Rega Planar 8

Model Planar 8 REGA
od 2 199,00 €
Dostupné iba na predajni
Planar 8 bol inšpirovaný najlepším gramofónom Rega, 'Naiad'. Rozhodli sme sa, že namiesto vývoja predchádzajúcej verzie RP8, mal byť nový Planar 8 vyvinutý a navrhnutý tak, aby zvýraznil podstatu „Naiad“ za prijateľnú cenu. Naším cieľom bolo dosiahnuť úroveň výkonu ďaleko nad úroveň, ktorá sa v tejto cenovej hladine dosiahla predtým. Každý aspekt Planar 8 je navrhnutý tak, aby z vinylového materiálu získal čo najviac detailov. Použili sme najpokročilejšie materiály a technické riešenia postavené na mimoriadne ľahkej základni, aby sme zaistili najvyššiu úroveň výkonu. Planar 8 je štandardne dodávaný s novým ramenom RB880 a Neo PSU, ktorý ponúka elektronickú zmenu rýchlosti, pokročilé antivibračné uloženie a užívateľsky nastaviteľné jemné elektronické nastavenie rýchlosti, ktoré zaisťujú úplnú presnosť a kontrolu nad motorom. Vonkajší rám predchádzajúceho modelu bol teraz odstránený a bol predstavený nový štýlový odnímateľný jednodielny kryt na prach, ktorý ďalej znižuje celkovú hmotnosť gramofónu.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Rega Planar 8
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie bez prenosky
Cena za kus
1 832,50 €20.00%2 199,00 €
Prevedenie čierny lesklý lak s prenoskou Ania Pro MC
Cena za kus
2 499,17 €20.00%2 999,00 €
High-end designový gramofón Rega Planar 8, inšpirovaný ultimátnym gramofónom Rega Naiad. Namiesto evolúcie predchodcu - modelu Rega RP8 - sa výrobca rozhodol vyvinúť úplne nový model, ktorý bude esenciou modelu Naiad za prijateľnú cenu. Tento zámer, priniesť na trh gramofón s výkonom omnoho vyšším než bolo v tejto cene doteraz obvyklé, sa podaril. Každý aspekt modelu Planar 8 bol vyvinutý tak, aby umožnil prečítať čo najviac detailov z povrchu vinylu. Pre výrobu gramofónu sú použité najpokročilejšie materiály a postupy. Sendvičová základňa má jadro z extrémne ľahkej polyuretánovej peny Tancast 8, ktorá je pokrytá vysokotlakovým laminátom.
Táto nová základňa je o 30% ľahšia než u predchádzajúceho modelu RP8 a zároveň je tuhšia. Uchytenie remienka je z vrchnej aj spodnej strany základne spojené s ložiskom taniera pevnými nosníkmi z fenolovej živice zatavenej v hliníku. Toto riešenie predchádza nechcenej absorpcii energie a rezonanciám, ktoré by mali za následok skreslenie hudby. Nové rameno RB880 má vylepšené centrálne ložisko z nerezovej ocele a hliníku, zostavené s presnosťou na tisícinu milimetru. Takmer nulová vôľa a trenie všetkých ložísk ramena prispieva k presnému čítaniu zvuku z drážky vinylu. 
Tenšie nerezové závažie umožňuje jemné nastavenie prítlaku pre rôzne prenosky. Signál z prenosky je vedený do novo navrhnutého prepojovacieho káblu s nízkou kapacitou, zakončeného vysoko kvalitnými RCA konektormi. Ložisko taniera je zložené z presného mosadzného puzdra a hriadeľa z tvrdenej nástrojovej ocele, na ktorom je upevnený presný hliníkový unášač taniera.Nový trojvrstvový sklenený tanier je zložený z dvoch druhov vysoko kvalitných skiel Pilkington a svojou vysokou zotrvačnosťou prispieva k stabilite otáčok. Tanier je poháňaný 24V motorom s nízkym hlukom a vibráciami prostredníctvom dvoch remienkov z novo vyvinutej gumenej zmesi EBLT. Motor je napájaný zdrojom Rega NEO PSU s elektronickou reguláciou a prepínaním otáčiek 33/45 a antivibračnými obvodmi. Presné sínusové napätie je v zdroji vytvárané DSP generátorom riadeným presným kryštálom, motor tak nie ovplyvnený žiadnymi kolísaniami a zmenami napätia v elektrickej sieti. Celkom nový protiprachový kryt. Pre montáž gramofónu na stenu použite novú konzolu Planar 8 wall bracket. 


  • Presné rameno RB880
  • Ania, Ania Pro, Apheta 3 namontované vo výrobe (voliteľné)
  • Trojvrstvový sklenený tanier s efektom super zotrvačníka
  • Technológia dvojitého spevnenia
  • Sokel z penového jadra Tancast 8
  • Prispôsobené Neo PSU
  • Rozmery s krytom 420 x 315 x 125 mm, 
  • hmotnosť 4,2 kg.

Príďte si vypočuť

Rega Planar 8 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Rega Planar 8

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty