Dynaudio Special Forty

Model Special Forty DYNAUDIO
od 3 150,00 €
Dánska spoločnosť Dynaudio oslavila 40 rokov pôsobenia. 40 rokov nepretržitého výskumu, vývoja, inovácií a cesty na pomyselný vrchol sveta reprodukcie hudby. Vývojári z tejto spoločnosti už neraz dokázali že v segmente reprosústav patria medzi elitu. A ako inak osláviť výročie ako novým, špeciálnym modelom reprosústav. Special Forty sú dôkazom že po ceste, ktorú si dánska spoločnosť Dynaudio vybrala, kráča sebavedomo a odhodlane. Tieto reprosústavy prinášajú viacero významných noviniek. Úplne nový výškový menič Esotar Forty s vyšším rozlíšením a jemnosťou zvuku, najkvalitnejší 170mm basový menič používaný v reprosústavách rady Confidence a Evidence, so systémom hybridných magnetov pre nižšie skreslenie a vyšší výkon. V neposlednom rade aj špeciálne povrchové úpravy ktoré nie sú a nebudú k dispozícii pri žiadnych iných reprosústavách.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Special Forty
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie Black Vine
Cena za pár
Skladom2 625,00 €20.00%3 150,00 €
Prevedenie Ebony Wave
Cena za pár
2 625,00 €20.00%3 150,00 €

Stále prekvapujeme sami seba. Niektorí ľudia by sa po 40 rokoch neustálych inovácií mohli uspokojiť so svojimi úspechmi. My nie. V skutočnosti sme len hladnejší po nových postupoch a technológiách. Preto sme vytvorili Special Forty: chceli sme sa k týmto inováciám vrátiť a zistiť, čo by sme tentoraz urobili inak. Nenájdete tu nič prevratné. Namiesto toho objavíte pohľad na našu minulosť - spolu s niekoľkými špeciálnymi náhľadmi do budúcnosti. Špeciálna štyridsiatka je klasické Dynaudio: všetko remeselné spracovanie, pozornosť venovaná detailom a absolútna láska k autentickému zvuku, ktorú ste očakávali. Je to voľba znalca - jednoduchý pár pasívnych Hi-Fi reproduktorov. Nejde však o to, aby ste sa so zahmlenými očami obzreli za minulou slávou a nechali to tak. Ide o to, aby sme túto slávu využili ako platformu, z ktorej odštartujeme ďalší súbor prelomových objavov. 

Najväčšie hity... v novej podobe. Kompaktné reproduktory robíme naozaj dobre. Vždy sme to robili. Preto sme sa priklonili ku klasickým modelom, ako sú Special One, Special Twenty-Five, Crafft a Contour 1.3SE, a ponechali sme Special Forty pôvodnom dizajne - aj keď neuveriteľne pokročilom. Samozrejme, nebol by to reproduktor k výročiu, keby neobsahoval niektoré z našich najväčších hitov. Ale nedali sme dohromady len starú kapelu, aby sme vytasili tie isté veci v nezmenenej podobe. Veci sme zremixovali, remastrovali a prearanžovali, aby sme tieto staré obľúbené skladby preniesli do roku 2017 - a ešte ďalej...

Esotar Forty Nový výškový reproduktor Esotar Forty maximalizuje prúdenie vzduchu pre ešte väčšiu kultivovanosť, zatiaľ čo jeho nízka rezonančná frekvencia uľahčuje prechod k basovému reproduktoru.

17 cm basový reproduktor Náš doteraz najlepší 17cm woofer. Vychádza z toho, čo nájdete v radoch Confidence a Evidence, a využíva sofistikovaný hybridný magnetický systém pre nižšie skreslenie a vyšší výkon.

Výhybka prvého rádu Technológie Phase Alignment a Impedance Alignment udržiavajú túto klasickú topológiu výhybky Dynaudio na špičkovej úrovni.

Špeciálne povrchové úpravy Exkluzívna povrchová úprava Special Forty Black Vine je nápadným kontrastom tmavej dyhy prestúpenej žiarivou oranžovou farbou, zatiaľ čo Ebony Wave je podmanivo sínusoidným prevedením klasického tvrdého dreva. Obe povrchové úpravy sú rovnako výrazné ako krásne - a sú jedinečné pre každý reproduktor.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť: 86 dB (2,83 V / 1 m) 
 • IEC príkon: 200 W Impedancia: 6 Ohm 
 • Frekvenčná charakteristika (± 3dB): 41 Hz - 23 kHz 
 • Princíp: Zadný bassreflex 
 • Počet pásiem: 2 
 • Deliaca frekvencia: 2 000 Hz 
 • Strmosť výhybky: 1 rád 
 •  Basový menič: 1 x 17 cm MSP 
 •  Výškový menič: 28 mm Esotar Forty 
 • Hmotnosť: 8,1 kg 
 •  Rozmery (š xvxh): 198 x 360 x 307 mm 
 •  Rozmery s mriežkou (Š x V x V): 198 x 360 x 322mm
 • Recenzie a ocenenia

Príďte si vypočuť

Dynaudio Special Forty si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Dynaudio Special Forty

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty