Ohm reprosústavy mono
 • Elektrónky: 6 x 12AU7 a 8 x EL34
 • Rozmery: 405 mm x 385 mm x 205 mm (h x š x V)​​
 • Váha: 31 kg​​
 • Recenzie a ocenenia

«Predstavená zostava patrí podľa môjho názoru k tomu najlepšiemu, čo som mal možnosť doteraz počuť, a to aj z absolútneho hľadiska. Podarila sa tu docieliť veľmi vzácna synergia a zladenie jednotlivých komponentov do pevného a kompaktného celku, zostava ako taká úplne zanikla v priestore, čo by malo byť ostatne prvotnou úlohou každého audio reťazca, a ostal len skvelý hudobný zážitok. Nebolo potrebné žiadne laborovanie, technické skúmanie, prehadzovanie kabeláže a rôzna podprahová alchýmia. Za to, že som prišiel, ako sa hovorí na „hotové“, patrí veľká vďaka aj majiteľovi posluchového štúdia, ktorý zostavu pripravila svojimi dlhoročnými skúsenosťami, prístupom, osobným nasadením a zanietením pre hi-fi ukázal, ako sa to má v tomto našom krásnom odvetví robiť.»

Súvisiace produkty